Gegužės desertas – maisto ir gėrimų festivalis „Radvilų virtuvė“ Kėdainiuose

2017 m. festivalio „Radvilų virtuvė“ akimirkos / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-05-16 15:04
Gegužės 25-26 dienomis Kėdainių senamiestyje vėl atveriamos Radvilų virtuvės durys.

Praėjusių metų paskutinis pavasario savaitgalis Kėdainių senamiestyje tiesiog virte virė, tiesiogine ir perkeltine šio žodžio prasme. Prie simboliško, senamiesčio gatve nusidriekusio festivalio šventinio stalo sutilpo visi. Šventės valgiaraštis patenkino tradicinio ir įmantraus skonio savininkus, o renginio programa buvo be galo spalvinga.

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Dvi dienas Kėdainiai gyveno festivalio siūlomais gardėsiais ir visus metus patirtais įspūdžiais. Didžiulis būrys rėmėjų, draugų, puikiausių savanorių, Kėdainių rajono savivaldybė ir miesto seniūnija palaikė ir padėjo organizuojant pirmąjį Lietuvoje maisto ir gėrimų festivalį, o šiais metais jis tampa tradiciniu ir paskutinį pavasario savaitgalį – gegužės 25-26 dienomis Kėdainių senamiestyje vėl atveriamos Radvilų virtuvės durys.

Apie festivalį pasakoja ir į jį kviečia renginio organizatorė, VšĮ Bendrystės skatinimo centro direktore Žaneta Intaite-Žilinskiene.

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Festivalis apie maistą ir didikus Radvilas, bet ar tik?

Festivalis iš tikro turi kelias žinutes ir abi jos labai stipriai susijusios. Radvilų virtuvė lyg ir apie maistą, o iš tikro tai apie bendravimą ir buvimą kartu, maistas ir vėl tik priedanga. Jei šventes namie, šeimoje, giminėje švenčiame prie gausaus, visokiais patiekalais nukrauto stalo, tai ir mieste neturėtų būti kitaip, juk sotūs žmonės niekur neskuba, būna atidūs vienas kitam, laimingi.

Esame tikri, kad maistas ne tik alkiui numalšinti – tai ir savotiška kalba ir netgi tema pokalbiui, tai svarbi socialinės kultūros dalis. Festivalis ir vėl neva apie didikus Radvilas. O iš tikro tai apie atvirumą visiems ir kiekvienam, svetingumą ir supratimą, kad šiuo metu be galo svarbu į mūsų miestą prišaukt gimines ir artimuosius iš Klaipėdos ir Vilniaus, arba Londono ir Oslo, kad ir ne visam, bet bent jau tai dienai.

Lygiai kaip ir Radvilos gyvenam metu, kuomet nauji žmonės, investicijos, naujų renginių atsiradimas yra būtinas miestui augti. Be abejo, tas dienas visai galima valgyti namie, įsijungus televizorių, bet mūsų noras, kad tą savaitgalį Kėdainių Didžioji gatvė būtų visų namai, o festivalio programa – Jūsų televizorius!

Dviejų dienų programoje – nuo roko koncerto iki paskaitos apie Radvilas

Penktadienį festivalį pradėsime po visų darbų, 18.00 val.

Norintys pirmieji apsipirkti ar apžiūrėti patiekalus galės tai padaryti ir anksčiau, išskirtinės virtuvės veiks nuo 17.00 iki 23.00.

Penktadienio vakaras bus itin karštas. Po oficialaus festivalio atidarymo vakarą kaitinsim su kizomba, bachata, regatonu – tiesiog gatvėje, kartu su profesionaliais šokėjais, mokinsimės šių šokių, o gal labiau kvailiosim, o įsivakarojus 21.00 – Kėdainiuose pirmą kartą gros geriausia Lietuvoje roko grupė BIX. Matyt per kokią klaidą BIX‘ai niekad nekoncertavo mūsų mieste, o gal laukė tam tinkamos progos!

Antrą dieną – šeštadienį pradėsim pailsėję ir išsisiautę, nuo 11 valandos ryto. Visų lauks festivalio vaišės, tik kuo vaišinsime neišduosiu, teks atvykti ir ragauti patiems.

Po pusryčių iki pat vakaro senamiestyje vyks įvairiausi pasirodymai – gatvės muzikantų pasirodymai, lindy-hop‘o šokėjai, parkūro akrobatai!

Taip pat pakviesime į paskaitą-diskusiją apie didikus Radvilas su istorike, dvarų kultūros tyrinėtoja, heraldikos žinove, kartu su Vytaru Radzevičiumi ir Martynu Starkumi apkeliavusią Lietuvos pilis ir dvarus bei tyrinėjusią kulinarinį Lietuvos paveldą – Neringa Dambrauskaite.

O dieną užbaigsime 18.00 energijos ir festivalio dalyvių sinergijos staigmena! Mažųjų šventės dalyvių visą šeštadienį lauks jauki ir pilna veiklų vaikų erdvė.

Detali festivalio programa skelbiame socialiniame tinkle Facebook, Festivalio Radvilų virtuvė paskyroje.

Tą patį savaitgalį Kėdainiuose vyks ir tarptautinis chorų festivalis. Savo ruožtu ir programą suplanavome taip, kad žmonės galėtų pasimėgauti abiem festivaliais vienu metu! Esu tikra – jokia televizija tiek turinio Jums tą savaitgalį nepasiūlys!

Maisto ir gėrimų festivalis Radvilų virtuvė 2018 vyks gegužės 25-26 (penktadienį-šeštadienį), Kėdainiai, Didžioji g.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai