Genetikai atliko tyrimą, kokios plaukų spalvos gims princo Williamo ir Catherine kūdikis

Princas Williamas ir Catherine Middleton / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2012-12-22 10:30
Psichozė dėl karališkojo Didžiosios Britanijos kūdikio nerimsta. Britų mokslininkai ėmėsi kruopštaus tyrimo apie būsimo kūdikio išvaizdą. Jie nustatė, kad yra didesnė nei 50 procentų tikimybė, jog mažylis ar mažylė bus raudonų plaukų.

Femalefirst.co.uk praneša, kad genetikai apskaičiavo įvairiausias tikimybes apie karališkojo kūdikio išvaizdą. Jeigu ir Kembridžo hercogo, ir hercogienės DNR yra raudoną plaukų spalvą lemiantis genas, tikėtina, kad kūdikis gims ugniniais plaukais.

Mokslininkai ištyrė 5000 žmonių ir paaiškėjo, jog 38,3 procento iš jų turėjo raudonų plaukų geną. „Kad kūdikis gimtų raudonplaukis, abu tėvai turi turėti tokį geną. Panašu, kad princas Charlesas ir princesė Diana turėjo ugninių plaukų geną, mat princo Harry plaukai ryškiai rausvi, o Williamo taip pat rausvi, tačiau mažiau“, – pasakojo mokslininkas Alistairas Moffatas.

Tyrimų duomenimis, yra 67 procentų tikimybė, kad princas Williamas turi ugninių plaukų geną. Neatsakytas lieka tik klausimas, ar besilaukianti hercogienė Catherine taip pat turi tokį geną.

„Maždaug 38,3 procentai, kad Catherine taip pat turi raudonplaukės geną. Taigi, hercogienės ir hercogo vidurkis būtų apie 52 procentus“, – tikino mokslininkas A.Moffatas.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

D.Praspaliauskas / Stop kadras

Reklama

GOK klinika

Reklama