Gerda Žemaitė – apie atostogas kvapą gniaužiančioje Zakinto saloje: įvardijo vienintelį trūkumą

Gerdos Žemaitės šeimos atostogos Zakinto saloje / Asmeninio albumo nuotr.
Kamilė Akelaitytė, 15min.lt
Šaltinis: Žmonės
AA

Televizijos laidų vedėja Gerda Žemaitė vis dar gyvena įspūdingos kelionės prisiminimais – daugiau nei prieš savaitę su vyru Andriumi bei sūneliu Nikolu ji leidosi į nuostabią Graikijai priklausančią Zakinto salą. Moteris iki šiol sunkiai renka žodžius, prisimindama kvapą gniaužiančius vaizdus, tačiau sako, kad vienas dalykas jos nesužavėjo.

Ne laukti kalendorinės vasaros pradžios, o mėgautis šiltojo sezono teikiamais malonumais laidų vedėja Gerda Žemaitė kartu su vyru Andriumi bei jaunėliu sūnumi Nikolu nusprendė tada, kai Lietuvoje siautė vėjas bei nerimo lietus. Darganotą orą šeimyna nutarė pakeisti į saulės spindulius bei vandenyną. Tam prireikė tik skrydžio bilietų ir puikaus nusiteikimo, o geros nuotaikos šiai trijulei, rodos, niekada netrūksta.

Iš įspūdingo grožio Zakinto salos Graikijoje šeimos nariai sugrįžo pilni naujų įspūdžių bei malonių potyrių. Būtent jais Gerda sutiko pasidalyti su portalo 15min skaitytojais.

Kvapą gniaužiantys vaizdai

Į jūros apsuptą Zakinto salą šįkart skrido ne visa Gerdos šeimyna – kartu nevyko vyresnysis sūnus. Moteris šypsosi, kad atostogaujant, socialiniuose tinkluose sekėjai jo iškart pasigedo – domėjosi, kur Markas, kodėl jo nėra. Gerda puolė smalsuolius raminti – Markas niekur nedingo, tiesiog šiuo metu yra dvyliktokas ir įnirtingai ruošiasi brandos egzaminams, todėl kartu su artimaisiais vykti negalėjo.

Gerdos Žemaitės šeimos atostogos Zakinto saloje / Asmeninio albumo nuotr.

Kelionės Graikijos kryptimi Gerdos šeimynai nesvetimos, čia jie yra aplankę ir didžiausią šiai šaliai priklausančią salą – Kretą. Taip pat viešėjo ir kitoms valstybėms priklausančiose saloje, pavyzdžiui, pastarąją žiemą buvo Madeiroje, kuri priklauso Portugalijai. Apsilankius minėtose vietose, noras pamatyti dar nelankytas salas tik padidėjo.

Pasak 15min kalbintos G.Žemaitės, šiuo metu jos šeima turi siekį aplankyti kuo daugiau vandens apsuptų gamtos stebuklų. Todėl ir šįkart keliautojų trijulė atostogoms pasirinko salą, kuri tituluojama viena gražiausių Graikijoje.

Prieš renkantis pažintinę kelionę ir besidomint, kur šįkart kelti sparnus, šeimą suintrigavo ir tai, kad Zakinto sala buvo apibūdinta kaip viena iš lankomiausių salų visame pasaulyje!

Gerdos Žemaitės šeimos atostogos Zakinto saloje / Asmeninio albumo nuotr.

Neaprėpiamas Zakinto lobynas – paplūdimiai, spygliuočiais žaliuojančios plynaukštės, derlingi kalnų slėniai, jaukūs kalnų kaimai Gerdos bei jos vyro nepaliko abejingos.

Paklausta, kas saloje paliko didžiausią įspūdį, 15min pašnekovė pirmiausia įvardija populiarųjį Navagio paplūdimį: „Šį gamtos grožį kiekvienas privalo pamatyti. Kvapą gniaužiantis vaizdas. Nesu mačius nieko gražesnio.“

Nuostabą keliančio paplūdimio pasiekti sausumos keliu neįmanoma, todėl Gerda su šeima jį aplankė laivu, o kitąkart vaizdu grožėjosi iš viršaus. Paplūdimyje turistai pamatė ir žymųjį Graikijos simbolį – sudužusį laivą. Moteris apibūdindama šį paplūdimį sunkiai renka žodžius, tik darkart patikina, kad tai pats gražiausias gamtos sukurtas reginys.

Gerdos Žemaitės šeimos atostogos Zakinto saloje / Asmeninio albumo nuotr.
Gerdos Žemaitės šeimos atostogos Zakinto saloje / Asmeninio albumo nuotr.

