Gatvės chuligano likimą pakeitė boksas: „Ringas mane išmokė valdyti savo gyvenimą“

A. Baranovas/Monikos Penkutės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-12-03 14:34
Jo su futbolo chuliganais praleista paauglystė galėjo baigtis įkalinimo įstaigoje, tačiau noras išmokti geriau muštis atvedė iki Lietuvos bokso rinktinės. Sportas bei tvirtas charakteris 27-erių vilnietį Aleksandrą Baranovą ištraukė iš gatvės ir gyvenimą pakeitė iš esmės.

Aleksandras Baranovas baigė universitetą, keliavo po pasaulį, skynė pergales tarptautiniuose bokso turnyruose, o dabar profesionaliai treniruoja vaikus bei suaugusiuosius. „Sportas mane išmokė – gyvenime ir ringe esi vienas ir pats atsakai už savo likimą: pergalė ar pralaimėjimas priklauso tik nuo tavęs”, – apie bokso pamokas kalba pagrindinis „Huawei“ projekto „Svarbiausia istorija – tavo“ herojus A. Baranovas.

Iš gatvės – ant pasaulio bokso prizininkų pakylos

Kelią per gyvenimą A. Baranovas, tikrąja to žodžio prasme, skynėsi kumščiais. Nors sportininkas save prisimena kaip ramų ir paprastą vaiką, jo paauglystė prabėgo tarp vadinamųjų skustagalvių ir futbolo ultrų. Būdamas keturiolikos, A. Baranovas, kaip dabar pats sako, ėmė maištauti ir protestą prieš gyvenimą išreiškė gatvės kovose.

„Patekau tarp futbolo chuliganų, pradėjau veltis į muštynes. Tada maniau, kad vadovavomės idėjomis – palaikėme mylimą komandą, mums buvo svarbios patriotizmo vertybės, turėjome garbės kodeksą. Man ultros atrodė stiprūs, kieti. Toks norėjau būti ir pats: siekiau autoriteto, kelti baimę kitiems. Galiausiai, tai mane atvedė į boksą. Pagrindinė priežastis – noras išmokti muštis, tačiau, kaip dabar galvoju, jei ne sportas ir pavyzdžiu buvę tėvai, gyvenimas galėjo baigtis labai liūdnai”, – svarsto A. Baranovas.

Tačiau boksas pašnekovo gyvenimą nukreipė tobulėjimo, savęs atradimo bei pažinimo link. A. Baranovas baigė Lietuvos edukologijos universitetą, keliavo po pasaulį ir, galų gale, atsidūrė šalies bokso rinktinėje. Į sporto aukštumas iš gatvės patekęs istorijos herojus atviras – teko patirti ir nuopuolių, ir pakilimų, tačiau visa tai formavo tvirtą boksininko charakterį, kurio stiprybe jis naudojasi kasdien.

A. Baranovas/Monikos Penkutės nuotr.
A. Baranovas/Monikos Penkutės nuotr.

„Vienu metu pralaimėjimų buvo daugiau nei pergalių. Važinėjau į varžybas ir visiškai nesisekė, sportas atrodė tik kaip egzistencija. Tačiau svarbiausia yra keliauti į čempionatus, nepraleisti treniruočių, gyventi sporto rutina – tai ugdo discipliną. Vėliau su suaugusiųjų rinktine tapau ir Lietuvos prizininku, laimėjau tarptautinius turnyrus, pasaulio taurės bronzą. To reikėjo išlaukti – suvokimas ateina dabar, treniruojant vaikus ir suaugusiuosius. Svarbiausia nepasiduoti ir ugdyti charakterį”, – sako A. Baranovas.   

„Huawei“ vykdomas projektas „Svarbiausia istorija – tavo“ kviečia ir kitus dalintis savo istorijomis apie įveiktus sunkumus ir gyvenimo pasiekimus.

