Garsių menininkų atžala Emilija Latėnaitė: „Stengiausi, kad mano pasiekimai nebūtų susiję su tėvais“

Emilija Latėnaitė-Beliauskienė / Irmanto Gelūno nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-04-12 11:23
Garsiosios aktorių Latėnų dinastijos atstovė aktorė Emilija Latėnaitė-Beliauskienė teatro užkulisiuose pripratus sukiotis nuo vaikystės. Jos tėtis Algirdas Latėnas – žinomas aktorius ir režisierius, buvęs „Jaunimo teatro“ vadovas, mama Elvyra Piškinaitė – legendinė teatro ir kino aktorė, brolis Balys taip pat pasirinko aktoriaus specialybę, dėdė – gerai žinomas kompozitorius Faustas Latėnas, o pusseserė – aktorė Elžbieta Latėnaitė.

„Savo profesijoje garsios giminės niekada nevertinau kaip kažkokio pliuso. Ką man tai galėtų duoti? Dėl pažinčių gauti vaidmenį, kurio tu nesugebi suvaidinti? Gėda baisinga, kam sau tai daryti“ –  laidoje „Kasdienybės herojai“ pasakojo žinoma aktorė.

Emilija, jos mama ir jaunesnysis brolis kartu yra vaidinę legendiniame televizijos seriale „Giminės“. O su vyresniuoju broliu Baliu kartu dabar vaidina televizijos seriale „Rimti reikalai“. 

34-erių Emilija Latėnaitė-Beliauskienė ne veltui ne kartą atsisakė vaidinti tėvo kurtuose spektakliuose. Tokiu būdu ji bandė pasitraukti iš garsių tėvų šešėlio ir būti vertinama už asmeninius pasiekimus. 

„Iš vienos pusės, dabar galvoju, kam to reikėjo. Tačiau aš čia, žinau, kodėl taip turėjo būti ir gerbiu save už tai. Man tai netrukdo žavėtis jais ir jų pasiekimais, vertinti juos kaip nuostabius kūrėjus, tačiau šalia to save matyti kaip visiškai atskirą asmenybę, tą patį darančią kitaip, – sako garsių tėvų atžala. – Įdėjau labai daug jėgų ir energijos tam, kad pati jausčiausi sąžiningai ir žinočiau, kad tai, ką aš padariau, yra mano ir niekaip nesusiję su mano tėvais.“

Emilija Latėnaitė-Beliauskienė su sūnumi / Pauliaus Peleckio nuotr.
Emilija Latėnaitė-Beliauskienė su sūnumi / Pauliaus Peleckio nuotr.

Emilija neslepia jau ne vienerius metus lankanti psichoterapiją, mėginanti susidraugauti su vaikystėje atsiradusia ir jos dalimi patapusia išsiskyrimo baime.

Nuolatinės gastrolės ir vaikų ilgesys – tokia buvo Emilijos tėvų puikiai susiklosčiusios karjeros kaina. 

Emilijos Latėnaitės-Beliauskienės istoriją žiūrėkite pirmadienį 21 val. nemokamame televizijos kanale Delfi TV, gyvenimo būdo laidoje „Kasdienybės herojai“. Kasdienybės herojai – tai jaudinančios stiprių asmenybių gyvenimo istorijos, interviu su gerai žinomais ar išskirtinį gyvenimo būdą pasirinkusiais žmonėmis.

Naujausi straipsniai