Garsiausi filmai, įrodantys, jog meilei amžius nerūpi

Juosta „Dvi motinos“ (angl. „Adore“)
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Visuomenėje įprasta matyti jaunas gražuoles, įsikibusias parankėn gerokai vyresniems vyrams, bet moterys, į partnerius pasirenkančios jaunesnius vyrus, vis dar smerkiamos, o jų antrosios pusės vadinamos „berniukais - žaisliukais“ (angl. „boy toy“). Santykiai su jaunesniu vyru tampa įkvėpimo šaltiniu ir serialų bei filmų kūrėjams, Jūsų teismui pateikiame keletą garsiausių.

Apie tai, kad meilė kur kas jaunesniam vyrui – įprastas dalykas, bene garsiausiai kalba Prancūzijos prezidentas Emmanuel‘is Macron‘as ir 25-iais metais už sutuoktinį vyresnė pirmoji šalies ponia Brigitte Trogneux. Nuo garsiosios poros neatsilieka ir Holivudo žvaigždės – apie meilę žmonai dažname interviu prisipažįsta trylika metų jaunesnis aktorius Hugh Jackman‘as ir su jaunesniais sutuoktiniais ateitį kuriančios aktorės Cameron Diaz, Amy Schumer, Julianne Moore, Eva Mendes ir Halle Berry bei dainininkės Shakira, Jennifer Lopez ir Madonna.

Antra jaunystė seriale „Jaunesnė“

Serialas „Jaunesnė“ (angl „Younger“) sukurtas remiantis to paties pavadinimo romanu, o žiūrovai gali mėgautis net keturiais sezonais vaizdo transliacijų internetu platformoje viaplay.lt. Skyrybas išgyvenanti pagrindinė serialo herojė 40-metė Liza ryžtasi pradėti gyvenimą nuo pradžių. Deja, rasti svajonių darbą leidykloje pasirodo esą ne taip paprasta – koją kiša moters amžius. Įkalbėta geriausios draugės, Liza ima apsimetinėti 20-kelių metų amžiaus mergina, o suklojus pamatus būsimai karjerai, į jos gyvenimą pasibeldžia meilė, kuriai, kaip paaiškėja, 20-keleri... Vos serialui „Jaunesnė“ pasiekus televizijos eterį, kino kritikai įvertino jį 97% teigiamų recenzijų ir vadino šviežiu oro gūsiu serialų terpėje. Jo žiūrimumas sulig kiekvienu sezonu stipriai auga, o JAV atliktos apklausos duomenimis, moterų, teigiamai žiūrinčių į santykius su jaunesniu vyru, skaičius per pastaruosius trejus metus ūgtelėjo net 14,7%!

Kai gyvenimas siunčia citrinas – griebk jautį už ragų

Sandros Bullock įkūnijama Margaret filme „Piršlybos“ (angl. „The Proposal“) nepasiduoda atsitiktinei aistrai ir nesileidžia suviliojama paauglio. Dėl žaliosios kortos kovojanti 45-erių darboholikė čiumpa jautį už ragų ir sugalvoja gudrų planą – sukurti šeimą ir taip gauti trokštamą leidimą likti šalyje. Kandidatų sąraše pirmuoju smuiku griežia moters pavaldinys, 32-ejų Endriu (akt. Ryan Reynolds), kurį Margaret tiesiog priverčia vesti ją. Romantinė komedija pagrindiniams filmo herojams siunčia eilę išbandymų ir verčia suklusti – ar santykiai, atrodę esą pasmerktais nuo pat pradžių, iš tiesų neturi ateities?

Meilė mokiniui, virtusi didžiausiu gyvenimo nuotykiu

36-erių Hana jautėsi vieniša, o 15-metis Mikaelis buvo pernelyg mielas ir švelnus, tad atsispirti jo žavesiui buvo tiesiog neįmanoma. Taip filme „Skaitovas“ (angl. „The Reader“) prasideda dar viena uždraustos meilės istorija, kurioje suaugusi moteris užmezga santykius su paaugliu, o nekaltai prasidėjusi draugystė jau netrukus virsta seksualiniu ryšiu, vystomu karo, kaltės ir sąžinės balso temų apsuptyje.

Neįprasta dviejų motinų ir sūnų meilė

Juosta „Dvi motinos“ (angl. „Adore“) į santykius tarp vyresnių moterų ir jaunesnių vyrų žvelgia visiškai nauju kampu. Aktorių Naomi Watts ir Robin Wright įkūnijamos herojės užmezga romanus su viena kitos sūnumi. Naują žvilgsnį į tokio pobūdžio santykius siūlančio filmo siužetas vystomas saulėtų Australijos paplūdimių fone, kuriuose sveika protą atimanti pagrindinių herojų aistra atrodo dar labiau verčianti iš koto. Nobelio premijos laureatės Doris Lessing romano „Močiutės“ motyvais sukurtas filmas į kino ekranus perkėlė tikrą, prieš kelis dešimtmečius viename Australijos miestelyje įvykusią istoriją, kuriai nebuvo lemta tęstis.

Romanas, neturėjęs išeiti už klasės ribų

Garsaus romano „Skandalo užrašai“ (angl. „Notes on a Scandal“) motyvais sukurta to paties pavadinimo juosta galėtų būti pavadinta vienu tų retų atvejų, kuomet filmas pasirodo esąs lygiaverčiu literatūros kūriniui. Puikią aktorių komandą (Judi Dench, Cate Blanchett, Bill Nighy) filmavimo aikštelėn subūrusi ir net 4 Oskarams nominuota juosta meistriškai virpina žiūrovo jausmus ir išlaiko įtampą. „Skandalo užrašų“ epicentre atsiduria pedagogė, užmezganti romaną su penkiolikmečiu savo mokiniu, apie kurį netrukus sužino šantažuoti ją nusprendusi kolegė.

Skandalingos romano, neturėjusio išeiti už klasės ribų, pasekmės jau netrukus pagrindinius filmo veikėjus įsuka į dramatiškų įvykių verpetą, tad žiūrovui belieka stebėti dūžtančius jų gyvenimus.

Skaitykite daugiau