Garsiosios oro akrobatų komandos „The Flying Bulls“ lėktuvai jau raižo Lietuvos padangę

„The Flying Bulls“ akimirka / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-07-05 15:29
Rytoj (liepos 6 d.) įspūdingu šou mūsų šalį Mindaugo karūnavimo metinių proga pasveikinsianti pasaulinio garso oro akrobatų „The Flying Bulls“ jau atvyko. Po pasaulį keliaujantys ir sudėtingais akrobatiniais triukais stebinantys „Red Bull“ pilotai nusileido S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome Kaune. Iš Čekijos atvykę akrobatai iškart pradėjo pasiruošimą rytoj Palangoje vyksiančiam pasirodymui.

„Skraidantys buliai“ – Stanislav Čejka, Jan Rudzinskyj, Miroslav Krejčí ir Jan Tvrdík. Nors pilotų amžius įvairus – jauniausiam tėra 33 metai, o vyriausiam net 62, – visi jie pasižymi nepriekaištingais įgūdžiais. Prie „The Flying Bulls“ komandos rytoj prisijungs ir viena ryškiausių parašiutizmo žvaigždžių Dani Roman, kuris pasiruošimą pasirodymui Lietuvos pajūryje pradėjo vakar.

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Penktadienį (liepos 6 d.) apie 19 val. ties Palangos tiltu kurorto gyventojus ir miesto svečius džiuginsiantys D. Roman kartu su oro akrobatų komanda „The Flying Bulls“ surengs dar neregėtą pasirodymą. „Skraidančių bulių“ lėktuvai pakils iš Klaipėdos ir žiūrovams pademonstruotos net 38 akrobatines figūras. Planuojama, kad pasirodymo metu pilotai nuskris apie 70 kilometrų. Renginys nemokamas.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Visi „The Flying Bulls“ pilotai skris galingais ir ypač gerai vertinamais lėktuvais „XA 42”, kurie leidžia itin tiksliai atlikti įspūdingus viražus. „XA 42” yra vienas greičiausių ir galingiausių akrobatinio skraidymo lėktuvų pasaulyje. Jis turi 315 arklio galių ir nesunkiai pasiekia 415 kilometrų per valandą greitį. Nedidelis, tik 6,7 m ilgio ir 7,5 m pločio lėktuvas yra itin manevringas, o jo perkrovos riba atliekant triukus gali siekti iki 10 G.

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Pilotavimo naujokams tokios didelės perkrovos gali būti sunkiai pakeliamos, mat paprastas žmogus gali prarasti sąmonę ir esant 4 G perkrovai, tačiau patyrusiems pilotams tai leidžia itin staigiai keisti skrydžio kryptį bei atlikti sudėtingus triukus.

Liepos 6 d. „The Flying Bulls“ komanda pakils į orą Klaipėdoje ir pasuks link Palangos. Mieste prie tilto į jūrą susirinkusi minia galės stebėti, kaip iš pietų pusės atskridę akrobatai pradės savo šou, atliks kvapą gniaužiančius triukus ir viską užbaigę pasuks atgal. Nors paties šou trukmė tik 15 minučių, bus atliktos net 38 akrobatinės figūros, o pilotai nuskris daugiau nei 70 kilometrų.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai