Marijampolė pasipuošė naujais tarptautinio meno simpoziumo Malonny kūriniais

Šventinės ekskursijos „Nuo paveikslo... prie paveikslo“ akimirkos
Šventinės ekskursijos „Nuo paveikslo... prie paveikslo“ akimirkos
Šaltinis: Žmonės
2020-08-22 22:02
AA

Šeštadienį šventinė ekskursija „Nuo paveikslo... prie paveikslo“ pasibaigė viena pagrindinių meno ir architektūros simpoziumo Malonny dalių – sienų tapybos pleneru. Jo metu per septynerius simpoziumo gyvavimo metus sukauptos 22 paveikslų galerijos po atviru dangumi prisijungė dar 5 nauji kūriniai.

Gatvės meno darbų pristatymo kelionė prasidėjo garsiajame Marijampolės Kačių kiemelyje, kurio įėjimą nuo šiol puoš marijampolietės Sofijos Sadauskaitės kūrinys „Judgement“ su pavaizduotomis kačių akimis, kurios spindi tiek dieną, tiek naktį. Kaip pati piešinio autorė teigia – „Šis piešinys simbolizuoja kačių sekančių savo grobį akis, kai jos tyko jį pagauti pačiame žemiausiame taške. Tokių pačių sąsajų galime rasti ir žmonėse, kai jie laukia daug pasiekusio žmogaus nuopolio“. Sofijos darbas laimėjo sienų tapybos konkurse iš 28 pateiktų darbų.

Keliaujant prie antrojo kūrinio visų ekskursijos dalyvių ausis palietė lyriškos Kęstučio Malskio atliekamos saksofono melodijos, kurios pristatė Malonny prezidento, organizatoriaus, dalyvio bei garsaus Niujorko menininko Ray Bartkaus darbą „Graikija“. Kaip pats kūrėjas pasakojo piešinio pristatyme – marijampoliečiai ir miesto svečiai nuo šiol turės puikią galimybę keliauti, net ir esant uždarytoms valstybės sienoms, beliks atvykti čia, patogiai įsitaisyti prieš šį piešinį, nusifotografuoti ir įsivaizduoti, kad esate Graikijoje.

Šventinės ekskursijos „Nuo paveikslo... prie paveikslo“ akimirkos

O čia pat ritmingas būgnų šėlsmas, keliamas Jorio Juškausko, pakvietė susipažinti su dar vienu Malonny'7 kūriniu žaismingu pavadinimu – „Spurgų gyvatė“, kuriuo Marijampolę nuspalvino jau antrą kartą simpoziume dalyvaujantis kūrėjų duetas The Bubble Process. Menininkai savo pristatyme teigė, kad jie tiesiog mėgsta spurgas ir norėjo padovanoti miestui piešinį, kuris priverstų praeivius šypsotis kiekvieną kartą praėjus pro šalį. Ekskursijos dalyvių veiduose šviečiančios šypsenos tik įrodo, kad tai jiems pavyko puikiai.

Toliau ekskursijos dalyviai patraukė prie menininkės Judy Tuwaletstiwa iš Naujosios Meksikos piešinio „Pasakotoja“, kuris įamžina gražią ir sentimentalią autorės šeimos istoriją. Piešinio autorės žodžius papildė ir jausmingas jaunųjų Le|Nos šiuolaikinio šokio kolektyvo šokėjų atliekamas šokis.

Šventinės ekskursijos „Nuo paveikslo... prie paveikslo“ akimirkos
Šventinės ekskursijos „Nuo paveikslo... prie paveikslo“ akimirkos

Ir galiausiai visą kelionę „Nuo paveikslo... prie paveikslo“ vainikavo pasaulio motoakrobatikos čempiono Paulaus Labanausko pasirodymas, pristatantis vieno garsiausių lietuvių kilmės vizualaus meno kūrėjų Žilvino Kempino kūrinį „Tvoros žydėjimas“, kuris buvo atliktas išskirtine, nei kitiems Malonny kūriniams būdinga, aerozolinių dažų technika.

Susirinkęs marijampoliečių ir miesto svečių būrys džiaugėsi naujaisiais kūriniais, įdėmiai klausėsi menininkų pasakojimų apie juos ir dėkojo savanoriams už puikų darbą, o renginio organizatoriai kvietė visus įsiamžinti ir atsivesti į naujuosius traukos objektus artimuosius bei draugus.