Savaitės kelionei nepakako

Savaitę laiko Zakinto saloje su šeima besisvečiavusi Gerda tikina, kad septynių atostogų dienų tikrai nepakako. Nors sala ir mažytė, praleidžiamų dienų skaičių čia reikėtų padvigubinti.

„Išvažinėjome bei apiplaukėme visą salą. Bet kaip visada, atrodo, kad bent jau kelių dienų pritrūko. Gailėjomės, kad nepasiėmėm dviejų savaičių“, – apgailestauja G.Žemaitė.

Nors Zakintą keliautojai „išmaišė skersai ir išilgai“ vieno dalyko jie pamatyti nespėjo – į salos krantus atplaukiančių vėžlių, kurie čia ruošiasi perėti. Tam dar buvo per ankstyvas metas, vėžliai nebuvo grįžę. Laidų vedėja tikina, kad Zakinto sala nuo šių gyvūnų yra neatsiejama – jie tapę vietiniu simboliu.

Gerdos Žemaitės šeimos atostogos Zakinto saloje / Asmeninio albumo nuotr.

Vietinė virtuvė nesužavėjo

Kadangi Graikijoje moteris jau buvo lankiusis, šįkart ji galėjo palyginti Kretos bei Zakinto salų skirtumus. Ilgai galvoti skirtumų neteko – Kreta turi pranašumą vietinėje virtuvėje. Pasak turistės, čia maistas buvo „tobulas“, ko negali pasakyti apie Zakinto virtuvę.

Nors graikų tradicinė virtuvė yra vertinama kaip aukšto lygio, Gerda pastebi, kad tautiečiai čia labiau susikoncentravę į kitokį maisto asortimentą.

„Pastebėjome, kad jie labiausiai gilinasi į vyno, alyvuogių aliejaus gamybą. Kone kiekviena šeima turi alyvuogių giraitę, kur bevažiuosi, saloje visur alyvuogių medžiai“, – portalui 15min įspūdžius pasakoja G.Žemaitė.

Gerdos Žemaitės šeimos atostogos Zakinto saloje / Asmeninio albumo nuotr.

Visgi skoniu nesužavėję patiekalai kavinėse keliautojams nuotaikos nesugadino. Šeima džiaugėsi puikiu viešbučiu, kuriame apsistojo, o čia siūlomas maistas juos tenkino.

Tačiau kadangi turistai pasirinko aktyvų, o ne pasyvų poilsį, bekeliaujant jie nutoldavo nuo viešbučio teritorijos ir išbandyti naujus skonius per pietus bei vakarienę teko vietinėse maitinimo įstaigose.

Kelionės su jaunėliu – be rūpesčių

Kai kurie laikosi nuostatos, kad aktyvios atostogos ir vaikai yra du nesuderinami dalykai. Tačiau Gerda gali pasidžiaugti, kad judviejų su vyru Andriumi sūnus Nikolas mėgsta keliauti ir pažintinėse kelionėse nesukelia iššūkių.

Trejų metų berniukui tai – jau ketvirtoji tokia išvyka su šeima. Pirmą kartą į Turkiją jis skrido būdamas vos pusės metukų.

Gerdos Žemaitės šeimos atostogos Zakinto saloje / Asmeninio albumo nuotr.

Pokalbio su 15min metu G.Žemaitė juokiasi, kad Nikolas charakterį paveldėjo iš jos, todėl berniukui, kaip ir mamai, labai patinka keliauti. Nesvarbu ar tai kelionė autobusu, ar skrydis lėktuvu, sūnus rodo norą pamatyti svetimus kraštus.

Gerda patikina, kad atostogaujant su mažamečiu, sunkumų tėvams neiškyla: „Kelionėse Nikolas būna labai geras ir pakantus. Nerodo jokių „ožiukų“, visada jaučiasi puikiai.“

Pašnekovė taip pat pamini, kad jų lankyta Zakinto sala puikiai tinka kelionėms su mažamečiais, todėl ir skaitytojus nori padrąsinti nebijoti keliauti su vaikais.

„Sala pritaikyta visai šeimai, kadangi ji maža, tai net vežimėlio neprireikė“, – pastebėjimais dalijasi žinoma laidų vedėja.

Gerdos Žemaitės šeimos atostogos Zakinto saloje / Asmeninio albumo nuotr.

Gaila į atostogas leistis be sūnaus

Tiesa, prieš trejus metus Gerdai ir jos sutuoktiniui Andriui susilaukus sūnelio, romantišką laiką tik dviese jie kiek apleido. Moteris atvirauja, kad po Nikolo gimimo be jo vieni su vyru dar niekur nebuvo išvažiavę, išskyrus trumpą pabėgimą į Klaipėdą, kai jaunėlį sutiko pasaugoti berniuko močiutė.

