Garsūs vyrai apie šauktinių kariuomenę (II): vieni eitų, kiti prievartos nenori

Mantas Petruškevičius, Gabrielius Liaudanskas-Svaras, Vitalijus Cololo
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-02-27 09:05
Valstybės gynimo tarybos sprendimas sugrąžinti šauktinius į kariuomenę kelia daug diskusijų. Vieni puolė kritikuoti, kiti – pritarti, tačiau kol kas Seimas jo nepatvirtino, diskusijos šia tema nesiliauja, o nuomonės – itin skirtingos. Žmonės.lt kalbino žinomus vyrus. Nuomonės itin skirtingos, pašnekovai pateikė savų pastebėjimų ir patarimų.

Gabrielius Liaudanskas-Svaras (41), grupės „G&G Sindikatas” narys: „Tai – ne tik patriotinė, bet ir vyriškumo mokykla“

„Labai palaikau idėją grąžinti karinę tarnybą. Tai – ne tik patriotinė, bet ir vyriškumo mokykla. Vyrai neturi būti liurbiai, todėl manau, kad kiekvienas vyras turėtų atlikti savo pareigą Tėvynei.

Tas, kuris neina jos ginti, jis greičiausiai negins ir savo moters, šeimos.

Be to, niekas juk jaunų vyrų neištemps už ausų iš namų, pirmiausia bus kviečiami savanoriai. Todėl nereikia isterikuoti ir siusioti į batą, viskas čia normalu, o jauniems vyrams – labai sveika, išmoko tvarkos, drausmės, disciplinos.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Reiktų į karinę prievolę žiūrėti paprasčiau. Juk mėgstame eiti į žygius, plaukti baidarėmis, mėgstame nuotykius. Aišku, tai nėra tas pats, tačiau tarnyboje kiekvienas gauna papildomų įgūdžių, kurie vėliau gyvenime labai praverčia. Nereikia lyginti sovietų ir Lietuvos kariuomenių, pamirškite savo senelių pasakojimus, kad ten būsite žeminami. Taip, tarnauti kariuomenėje tai ne saldainius valgyti, tačiau niekas neužmaus maišo ant galvos ir nespardys kampe.“

Mantas Petruškevičius (30), stilistas: „Po tokio sprendimo dar daugiau žmonių norės emigruoti“

„Tikrai pritariu, kad reikia ginti Tėvynę. Palaikau patriotus, be to, gal bus daugiau vyriškesnių vyrų. Tačiau manau, kad tas norėjimas turi būti iš savęs, turi būti pašaukimas, o ne prievarta. Labai juokinga skaityti, kad bus kviečiami žmonės iki 38 metų. Juk daugelis turi šeimas, verslą, planų gyvenimo planus...

TAIP PAT SKAITYKITE: Garsūs vyrai apie šauktinių kariuomenę: vieni giria, kiti vadina absurdu

Man nesuprantama, kokia gali būti prievolė šiais laikais? Juokingai skamba, kad net emigrantus nori į Lietuvą grąžinti. Esu šimtu procentų įsitikinęs, kad po tokio sprendimo dar daugiau žmonių norės emigruoti.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Humoristas, aktorius, renginių ir televizijos laidų vedėjas Vitalijus Cololo (40): „Atgaivinkite karinius apmokymus mokykloje!“

„Pirmiausiai reikėtų atsižvelgti į finansinę pusę – juk ši armija bus neprofesionali, per devynis mėnesius nieko neišmoksi. Anksčiau jau mokyklose būdavo kariniai apmokymai – manau, tai buvo geras sprendimas, kurį reikėtų įvesti ir dabar. Tikrai geresnis, negu pulti dabar investuoti milijardus litų į žmones, kurie niekada nebus profesionalūs kariai. Trečdalis jų bus pacifistai, prireikus galbūt nė neimtų ginklo į rankas.

Kiekvienas vyras turi praeiti karinius apmokymus – pats juos praėjau mokykloje: moku šaudyti, ardyti automatą, mėtyti granatas, užsikasti... Būčiau už tokį patį variantą ir dabar, neprarastume pinigų, juk ir taip pensininkams nėra už ką mokėti. (O kaip karo grėsmė?...) Labai domiuosi užsienio politika ir štai ką galiu pasakyti – jeigu tu nori, kad valstybėje dingtų pinigai, tu turi suteikti žmonėms grėsmę. Kai žmonės bijo, juos lengviau valdyti. Mus visus bando išgąsdinti, kad prasuktų kažkokį labai rimtą reikalą.

Aš už tai, kad visose srityse dirbtų profesionalai, todėl ir pasisakau už profesionalią armiją, į kurią žmonės eitų savo noru, jų darbas būtų apmokamas, jie patys būtų kruopščiai atsirenkami – specialių psichologinių testų, pratybų pagalba. Dabar suvarysim bet ką, kainuos daug daugiau, o prieš priešą toks būrys, nors ir gerokai didesnis, atsilaikys penkiomis minutėmis ilgiau.

Ką manote jūs? Nuomonę kviečiame išsakyti komentaruose!

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai