Garsios Lietuvos moterys kalba apie patiriamus išgyvenimus ir atrastą meilę

„Babe Universe“ ambasadorės
„Babe Universe“ ambasadorės
Šaltinis: Žmonės
2018-10-08 16:54
AA

Šiame besišypsančių veidų ir „Instagram” amžiuje kartais pamirštame, kad būtent nugalėti sunkumai ar krizės, pažeidžiamumas ir tikrumas bei atrasta meilė sau padaro mus mumis. Prekiniai ženklai „Birutė” ir „Babe universe” suvienijo jėgas pradėti dialogą visuomenėje apie kelią į laimę bei meilę sau.

Anot Elžbietos Anandos, „Babe universe” įkūrėjos, šio projekto idėja kilo iš asmeninės patirties: „Sukūriau #projektaswonderwoman idėją, kaip platformą atvirai kalbėti apie modernios moters patiriamus išgyvenimus ir sunkumus. Mano visos draugės – gražios, protingos, sėkmingos, tačiau didelė dalis nekenčia savo kūno ir turi valgymo sutrikimų. Matant tai savo ir kitų gyvenimuose, supratau, kad mūsų visuomenė ir propaguojamos vertybės – „obsesinimas” dėl išvaizdos, nerealūs medijų ir socialinių tinklų standartai, susikoncertavimas į materializmą ir norą turėti vis daugiau – yra vienas didelis ir skaudus sutrikimas. Kiek beprasmės kančios sukuriama nesugebant priimti ir pamilti savęs... Wonderwoman – nėra ta moteris, kuri niekada nepatiria krizių ir visada jaučiasi „good enough”. Bet ta, kuri patyrusi jas pakyla ir įkvepia kitas mylėti save labiau. Eiti meilės sau keliu sunku, bet daryti tai kartu yra lengviau.”

Niekas nepadaro žmogaus gražesniu nei pasitikėjimas ir užsispyrimas rūpintis savimi, tačiau užgriuvus šeimos bei darbo sunkumams save kiekvienas pamiršta greičiausiai. 

„Babe Universe“ ambasadorės

„Šios akcijos metu siekiame paskatinti žymius žmones, kurie iš pirmo žvilgsnio yra be galo sėkmingi, pasidalinti ir atviresnėmis savo gyvenimo akimirkomis, kurios užgrūdina ir kurių nereikia baimintis. O kartu labai kviečiame atkreipti dėmesį į tai, kad socialiniai tinklai labai toli nuo realybės ir turime nustoti nuolat save lyginti su kitais", – sako Austė Pranckutė, prekinio ženklo „Birutė" atstovė.

Asta Valentaitė, viena iš projekto ambasadorių, savo „Instagram" paskyroje dalinasi mintimis: „Palūžti labai lengva. Lengva apkaltinti pasaulį, kad jis sukasi ne taip kaip norime ir stovėti jo vidury supykusiai ir nelaimingai. Žymiai sunkiau yra kasdien žengti po mažytį žingsnelį į priekį ir neprisileisti ėdančių minčių, žlugdančių emocijų. Nesvarbu, ar tave atpažįsta gatvėje ir mato žurnaluose, ar tu gyveni mažame miestelyje ir pasaulį stebi iš tolo. Mus visas vienodai teisia, vertina ir lipdo mums etiketes.

„Ką žmonės pasakys“ – galingas ginklas, kuriuo mums dažnai mojuoja aplinka. Tikiu, kad ir tu žinai, ką reiškia, kai užgriuvus problemoms nutyla ir tavo telefonas, o tavo malonių bičiulių ratas staiga išsisklaido. Klydau gyvenime ne kartą, bet sprendimus visada priimu pati. Vertinu tai kaip išmoktas pamokas, „pasitaisau karūną“ ir einu tolyn. Galbūt tau sunku tuo patikėti, bet būtent praeities nesėkmės davė impulsą mano dabarčiai. Taigi nekankink savęs klausimų lavina „kodėl tai nutiko man“, „kodėl man amžiais nesiseka“, apie tai pagalvosi kada nors vėliau. O dabar gyvenk. Da-bar. Juk tu ir esi ta #wonderwoman , ar ne?”

„Babe Universe“ ambasadorės

Stilistė Agnė Gilytė taip pat jungiasi prie projekto „Wonderwoman“ ir rašo: „Man iki šiol prieš akis stovi tas vaizdas, kaip ji man pasakoja šią istoriją ir verkiam kartu pas mane valgomajame. Sako, svetimo skausmo nebūna, tačiau tai visiška netiesa, man ir dabar griaužia gerklę prisimenant tai, ką patyrė ji, mano #wonderwoman.

Mano geriausia draugė Ieva (vardas pakeistas) prieš daugiau nei metus patyrė tai, kas kiekvienai moteriai ir mamai yra vienas didžiausių įmanomų košmarų. Pamenu ją verkiančią, sutrikusią, net nežiūrinčią žmonėms į akis, gyvenančią (o gal tinkamesnis žodis būtų egzistuojančią) kaip šešėlį, nes ji prarado tai, ko dar nepažinojo, bet tai, kas augo jos viduje pakankamai ilgai, kad jos turėtų stiprų ryšį, tai, su kuo siejo savo ateitį ir svajones, tai, su kuo tikėjosi kartu augti ir pasenti. Ji neteko galimybės supti savo svajonę rankose. Ji prarado savo kūdikį visai prieš pat Jai ateinant į šį pasaulį. Ji patyrė visus gimdymo skausmus, nors žinojo, kad Jos nebėra.

Mano Ieva nesiliovė gedėti, mačiau jos kančią, bet negalėjau jai niekaip kitaip padėti, kaip tik būti šalia. Jos stiprybė buvo tokia galinga, kad ji nei sekundei nesuabejojo, kad ir vėl norės būti mama, ji buvo stipri, nes tikėjo, kad po kiekvienos nelaimės ateina laimė ir kad jos angelas danguje saugos būsimą sesę ar brolį. Mano mieloji gedėjo, bet buvo stipri, nes žinojo, kad ji bus pati pačiausia mama, kad ji turi tiek meilės, kurią gali duoti savo būsimam kūdikiui. Ir šiandien ji yra nuostabi mama, augina pusės metų mažylę, džiaugiasi motinyste ir be galo myli savo vyrą ir abu savo vaikus. Taip, ji yra dviejų vaikų mama, augina vieną, o kitas juos visus stebi iš dangaus ir saugo. Mano Ieva yra nuostabi, nes ji rado stiprybės eiti pirmyn, tikėti savimi ir mylėti save, nes ji yra moteris, kuri gali viską. Ji yra mano #wonderwoman."

„Babe Universe“ ambasadorės

Simonos Burbaitės #projektaswonderwoman įrašas skamba taip: "Pastebėjau, kad šiandien dažnai idealizuojamas kitų gyvenimas, menkinant savąjį iki galo net nežinant tų žmonių istorijos. Bet nepamirškim, kad nei vieno nėra tobulo (o jei yra – man parodykit). Nesvarbu kas tu esi, kokia tavo profesija ar kuo gyveni kasdien – visi esam vertingi ir vienodai svarbūs. Visai neseniai facebook’e akis užkliuvo už vieno posto, tik neatsimenu, tai buvo ištrauka iš knygos ar tiesiog kažkieno išsakytos mintys, bet citatą išsisaugojau: “Gyvenam tarytum nemirtingi. Pernelyg planuojam.

„Babe Universe“ ambasadorės

Niekad neatsipalaiduojam. Nedarom kvailysčių. Viską sureikšminam. Aukštinam save. Nuvertinam save. Kompleksuojam. Gyvenam taip, jog nejaučiam, kad gyvenam. Nežinom, kas nutiks rytoj, tik manom, kad žinom. Todėl atsilaisvink kelnių diržą. Pasileisk plaukus. Mygom. Visom prasmėm. Turime tik čia ir dabar.” Va kodėl aš sau vis primenu, kaip svarbu yra įsimylėti – savo gyvenimo partnerį, knygą, šalį, lūpų dažų spalvą, naują suknelę, sporto šaką, dainą ar receptą. Bet svarbiausia SAVE. Kasdien vis iš naujo."

Prie akcijos jungiasi ir Lietuvos moterų krizių centrai. Juos netrukus pradės lankyti kvalifikuotos jogos mokytojos, kurios ves užsiėmimus ir padės atrasti vidinę jėgą bei meilę sau. Visos Lietuvos moterys ir vyrai tai pat yra kviečiami dalintis savo patirtimis, kurios užgrūdina, tačiau kartais lieka nuslėptos sėkmės istorijų pasaulyje, naudoti #projektaswonderwoman ir jungtis prie akcijos.