„Sūnus labai prisirišęs prie mūsų. Gaila jį palikti. Negaliu jo nesivežti, kai aplink matau kitus vaikus. Iškart pradėčiau gailėtis, kodėl jo nepasiėmiau“, – šypteli pašnekovė.

Be smagių kelionių su šeimyna, Gerda neslepia noro ateityje išvykti romantiškai pabūti tik su mylimuoju be vaikų. Teigia kad tokio pasibuvimo dviese jiems jau tikrai reikėtų, tačiau niekaip nepavyksta to susiorganizuoti.

Gerdos Žemaitės šeimos atostogos Zakinto saloje / Asmeninio albumo nuotr.

Vasarą praleis Lietuvoje

Tik įspūdžiams iš kelionės „susigulėjus“, šeima jau pradėjo planuoti ir kitas atostogas svetur. Tačiau jos numatomos tik rudenį, atšalus orams. Gerda įsitikinusi, kad Lietuvoje turime nuostabią vasarą ir ją praleisti puikiai galima gimtojoje šalyje. Tarp daugybės šeimos planų – ir poilsis Drevernoje bei Kunigiškėse.

„Lietuvoje vasaros turime labai nedaug, todėl norisi šį laiką išnaudoti būtent čia“, – apie savo sprendimą šiltąjį sezoną praleisti Lietuvoje kalba G.Žemaitė.

Moteris tikina, kad praėjus vasarai, būsimoms atostogoms vėl rinksis aktyvų poilsį: „Anksčiau norėdavosi tik gulėti prieš saulę, skaniai valgyti ir gurkšnoti kokteilį, o dabar gal aš jau senstu, bet norisi būt smalsiai ir viską pamatyti.

Atvykti į salą, į kurią suguža turistai iš viso pasaulio, ir išvažiuoti jos nepamačius – nuodėmė. Tada net nesiskaito, kad buvai toje saloje. Ne mūsų su Andrium būdui gulėti tik gulte, mums patinka keliauti“, – pokalbį apie ateities planus užbaigia Gerda.

Fotogalerija:

Gerdos Žemaitės šeimos atostogos Zakinto Saloje
Asmeninio albumo nuotr.
+23

Skaitykite daugiau

content
Gyvenimo būdas

Gretos Lebedevos rankose – antras bakalauro diplomas: studijų metu netrūko iššūkių

content
Gyvenimo būdas

Susituokė krepšininkas T.Rinkūnas ir D.Vaiginytė: po vestuvių paisys prosenelės patarimo

content
Gyvenimo būdas

Liepa Norkevičienė: „Greičiausiai daro išvadas tie, kurie apie mane nieko nežino“

content
Aktualu

Žygimantas Sabonis Palangoje vedė mylimąją Simoną Zinčenko

content
Aktualu

Pasauliui pristatytas naujas princo Williamo ir K.Middleton portretas: tokio pora dar neturėjo

content
Gyvenimo būdas

Anžela Adamovič 35-metį sutiko Paryžiuje: „Tokios atostogos mums su Žygimantu – pirmos“

content
Gyvenimo būdas

Erika ir Merūnas Vitulskiai: „Norime vaikus saugoti nuo neigiamų dalykų, kuriuos patys patyrėme“

content
Aktualu

Graikijoje krepšininkas Lukas Lekavičius vedė mylimąją Meliną: svarbiausia dalyvė – dukrelė Darija

content
Gyvenimo būdas

Vilniuje ištekėjo „X Faktoriaus“ nugalėtoja Milda Martinkėnaitė: meilę prisiekė atlikėjui Mantvydui Čiupliui

content
Gyvenimo būdas

R.Wilson ir mylimosios santykiai – rimti: supažindino su mama ir svarsto apie santuoką

content
Muzika

„Imagine Dragons“ pristato kinematografinį vaizdo klipą „Sharks“: kūrinį skyrė mylimam miestui

content
Aktualu

Aktorius Regimantas Adomaitis palaidotas Menininkų kalnelyje: amžinojo poilsio atgulė greta žmonos

content
Aktualu

Atsisveikinimas su netikėtai mirusia Irena Maroziene: bičiuliai rinkosi į „Stiklių“ kiemelį Vilniuje

content
„Eurovizija“

EBU sureagavo į Ukrainos pasipiktinimą: paaiškino, kodėl jai neleidžia kitąmet rengti „Eurovizijos“

content
Aktualu

Prancūzijos Rivjeroje susituokė šokėja E.Andreikaitė: amžiną meilę prisiekė verslininkui E.Barauskui

