Garsiam dirigentui Modestui Pitrėnui – byla už nekultūringai greitą vairavimą

Modestas Pitrėnas / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Autorius: Saulius Chadasevičius
Publikuota: 2013-06-26 09:26
Teismas Vilniuje nagrinėja dirigento Modesto Pitrėno bylą, iškeltą dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimų.

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas M.Pitrėnas keliuose bei gatvėse yra įpratęs elgtis ne itin kultūringai.

Problemų su kelių policija ne pirmą kartą turinčiam 38 metų M.Pitrėnui šįsyk iškelta administracinių teisės pažeidimų (ATP) byla dėl drastiškai viršyto greičio. Dirigentas 2013 m. gegužės 12 d. Vilniaus rajone, gyvenvietės ribose, kur leidžiamas tik 50 km/val. greitis, automobiliu „Lexus“ skriejo 106 km/val. Be to, jis kirto ištisinę liniją.

Policininkai surašė protokolą M.Pitrėnui pagal du ATP kodekso straipsnius. Už nustatyto greičio viršijimą daugiau kaip 50 kilometrų per valandą dirigentui gresia bauda nuo vieno tūkstančio iki vieno tūkstančio penkių šimtų litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo vienų iki pusantrų metų.

Be to, M.Pitrėną ruošiamasi bausti pagal ATPK 124 (1) straipsnį „Kelio ženklų reikalavimų nesilaikymas, žmonių vežimo ir Kelių eismo taisyklių pažeidimas“, dėl to jam taip pat gresia bauda iki trijų šimtų litų.

Trečiadienio rytą įtariamasis pažeidėjas į bylos nagrinėjimą Vilniaus miesto apylinkės teisme neatvyko. Teisėjai Aušrai Valinskienei dirigentas pranešė, kad posėdyje dalyvauti nepageidauja ir prašo bylą nagrinėti be jo. A.Valinskienė žada priimti sprendimą ir jį paskelbti dar šią savaitę.

Žmonės.lt primena, kad M.Pitrėnas ir anksčiau yra turėjęs nuobaudų už nedrausmingą vairavimą. Pavyzdžiui, 2010 m. balandį teismas šiai garsenybei skyrė 1 200 litų baudą ir du mėnesius apskritai uždraudė vairuoti transporto priemones, nes 2009 m. lapkričio 7-osios naktį kelyje Pasvalys-Ryga, kuriame buvo galima važiuoti ne greičiau nei 70 km/val., jo automobilis skriejo 131 km/val. greičiu.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai