Gėlės balkone. Kokias rinktis

Gėlės balkone / Shutterstock nuotr.
Gėlės balkone / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-05-15 12:05
AA

Jei turite balkoną, norisi jį kuo greičiau papuošti gėlėmis. Jei gerai paruošite, jos akį gali džiuginti ir keletą mėnesių. Svarbu ne tik išsirinkti mėgstamas gėlės, bet žinoti, kaip derinti, kokios tinka prie jūsų balkono aplinkos.

Kokios gėlės populiariausios?

Pelargonijos – dažniausios balkonų gėlės. Taip yra todėl, kad šios gėlės nereikalauja didelės priežiūros, yra nelepios, joms nebaisi sausra. Jei matote, kad džiūsta, jau reikėtų palaistyti ir patręšti. Tačiau neperlaistykite.

Vis dar populiariausios balkonų gėlės – petunijos, pelargonijos, begonijos, našlaitės ir kt.

Petunijos – jos irgi vienos populiariausių balkoninių gėlių. Taip pat yra nereiklios, tačiau jei sausa, būtina dažniau laistyti ir tręšti. Tiesa, būtina nepamiršti nuskabyti žiedus, kurie nužydėjo, o ligų pažeistus augalus išrauti, nes yra tikimybės, kad užkrės kitas gėles.

Našlaitės. Tai irgi populiarios balkonų gėlės. Jas paprasta auginti, nes yra nereiklios šviesai. Tačiau reikia nepamiršti patręšti ir nuolat palaikyti drėgmę.

Begonijos. Šios svyrančios gėlės puikiai papuošia balkonus. Joms tinka pavėsis, derlinga bei puri žemė. Svarbu, kad nuolat būtų drėgmės, nes išdžiūvusi žemė gali nugaišinti augalą.

Jei gyvenate aukščiau, pavyzdžiui, trečiame ar penktame aukšte, balkonui puošti puikiai tinka vijokliniai augalai. Galite rinktis geltonžiedes tunbergijas, sukučius ir kt. Įsirenkite sienelę, kuria būtų patogu augalui plėstis. Beje, tokia sienelė ne tik puoš jūsų balkoną, bet ir apsaugos nuo smalsių kaimynų akių. Kas šiais laikais nenori privatumo?

Norite išskirtinumo? Rinkitės neįprastus, egzotiškus augalus. O jei įmaišysite prieskoninių augalų, kompozicija bus ne tik neįprasta, bet dar ir naudinga – prireikus galėsite pasiskinti.

Pelargonijos / Shutterstock nuotr.

Praktiniai aspektai

Kur geriausiai auga? Gėlės geriausiai auga vakarinėje ir rytinėje pusėse, nes gauna pakankamai šviesos, tačiau nėra ištisai kaitinamos saulės spindulių. Todėl rinkdamiesi gėles atkreipkite dėmesį, kokioje pusėje balkonas yra.

TAIP PAT SKAITYKITE: Augalai, mažinantys stresą. Padės ne tik mėtos ar valerijonai

Kokį vazoną rinktis? Vazono pasirinkimas taip pat labai svarbus. Svarbu ne tik tai, kad vazonas būtų estetiškas, bet ir praktiškas. Svarbu ir tinkamas vazono ar lovelio dydis, nes per mažame gali neužtekti vietos gėlėms, jos gali vysti, džiūti. Beje, jei turite vietos, galite rinktis specialius krepšelius, kuriuos galima gražiai pakabinti.

Drenažas. Kada ir kaip smagu rinktis pačias gėlės, tačiau svarbu nepamiršti ir praktinių dalykų, pavyzdžiui, to, kad gėlėms, kurios auga vazonuose, būtinas drenažas. Jei tuo nepasirūpinsite, gėlės gali greitai supūti. Svarbu pasirūpinti, kad vazonų dugne būtų skylė, pro kurią galėtų ištekėti vanduo. O prieš sodindami gėles, vazonų dugne pabarstykite akmenukų, granulių.

Trąšos. Sodindami gėles nepamirškite jų patręšti. Tuomet jos džiugins visą sezoną. Dėl tinkamiausių trąšų pasitarkite su specialistais – jie padės parinkti trąšas būtent jūsų gėlėms.

Visgi balkonas yra tokia vieta, kur augalai neapsaugo nuo pavojingų lauko sąlygų – liūčių, krušos, vėjo. Jei balkonas įstiklintas, tokie pavojai augalui negresia, bet jei ne, verčiau rinktis ištvermingas gėles, pavyzdžiui, pelargonijas, fuksijas. O štai begonijos labai neatsparios vėjams ir liūtims.

Derinkite prie aplinkos

Jei savo balkone norite, kad gėlės neatrodytų parinktos bet kaip, turite skirti dėmesio kompozicijai sukurti.

Rinkdamiesi spalvas, turėtumėte jas derinti prie balkono aplinkos: namo sienų spalvos, baldų ir pan. Jei fasado sienos baltos, baltais žiedais gėlės tiesiog neišryškės ir susilies su aplinka – norimo rezultato negausite. Tokiu atveju geriau rinktis ryškias, pavyzdžiui, raudonas, geltonas gėles. O jei sienos tamsios, pavyzdžiui, rudos, geriau tiks baltos, kurios išryškės prie tamsaus fasado. Gėlių žiedų spalvą galima derinti parenkant kontrastingas spalvas (pavyzdžiui, raudona ir geltona) arba vienos spalvos atspalvius (pavyzdžiui, šviesiai rožinė ir tamsiai rožinė ir pan.).

TAIP PAT SKAITYKITE: Gėlių horoskopas