Garsius bičiulius menininkas Benas Poderis sukvietė į savo debiutinę parodą

Parodos atidarymo akimirka / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-01-12 20:18
Penktadienio vakarą stilingieji vilniečiai rinkosi į debiutinę investicijų valdytojo ir naujos kartos menininko Beno Poderio debiutinę parodą „(Ne)atskleisti ryšiai“.

Paroda atidaryta miesto gyventojams ir jo svečiams puikiai žinomoje Skandinavijos šalių menininkus atstovaujančioje „Grafo galerijoje“. Galerija, Lietuvoje reprezentuoja minėtų šalių modernaus ir šiuolaikinio meno tendencijas, taip pat ieško jaunų modernaus meno Lietuvos kūrėjų. Vienas tokių, plačiai visuomenei pristatęs savus kūrinius, projekto „2H.ART“ įkūrėjas, Benas Poderis.

Meno kritikų vadinimas „pavojingu akademinei meno visuomenei“ tapytojas Benas, projektą pradėjo įgyvendindamas įdėją, – skirti dvi valandas per dieną menui. Per kelis metus, investicijų valdytojas, sulaužė nusistovėjusius standartus ir visuomenei pateikė meną nauju amplua. Šiuo žavėjosi susirinkę šiuolaikines tendencijas bei madas sekantys garsūs veidai.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Benas, atvykusius bičiulius bei žinomus Lietuvos veidus pasveikino klausimu: „Kas yra menas?“. Tai puikiai atspindi jo kūrybos idėją, kuri laužo nusistovėjusį visuomenėje požiūrį į meną. Kūrėjas, pristatydamas savo paveikslus, kvietė pažvelgti į šiuolaikinį pasaulį siurrealistiškai. Beno Poderio paveikslai – konceptualaus meno pavyzdys. Kaip jis pats citavo: „Mano kūryboje atsispindi šiuolaikinis modernus pasaulis perkeltas į kitą, šiek tiek abstraktesnį, lygmenį. Jame nerasite šiuolaikinės buities, o ten gyvenantys personažai jau yra palikę realybę ir jos formą“.

Menininką sveikino žymūs asmenys ir piliečiai, tarp kurių, tinklaraštininkė Simona Burbaitė, plaukų stilistas Valerijus Gigevičius, TV veidas Živilė Kropaitė, vestuvių planuotoja Laura Vagonė, vizažistė Neringa Čiukinienė ir kt.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai