Gegužės 9-ąją – dokumentinis filmas „Navalnas“, parodantis vidurinį pirštą Putinui

Kadras iš dokumentinio filmo „Navalnas“
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
AA

Gegužės 9 d., Rusijai švenčiant Pergalės dieną, kino teatro „Pasaka“ žiūrovai turės galimybę išvysti didžiulio atgarsio sulaukusią dokumentiką apie kalinamą Rusijos opozicijos lyderį Aleksejų Navalną.

Filmas pristatytas šių metų Sandanso kino festivalyje, kuriame pelnė publikos ir festivalio favorito apdovanojimus.

Kremliaus priešas numeris vienas, garsiausiai kalbantis Rusijos oligarchų kritikas – Aleksejus Navalnas demaskuoja cinišką ir žiaurią korumpuoto režimo veikimo logiką.

Dokumentinis filmas, labiau primenantis įtempto veiksmo trilerį, pasakoja neįtikėtiną Rusijos opozicionieriaus apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“ istoriją. 

Filme išgirstame ne tik pokalbius su A.Navalnu, jo žmona Julija ir artimiausia komanda, bet ir neįtikėtiną A.Navalno skambutį nužudyti jį bandžiusiam rusų agentui.

Kadras iš dokumentinio filmo „Navalnas“

„Jau du mėnesius mes bandome logiškai suprasti Rusiją ir kaip nutiko, kad kruviną karą pradėjusio Putino jo paties šalyje niekas negali sustabdyti. Šis filmas – galimybė pažvelgti į Kremliaus jėgą iš arčiau. Ir nors šiuo metu sunku patikėti, kad Rusijoje dar gali egzistuoti opozicija, Navalno raginimas Rusijos žmonėms nebijoti atrodo kaip niekad svarbus”, – apie filmą sako kino teatro „Pasaka“ vadovė Andrė Balžekienė.

Kanadiečių režisieriaus Danielio Rohero darbas nufilmuotas daugiausia Vokietijoje, kurioje A.Navalnas keletą mėnesių gydėsi po lemtingo apnuodijimo. Jame išvystame jungtinio „Bellingcat“, dienraščio „The Insider“, CNN ir „Der Spiegel“ tyrimo užkulisius.

Tyrėjai analizuoja skambučių ir žinučių išklotines, telefonų geolokacinius duomenis, skrydžių maršrutus ir nustato, kad A.Navalno apnuodijime dalyvavo slapto FSB padalinio pareigūnai. Kremlius bet kokias sąsajas su pasikėsinimu neigia. 

Gegužės 9 d. po seanso žiūrovų laukia diskusija tema „Navalnas – šventasis, kankinys ar šoumenas. Ar vienas žmogus gali būti viskas?“

Tik trys išskirtiniai dokumentinio filmo „Navalnas“ seansai – kino teatre Pasaka vyks gegužės 9, 13 ir 14 d.

Filmo anonsas:

Skaitykite daugiau