Gavus ekspertizės išvadas, atnaujinama Mariaus Gelažniko ir jį operavusio chirurgo byla

Marius Gelažnikas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Autorius: Saulius Chadasevičius
Publikuota: 2013-11-25 14:24
Apeliacine tvarka verslininko Mariaus Gelažniko ir mediko Kęstučio Blizniko baudžiamąją bylą nagrinėjantis teismas gavo naujas ekspertizės išvadas ir atnaujino įrodymų tyrimą.

Verslininkas Marius Gelažnikas jau žino, ką veiks 2014-ųjų metų pradžioje – vaikščios į teismą.

Vilniaus apygardos teismas pirmadienio popietę paskelbė, kad atnaujina įrodymų tyrimą M.Gelažniko ir jį operavusio mediko Kęstučio Blizniko baudžiamojoje byloje.

Pirmadienį teisme paaiškėjo, kad yra gautos naujos su M.Gelažnikui atlikta rankos operacija susijusios ekspertizės išvados.

Tačiau ir su jomis M.Gelažniko bei K.Blizniko konflikto bylos medžiaga teismui nėra tiek aiški, kad kolegija ryžtųsi daryti šioje istorijoje galutines išvadas. Todėl į teismą kitų metų pradžioje bus kviečiamas būrys liudytojų.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Posėdyje žodžiu planuojama apklausti ir naująją ekspertizę atlikusius bei raštiškas išvadas pateikusius specialistus iš Kauno.

Be to, sostinės teismas pripažino būtinu ir paties mediko K.Blizniko dalyvavimą bylos nagrinėjime.

Žmonės.lt primena, kad šioje privataus kaltinimo byloje M.Gelažnikas yra pripažintas kaltu dar 2011 m. lapkričio 15 d. tuomečiame Vilniaus miesto 1-ajame apylinkės teisme paskelbtu nuosprendžiu.

Šioje baudžiamojoje byloje iš M.Gelažniko už įžeidimą bei šmeižimą per visuomenės informavimo priemones medikas reikalavo 100 tūkst. litų neturtinės žalos kompensacijos, savo ruožtu verslininkas siekė nubausti K.Blizniką už nesunkų sveikatos sutrikdymą dėl neatsargumo ir netgi žmogaus veiksmų laisvės varžymą.

Pirmasis teismas nenustatė jokių mediko padarytų nusikaltimų.

Tuo tarpu M.Gelažnikas pripažintas kaltu dėl mediko K.Blizniko šmeižto, jam buvo skirta 3 900 litų bauda. Be to, teismas jį įpareigojo sumokėti nukentėjusiam K.Bliznikui 2 000 litų kaip neturtinės žalos atlygimą (tiesa, medikas tąsyk prašė net 100 000 litų kompensacijos).

Nuteistasis pasinaudojo savo teise pateikti apeliaciją ir dabar aukštesnės instancijos teisme siekia, kad byla apsiverstų aukštyn kojom.

Bylos nagrinėjimas apeliacine tvarka prasidėjo dar 2012 m.

Siekdama pašalinti visus neaiškumus ir gauti kuo tikslesnę specifinę informaciją apie K.Blizniko M.Gelažnikui atliktą rankos operaciją, teisėjų kolegija kreipėsi į Lietuvos teismo ekspertizės centro Kauno skyrių. Centro ekspertams kartu su Kauno klinikų specialistais pavesta atlikti M.Gelažnikui atliktos operacijos medžiagos ekspertizę.

Specialistams buvo suformuluoti konkretūs klausimai, teismas pagaliau gavo į juos atsakymus.

Dokumentuose konstatuojama, kad po verslininko patirtos traumos K.Bliznikas operaciją M.Gelažnikui atliko teisingai. 

Prieš tai, kai pacientas buvo išleistas toliau sveikti į namus, jam suteikti patarimai, kaip elgtis, ko nedaryti. 

„Nėra duomenų, kad Marius Gelažnikas tų rekomendacijų laikėsi“, – pažymėjo ekspertai.

Toliau specialistai konstatavo, kad M.Gelažnikui prasidėjusios komplikacijos vyko tiek dėl traumos, tiek dėl operacijos.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai