Geidžiamiausia rūmų dama – karališkosios šeimos patikėtinė Samantha Cohen

Meghan Markle ir karalienė Elizabeth II. Už jų – Samantha Cohen / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-12-23 20:41
Gauti darbo vietą rūmuose – neeilinė užduotis. Dar sudėtingiau – pelnyti karališkosios šeimos simpatijas. Tačiau australei Samanthai COHEN (49) nieko nėra neįmanomo. Į rūmus ji pateko būdama vos trisdešimt dvejų ir iš karto buvo pastebėta svarbiausių asmenų. Šiandien moteris laikoma patikimiausia karališkosios šeimos darbuotoja, kurios paslaugų trokšta ir karalienė Elizabeth II (92), ir Sasekso hercogienė Meghan (37), rašo Jungtinės Karalystės lietuviams skirtas „Žmonės UK“ žurnalas.

Ši moteris, dėl geležinio charakterio vadinama pantera, karalienei dirbo septyniolika metų ir patarė įvairiais klausimais. Kai Elizabeth II rengė priėmimą 200 įtakingiausių Didžiosios Britanijos moterų, iš pradžių potencialių viešnių sąraše buvo ir dizainerė Victoria Beckham. Tačiau tąsyk Cohen pareiškė, esą nepakanka būti turtingai, kad gautum kvietimą atvykti pas karalienę, ir Beckham į pokylį nepateko.

Dar praėjusiais metais Samantha norėjo baigti savo karjerą „firmoje“ (taip karališkąją šeimą pašaipiai vadina princas Philipas). Apie pasitraukimą iš pareigų ji pranešė, kai iš darbo išėjo Jos Didenybės pirmasis asmeninis sekretorius seras Christopheris Geidtas. Vis dėlto monarchė įkalbėjo Cohen dar likti padirbėti ir padėti princui Harry bei jo išrinktajai pačiu sudėtingiausiu laikotarpiu.

Samantha Cohen su šeima / Vida Press nuotr.
Samantha Cohen su šeima / Vida Press nuotr.

Pirmą kartą Meghan ir Samantha susitiko dar praėjusį lapkritį, kai karališkoji pora paskelbė apie sužadėtuves. Dvi moterys iš karto kibo į darbus ruošdamosi sudėtingam viešumo egzaminui. Cohen, visų apibūdinama kaip be galo ištikimas monarchijai žmogus, netrukus po karališkųjų vestuvių net persikraustė į Kensingtono rūmus ir čia pusę metų tobulino hercogienės manieras, mokė protokolo subtilybių.

„Samantha rūpinasi, kad Meghan būtų laiminga. Ji jai atstovauja besąlygiškai, kaunasi visuose jos mūšiuose, – šaltinį rūmuose cituoja „People“. – Samantha beveik viską žino. Rūmuose ją visi labai mėgsta ir gerbia. Ji – tobula Meghan pagalbininkė.“ Pastarąjį teiginį Cohen jau spėjo įrodyti ne žodžiais, o darbais. Iškart po vestuvių vykęs Sasekso hercogienės Meghan debiutas princo Charleso gimtadienio vakarėlyje sode – Cohen darbas. Būtent Samantha įtikino hercogienę apsimauti pėdkelnes, nes toji iki šiol pabrėžtinai jų nedėvėjo. Reikiamo dydžio bateliai (kaip dauguma Holivudo žvaigždžių, Meghan dažnai rinkdavosi dydžiu didesnius – kad mažiau vargtų kojos) ir tvarkingas kuodelis vietoj nutįsusių sruogų, už ką hercogienę negailestingai kritikavo ir mados žinovai, ir interneto komentuotojai, – taip pat Samanthos korekcijos.

Samantha Cohen / Vida Press nuotr.
Samantha Cohen / Vida Press nuotr.

Cohen rūpinosi ir tuo, kad pirmoji bendra Sasekso hercogienės ir Jos Didenybės išvyka į Češyrą būtų sklandi. Australė kartu važiavo traukiniu, dalyvavo visuose oficialiuose priėmimuose, stovėdama vos per porą žingsnių nuo hercogienės. Vienintelis nesusipratimas, kurio damoms nepavyko išvengti, – Meghan skrybėlaitė. Tiksliau – jos nebuvimas. Iš vakaro aristokratei buvo pranešta, kad karalienė puošis skaisčiai žalia skrybėlaite. Tai buvo subtili užuomina, kad Sasekso hercogienei taip pat dera turėti galvos aksesuarą, tačiau jos nesuprato nei Meghan, nei Samantha. Nepavyko visų detalių sužiūrėti ir ture po Okeaniją – tada Sasekso hercogienės nuotraukos mirgėjo viso pasaulio žiniasklaidoje dėl nenuplėštos suknelės etiketės.

Kad ir kaip ten būtų, Meghan yra patenkinta Cohen darbu ir nenori, jog ši pavasarį pasitrauktų iš pareigų, kaip anksčiau numatyta. Australės sprendimas likti ne ką mažiau džiugintų ir princą Harry. Ne tik todėl, kad išsipildytų žmonos noras, – Samanthą jis pažįsta ir ja pasitiki dar nuo paauglystės. Kai per pastarąjį pusmetį iš Sasekso hercogų komandos pasitraukė keli ypač svarbūs asmenys – princo Harry sekretorius Edwardas Lane‘as Foxas ir Meghan asistentė Melissa Touabti, – Cohen atsidavimas ir profesionalumas tapo aukso vertės.

Rūmams dirbti Cohen pradėjo prieš 17 metų. Tada ji atsiliepė į laikraščio skelbimą, kad karališkoji šeima ieško žmogaus, galinčio dirbti ryšių su žiniasklaida skyriuje. Vos po dvejų metų mergina tapo spaudos sekretoriaus pavaduotoja, o 2007 metais pradėjo vadovauti visam skyriui. Cohen pirmajai moteriai istorijoje pavyko pelnyti šias pareigas. Prieš persikraustydama į Jungtinę Karalystę Samantha spėjo padirbėti laikraštyje „Sunshine Coast Daily“ (Cohen baigė žurnalistiką Kvynslando universitete), vėliau dirbo Australijos parlamento viešųjų ryšių skyriuje.

„Bakingamo rūmuose australai išties vertinami. Darbe mes pasižymime savybėmis, kurios britams patinka, – tai entuziazmas ir požiūris, kad viskas yra įmanoma“, – savo sėkmės paslaptį lakoniškai apibrėžia Cohen.

Žurnalas „Žmonės UK“ žengia dar arčiau jūsų. Nuo šiol „Žmonės UK“ galite prenumeruoti sau ir savo artimiesiems Jungtinėje Karalystėje. Pasinaudokite galimybe gauti naujausią žurnalą tiesiai į namus. Daugiau informacijos rasite www.zmones.uk.

Naujausi straipsniai