Garsūs svečiai ypatingame renginyje grožėjosi prabangiausiu Europoje porcelianu

Sergejus Troščenkovas ir Asta Dagilienė, Inga Budrienė, Romualdas ir Alesia Mačiuliai, Darius ir Laima Mertinai / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-05-25 20:17
Būrys žinomų žmonių Vilniuje susirinko į išskirtinį vakarą „Krištolas. Porcelianas. Sidabras.“. Svečiams buvo pristatytas prabangiausias Europoje porcelianas.

Šventiniame vakare, kurio aplinką dekoravo Mantas Petruškevičius, dalyvavo verslo, politikos, ambasadų atstovai, pramogų pasaulio garsenybės.

Tarp vakaro svečių buvo galima sutikti ne vieną žinomą žmogų. Čia apsilankė Birutė ir Rimtautas Vizgirdos, Darius ir Laima Mertinai, Vidmantė Martikonytė-Medišauskienė su vyru, Tatjana Lavrinovič, Justė Pinkevičienė, Daiva Bakutienė, Arminas Lydeka, Lina Kučinskienė, Violeta Baublienė, Asta Meschino, Mantas Petruškevičius, Kristina Kaikarienė, Sergejus Troščenkovas, Inga Budrienė bei viešumoje ilgą laiką nesirodę Romualdas ir Alesia Mačiuliai.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Renginyje žodį tarė ir prabangiausią Europoje porcelianą gaminančios „Meissen“ kompanijos atstovas Mateuszas Jozwiakas. Svečias atskleidė, kad seniausio Europoje porceliano istorija yra susijusi su Lietuva.

„Nuo 18-ojo amžiaus porcelianas Europos meno ir kultūros istorijoje vaidina svarbų vaidmenį. Saksonijos kronprincas, Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Augustas Stiprusis turėjo svajonę Kinijos porceliano meną atkurti Europoje. 1711 metais jis Vokietijoje esančioje Meiseno pilyje įkalino meistrą Friedrichą Botttgerį, kuris sukūrė išskirtinį aukščiausios kokybės porcelianą, – pasakojo kompanijos atstovas. – Nuo to laiko karališkas „Meissen“ porcelianas tapo neatsiejama visų svarbiausių ir iškilmingiausių aukštuomenės švenčių dalimi. Porcelianas tapo pačia populiariausia dovana tarp kilmingųjų“, – pasakojo M.Jozwiakas.

Kulinarinio paveldo muziejaus įkūrėjas Vaclovas Kontrauskas pasakojo, kad senovėje porcelianas buvo prieinamas tik labai turtingiems žmonėms.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Jo didžiulę vertę gali iliustruoti pavyzdys, kad tas pats Augustas Stiprusis 15 porcelianinių vazų iškeitė į 600 arklių ir karių būrį“, – pasakojo V.Kontrauskas, galintis pasigirti retomis meno dirbinių kolekcijomis, garsiausiose pasaulio manufaktūrose gamintais indais, porceliano ir sidabro kūriniais. Garsus kolekcionierius renginio metu parodė dalį per daugelį metų sukauptos „Meissen“ kolekcijos.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„ARTable by ISTO“ surengto vakaro vedėjas Eugenijus Skerstonas pastebi, kad Lietuvą pasiekė jau daug metų visame pasaulyje vyraujantis suvokimas apie stalo estetiką, jos reikšmę ir svarbą.

„Į Lietuvą sugrįžo aukšto lygio gyvensenos kultūra. Senovėje tik kilmingieji ir labai pasiturintys žmonės galėjo leisti prabangios gyvensenos kultūrą“, – sakė E.Skerstonas.

Jis neabejoja, kad stalo indai yra tikri meno kūriniai, kurių vertė su laiku tik kyla, todėl porceliano, krištolo, sidabro stalo indai ir įrankiai yra vertinga ir labai reikšminga relikvija, kurią galima perduoti ateities kartoms.

Daugiau renginio akimirkų – nuotraukų galerijoje:

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai