Garsiausios Lietuvos vaizdo tinklaraštininkės Ievos Maslauskaitės-Chanelette vasaros stiliaus patarimai

Ieva Maslauskaitė / Auksės Grei nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-07-12 20:01
Grožio ir mados naujienomis besidominti Ieva Maslauskaitė (@ichanelette) viena pirmųjų ir žinomiausių Lietuvos vaizdo tinklaraštininkių, kurios vaizdo įrašus Youtube sekėjai iš viso pasaulio peržiūri po keliasdešimt tūkstančius kartų. Išskirtinai Žmonės.lt Ieva sutiko pasidalyti vasaros stiliaus patarimais ir madingiausiais drabužių deriniais.

Kaip pradėjai domėtis mada ir grožiu?

Mada pradėjau domėtis dar paauglystėje, kuomet su drauge eidavome į dėvėtų drabužių parduotuves, ,,blusų turgų“ ir ieškodavome stilingos aprangos. Vėliau atradau ,,Fashion TV“, kur stebėdavau naujausias mados pasaulio kolekcijas, pradėjau domėtis modeliais. Mane visuomet žavėjo mados pasaulis, įvaizdžio kūrimas, savito stiliaus paieškos.

Kokį žmogų galėtum pavadinti savo stiliaus įkvėpėju? Iš ko semiesi įkvėpimo?

Anksčiau, kai dar nebuvo „Instagram“ ar „Pinterest“, turėjau stiliaus ikonas, kurias sekiau dėl įkvėpimo, tokias kaip Sienna Miller, Olivia Palermo, Rosie Huntington Whiteley, Olsen dvynes. Dabar įkvėpimo šaltinių yra begalė, tik reikia juos ,‚atsifiltruoti“ pagal tai, kas tau patinka. „Instagram“ galima rasti galybę prekės ženklų, garsių žmonių, stilistų ir fotografų, kurie įkvepia kasdien savo įvaizdžiu ar darbais. Gera draugė Auksė Grei man yra estetikos suvokimo įkvėpėja, mokytoja. Iš jos galiu pasimokyti įvaizdžio kūrimo. Taip pat žaviuosi Matilda Djerf ir jos vėjavaikišku, vintažiniu stiliumi. Aimee Song man yra nepriekaištingo stiliaus pavyzdys. Įkvėpimas mane supa nuolat.

Ne paslaptis, kad mėgsti keliauti. Kurioje šalyje žmonės drąsiausiai eksperimentuoja su savo stiliumi? Kaip manai, ar to trūksta Lietuvoje?

Na, dar neteko nukeliauti į Niujorką. Esu susidariusi įvaizdį, kad ten žmonės rengiasi labai drąsiai. Nė negaliu pasakyti, kad esu mačiusi drąsių stiliaus eksperimentų (nekalbant apie mados savaites) – Europoje žmonės rengiasi santūriai, patogiai. Galbūt Londone labiau pajutau stiliaus laisvumą. Lietuvoje jaunimas rengiasi labai skoningai ir stilingai, net gražu žiūrėti. Dievinu 90-ųjų madą, kurią paaugliai dabar taip įvaldę. Žiūrėdama į pusseserę, matau jaunesnę save.

Lankaisi įvairiuose užsienyje vykstančiuose mados savaičių renginiuose. Papasakok, kokios vasaros mados tendencijos yra pristatomos užsienyje ir kaip jos ateina į Lietuvą.

Šiuo metu mados tendencijose vyrauja spalvos. Violetinė, geltona, oranžinė dominuoja šalia švelnių pastelinių, vintažinių atspalvių. Labai madingas sportinis įvaizdis ir jo derinimas su nederančiais dalykais. Tarkime, masyvūs sportiniai bateliai su lengvai besiplaikstančia šilkine suknele ant petnešėlių. Džinsinė medžiaga taip pat vyrauja madoje. „Oversized“ džinsiniai švarkeliai su nurėžta apačia, mamos laikų džinsai ar šortai aukštu liemeniu. Siauri akiniai nuo saulės, permatomi plastikiniai aksesuarai. Taip pat vyrauja pliažo estetika. Pinti krepšiai, nešiojami kaip rankinės, lininiai drabužiai, žemiški atspalviai.

Kokius panašumus ir skirtumus pastebi Lietuvos ir užsienio mados bei grožio rinkoje?

Lietuvos grožio rinkoje pastebiu daugiau sunkaus makiažo, netikrumo, dirbtinio grožio. Užsienyje į makiažą kreipiamas mažesnis dėmesys. Moterys atrodo subtiliau.

Kokios mados tendencijos vyrauja šią vasarą?

Natūralūs audiniai – linas, šilkas. Spalvos švelnios: samanų, smėlio, plytų, dramblio kaulo, mėtų, žydra.

Kokių drabužių patartum vengti vasaros metu?

Patarčiau vengti aptemptų drabužių. Džinsai, suknelės, šortukai, kurie yra itin prigludę prie kūno nebeatrodo skoningai. Rinkitės laisvesnius drabužius, nes ir šiaip vasarą su jais vėsiau, patogiau, nelimpa prie įkaitusios odos.

Ką patartum rengtis einant į miestą, paplūdimį ar vakarėlį?

Į miestą – šviesiai mėlynus mamos laikų džinsus ar šortus, baltus sportinius batelius ir vintažinius marškinėlius su užrašu, ar tiesiog „crop top“ su pūstomis įmantriomis rankovėmis bei mažais akinukais nuo saulės metaliniais rėmeliais. Į paplūdimį rinkčiausi laisvą lininę ar medvilninę suknelę ir pintą krepšį, o į vakarėlį – šilkinę palaidinę, tuos pačius džinsus aukštu liemeniu. Tik liemenį sujuosčiau diržu ir avėčiau aukštakulnėmis minimalistinio stiliaus basutėmis.

Aksesuarai – svarbus aprangos akcentas. Kokius aksesuarus siūlai rinktis ir kaip tinkamai juos derinti?

Aš labai mėgstu aksesuarus, juos galite nešioti įvairiausius. Madingi spalvoti masyvūs ar tiesiog auksiniai auskarai, pakabukai, stilingi akiniai. Spalvas derinkite prie aprangos ir stiliaus. Turi vyrauti harmonija.

Domiesi ne tik mada, bet ir grožiu. Kokios makiažo tendencijos vyrauja šiais metais? Ką kiekvienai moteriai patartum turėti savo rankinėje vasaros metu?

Tiesą sakant, dažausi taip pat jau daug metų, žinau, kas man tinka ir patinka, o tai, manau, yra svarbiausia. Su makiažu niekada neeksperimentuodavau, nes jeigu mėlynas lūpdažis ir yra „ant bangos“, žinau, kad su juo atrodyčiau juokingai. Šiemet grįžta lūpų blizgiai, kurie išstumia l matines lūpas. Mėgstu natūralų, švytintį įvaizdį. Kiekviena moteris turi turėti tik to, ko jai iš tikro gali prireikti. Mano rankinėje visada rasite makiažo pagrindą ir lūpų produktų.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai