Garsi trenerė Tair Lissauer: „Kūno mobilumas turėtų rūpėti visiems – ne tik sportininkams“

Tair Lissauer/Organizatorių nuotr.
Tair Lissauer/Organizatorių nuotr.
Partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2020-03-05 08:28
AA

Rytą pamiegoti dešimt minučių ilgiau ar lipti iš lovos ir atlikti kūną stiprinančius pratimus? Ką pasirinkti? Žinoma jogos trenerė iš Izraelio Tair Lissauer sako, kad nors ir trumpas, bet reguliarus fizinis aktyvumas yra naudingas ir didina kūno mobilumą. Anot specialistės, bent keli pratimai – daug geriau nei jokio fizinio aktyvumo. Kūno mobilumu turėtų rūpintis visi, net ir aktyviai nesportuojantys.

Daugiau apie kūno mobilumo svarbą T. Lissauer atskleis kovo 21 d. vyksiančiame treniruočių festivalyje „Nike“ treniruočių diena, o kol kas atsako į kelis rūpimiausius klausimus.

Trenere, ką reiškia kūno mobilumas? Ar jį galime prilyginti lankstumui?

Kūno mobilumas reiškia laisvą tinkamą judėjimą. Jei esate lankstus, nereiškia, kad jūsų kūnas mobilus. Dėl kūno mobilumo galite atlikti įvairius pratimus, taisyklingai judėti, tačiau jei esate tik lankstus, jums gali pritrūkti jėgų, stabilumo, pusiausvyros ar koordinacijos. Visų pirma kūnas turėtų būti mobilus – pasižymėti tvirta raumenų sistema, palaikančia raiščius ir sausgysles. 

Ar pati kūno mobilumu rūpinotės visuomet? 

Apie skirtumą tarp lankstumo ir mobilumo sužinojau būdama vaikas. Buvau lanksti, bet kūnas nebuvo mobilus – man trūko jėgų, dažnai susižeisdavau ir patirdavau sąnarių traumų. Gydytojai sakė, kad nuolat turėsiu stiprinti savo kūną. Man šie žodžiai įstrigo ir nuo to laiko mažiausiai tris kartus per savaitę atlieku mobilumo pratimus – pasidariau savotiškai priklausoma ir matau akivaizdžią naudą. 

Ar kūno mobilumu turėtų rūpintis net ir aktyviai nesportuojantys žmonės? 

Kūno mobilumas stiprina raumenis, padeda taisyklingai judėti, mažina traumų riziką. Tai turėtų rūpėti visiems – ne tik sportininkams, juk bet kokius judesius turime atlikti taisyklingai. Žinoma, sportuojantiems asmenims mobilumas dar svarbesnis: jis – sporto pagrindas. 

Ką patartumėte norintiems pagerinti kūno mobilumą? Nuo ko pradėti?

Rekomenduočiau pasirinkti kelias skirtingas treniruotes: kardio,
crossfit bei proto ir kūno praktikos treniruotes, pavyzdžiui, jogą. Jei pakaitomis lankote bent dvi skirtingas treniruotes – tai geras ženklas. 

Tair Lissauer/Organizatorių nuotr.

Ar keli pratimai rytą gali pagerinti fizinę būklę, prisidėti prie kūno mobilumo, ar to pakanka?

Rytas yra puikus metas atlikti jogos pratimus. Visgi svarbiausia – ne paros laikas, o susiformavęs įprotis, disciplina, atkaklumas. Jei norite pasiekti rezultatų, turite nusiteikti judėti. Keli pratimai rytą ar kitu patogiu metu – daug geriau nei jokio fizinio aktyvumo. 

Kokie ženklai rodo, kad reikia susirūpinti savo kūnu, fizine sveikata?

Nelaukite jokių ženklų. Svarbu suprasti, kad fizinis aktyvumas yra būtinas norint išlikti sveikiems. Tam ligų simptomai ar tyrimai nereikalingi. 

„Nike“ treniruočių dienoje vesite treniruotę – ko galime tikėtis? 

Ruošiu tris skirtingas treniruotes – tai bus 360 laipsnių sporto vakarėlis. Jogos treniruotėje taisyklingai kvėpuosime, rasime jėgos ir kūno mobilumo pusiausvyrą, susipažinsime su „Animal Flow“ pratimais ir stiprinsime kūną NTC treniruotėje. Negaliu sulaukti, kol pamatysiu dalyvius ir, žinoma, Vilnių!

Kovo 21 d. „Litexpo“ parodų ir kongresų centre Vilnių drebins didžiausias treniruočių festivalis Lietuvoje – „Nike“ treniruočių diena. Septintus metus iš eilės organizuojama sporto šventė pajėgumų nestabdo ir šį kartą dalyviams pasiūlys daugiau nei 25 skirtingas treniruotes su geriausiais Lietuvos ir pasaulio treneriais. 

Didžiausias Lietuvoje treniruočių festivalis kasmet sulaukia kelių šimtų sporto aistruolių. Šiemet tarp jų gali būti ir tu! Daugiau informacijos apie renginį ir jo programą galima rasti http://niketrainingday.lt/.

„Nike“ treniruočių diena/ Organizatorių nuotr.