content
Muzika

Britų muzikos žvaigždė Tomas Odellas pirmąkart surengė koncertą Trakų pilyje

content
Muzika

Donato Montvydo premjera: vasariškas hitas „Bėgam“ ir išskirtinis vaizdo klipas

content
Aktualu

Atlikėjas Gamka – vienišas: po skyrybų su buvusia mergina Akvile parašė dainą

content
Aktualu

Skiriasi 91-erių žiniasklaidos magnatas R.Murdochas ir modelis J.Hall

content
Muzika

„Antikvarinių Kašpirovskio dantų“ premjera – piligriminis vaizdo klipas: akylesni pastebės svarbų akcentą

content
Aktualu

Mirė garsios Rusijos grupės „Laskovyj maj“ vokalistas Jurijus Šatunovas: dainininkui buvo 48-eri

content
Muzika

R.Ščiogolevaitė, V.Genytė ir A.Pilvelytė pristato dainą „Vilty“: prabilo apie trijulės draugystę

content
Aktualu

Žinomus žmones aplankė „Penktos kojos“ gyvūnai: Nainiai priglaudė Bruno

content
Aktualu

Liepa Norkevičienė: „Sunkiausia, kai esi vieniša“

content
Aktualu

Gabrielė Vilkickytė – apie ligą, kuri pakeitė požiūrį į gyvenimą: „Be jos aš būčiau kitas žmogus“

content
Aktualu

Kojos lūžį Kyjive patyrusi Ruslana neatvyko į koncertą Amsterdame: pasiuntė svarbią žinią

content
Aktualu

Lietuva atsisveikina su teatro ir kino grandu Regimantu Adomaičiu: prie urnos – ypatinga nuotrauka

content
Aktualu

Amsterdame koncertavusi Verka Serdiučka pakeitė savo hito žodžius: suskambo „Russia Goodbye“

content
Muzika

Eros Ramazzotti pristato naują dainą: kūrinys – iš rugsėjį pasirodysiančio albumo

content
Aktualu

Karą smerkiantiems A.Pugačiovai ir M.Galkinui – dar vienas Rusijos kirtis: žada konfiskuoti jų pilį

content
Stilius

Saugirdas Vaitulionis: „Be akinių nebegaliu“

content
Gyvenimo būdas

Į madingiausią vasaros vakarėlį Vilniuje rinkosi ryškiausi veidai: stilingai atšventė gimtadienį

content
Kultūra

Antrasis MO muziejaus žurnalo „MOgazino“ numeris: kas kuria miestus?

content
Muzika

I.Jankauskaitė pristato muzikinį klipą: įsiamžino jaunavedžių poros, finale – Ingos staigmena

content
Aktualu

Irenos Marozienės dukra paskelbė, kur ir kada vyks atsisveikinimas su netikėtai mirusia verslininke

content
Aktualu

Asta Valentaitė – apie paskutinį pokalbį su Irena Maroziene ir susitikimą, kuris nebeįvyks

content
Aktualu

Aktoriaus R.Adomaičio šeimos laiškas: „Regimanto gyvenimas buvo kupinas aistros“

content
Muzika

„Brainstorm“ gros Vilniuje: „Gyventi be gyvų koncertų – tai kaip kąsti sumuštinį per celofaną“

content
Muzika

Atlikėjas Gebrasy pristato naują vasarišką dainą „Šalia“: turi svarbų kvietimą

content
Muzika

Neišbaidė net lietus: sostinėje savo debiutinį albumą pristatė sparčiai populiarėjantis Gamka

content
Aktualu

Vilniuje – filmo „Kartą kaime“ premjera: garsūs aktoriai, raudonas kilimas ir 1949-ųjų „pikapas“

content
Aktualu

Andriaus Užkalnio jaunesnioji dukra Milda baigė mokyklą: „Aš tavimi didžiuojuosi“

content
Kultūra

Knygą „Atatrankos“ pristatanti N.Oželytė: „Noriu padėti kitiems, kaip kažkada pati sulaukiau pagalbos“

content
Aktualu

Dainininkė Daiva Starinskaitė tapo mama: su sužadėtiniu Chrisu susilaukė pirmagimio

content
Kultūra

Pokalbiai apie Joną Meką MO muziejuje kviečia prisiminti ir naujai atrasti išskirtinį kūrėją

content
Gyvenimo būdas

Princas Williamas švenčia 40-metį: karališkoji šeima dalijasi nematytais kadrais ir įdomiais faktais

content
Aktualu

Rimantė Kulvinskytė laukiasi antros atžalos: žinią pranešė kūrybiškai

content
Aktualu

Ingrida Martinkėnaitė pardavė būstą Palangoje: pasidairius svetur – įsigijo namus Gran Kanarijoje

content
Gyvenimo būdas

Susituokė Jehovos šeimoje augusi D.Rudžinskaitė ir T.Ivanauskas: vestuvės – be tėvų, bet su humoru

content
Muzika

Dainotas Varnas pristato naują kūrinį: daina „Disco“ – bandymas atrasti savo naują muzikos stilių