„Boksininko A. Baranovo istorija yra raginimas visiems siekti savo svajonių. „Huawei“ tiki – kiekvieno mūsų unikalus kelias gali įkvėpti nesustoti ir žengti pirmyn. Todėl šiuo projektu norime paskatinti žmones nepasiduoti siekiant savo tikslų net tuomet, kai susiduriama su psichologiniais, fiziniais ar socialiniais iššūkiais“, – sako „Huawei“ komunikacijos vadovė Baltijos šalyse Justė Karpavičiūtė.

A. Baranovas/Monikos Penkutės nuotr.
A. Baranovas/Monikos Penkutės nuotr.

Svajonei pasiekti – visas gyvenimas 

Boksą A. Baranovas teigia suprantantis ne tik kaip sportą, bet ir filosofiją, padedančią įveikti tiek gyvenimo iššūkius, tiek ir ringo varžovus. Jis kovą priima kaip savęs ugdymą, kuomet už pergales ir pralaimėjimus esi atsakingas vienas pats.

„Gyvenimas yra kaip ringas. Čia esi vienas, tau niekas nepadės. Turi ištverti: boksuotis, smūgiuoti, kentėti ir galvoti savo galva. Atsakai už savo likimą – kovą laimėsi ar pralaimėsi, priklauso tik nuo tavęs. Jei kovosi iki galo, susitvarkysi su savo emocijomis, pasieksi pergalę. Bet ne visada ji yra svarbiausia. Tik tada, kai save atiduodi ir kovoji iki galo, esi nugalėtojas tiek gyvenimo, tiek bokso kovoje”, – įsitikinęs sportininkas.

Tokia bokso filosofija lydi ir A. Baranovo susitikimus su varžovais, ir kasdienybę. Kad sportininkas nepanašus į stereotipišką boksininką, liudija ne tik šis požiūris, bet ir pašnekovo išvaizda. Jo veidą puošia ūsai, ilgesni plaukai – A. Baranovas labiau primena kino aktorių, o ne tipišką ringo kovotoją. Tačiau paklaustas, ar spalvingą savo likimo istoriją įsivaizduoja didžiajame ekrane, boksininkas kuklinasi.

A. Baranovas/Monikos Penkutės nuotr.
A. Baranovas/Monikos Penkutės nuotr.

„Manau, kiekvieno gyvenimas yra vertas knygos ar filmo. Visi turime istorijų, kurias dalindamiesi galime paveikti, įkvėpti kitus. Pasakodamas savąją, siekiu parodyti, kad sportas gali viską iš esmės pakeisti. Man taip nutiko, todėl noriu padrąsinti jaunus žmonės – esate ne vieni”, – teigia pagrindinis projekto „Svarbiausia istorija – tavo“ herojus A. Baranovas.

Atsakydamas į klausimą, kokia visgi buvo boksininko svajonės kaina ir ar visi jo norai jau išsipildė, kovotojas neslepia – tam prireiks viso gyvenimo: „Svajojau būti stipriu ir pavyzdžiu pačiam sau bei kitiems. Tai niekada ir neišsipildys iki mano gyvenimo pabaigos, nes šios svajonės yra nuolatinis domėjimasis, investicijos į save, dalijimasis žiniomis, fizinis aktyvumas. Tai nenutrūkstamas procesas, neturintis pabaigos”.

Savo unikalia istorija iki sausio 15 d. galite pasidalinti „Huawei“ projekto „Svarbiausia istorija – tavo“ svetainėje  https://consumer.huawei.com/lt/campaign/yourstory/.  Kiekvienas dalyvis dovanų gaus kvietimą į motyvacinį internetinį seminarą, vedamą Michal Woroch – keliautojo, nuotykių ieškotojo, kuris visą tai daro sėdėdamas neįgaliojo vėžimėlyje. Jis papasakos, kaip siekti savo tikslų nepaisant visų lydinčių iššūkių.

Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.

Naujausi straipsniai