Garsenybių prisiminimai apie Prince'ą: „Jis leido sau būti savimi ir skatino kitus tokiais būti“

Barackas Obama, Bruno Marsas, Prince'as, Justinas Timberlake'as ir Willas Smithas / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-04-23 18:39
Ketvirtadienį nuaidėjusi žinia apie popmuzikos superžvaigždės Prince'o mirtį sukrėtė ne tik milijonus jo gerbėjų visame pasaulyje, tačiau ir jo talentu bei asmenybe besižavėjusius kolegas ir draugus iš pramogų pasaulio.

Žmonės.lt primena, kad popmuzikos legenda Prince'as mirė ketvirtadienį savo namuose Minesotoje. Jam buvo 57-eri. Dainininko mirties priežastis kol kas neaiški, tačiau viena iš naujausių versijų – narkotikų perdozavimas.

Žinios apie Prince'o mirtį sukrėsti jo kolegos vienas po kito ėmė dalintis prisiminimais apie jį, viešai reikšti užuojautą ir pagarbą šiam talentingam atlikėjui, iškeliavusiam anapilin.

Prince'o netektis sujaudino net JAV prezidentą Baracką Obamą (54 m.): „Šiandien pasaulis neteko kūrybingos ikonos. Michelle ir aš prisijungiame prie milijonų gerbėjų iš viso pasaulio, gedinčių Prince'o po netikėtos jo mirties. Mažai atlikėjų turėjo tokį poveikį populiariosios muzikos skambesiui ir trajektorijai, ar savo talentu palietė tiek daug žmonių kaip jis. Kaip vienas gabiausių ir produktyviausių mūsų laikų muzikantų, Prince'as darė viską. Fankas. Ritmebliuzas. Rokenrolas. Jis buvo virtuoziškas instrumentalistas, nuostabus grupės lyderis ir užvedantis atlikėjas.

„Stipri siela peržengia taisykles“​, kartą pasakė Prince'as, ir niekieno siela nebuvo stipresnė, ryžtingesnė ar kūrybingesnė. Mūsų mintys ir maldos yra su jo šeima, jo grupe ir visais, kurie jį mylėjo.“​

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Žinia apie Prince'o mirtį itin sukrėtė jo bičiulį aktorių Willą Smithą (47 m.) – jiedu kalbėjosi dar išvakarėse.

„Esu apstulbęs ir susisielojęs. Kalbėjausi su juo dar vakar. Šiandien Jada ir aš gedime su jumis visais nuostabaus poeto, tikro įkvėpėjo ir vieno iš pačių didingiausių atlikėjų, pagerbusių šią žemę“, – sukrėstas draugo mirties „Facebook“ rašė aktorius.​

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tą pačią dieną, kuomet mirė Prince'as, geras jo draugas Stevie Wonderis (65 m.) dalyvavo CNN laidoje „Anderson Cooper 360“, kur jis, sunkiai tvardydamas jaudulį, dalijosi prisiminimais apie bičiulį.

„Jis buvo puikus muzikantas, jis mylėjo muziką. Jis dievino groti savo instrumentais, – pasakojo Stevie Wonderis. – Jis panorėjęs galėjo groti klasikinę muziką. Jei būtų norėjęs – džiazą, kantri. Jis grojo roką, bliuzą, popsą. Jis grojo viską.“​

„Dūžta širdis sužinojus tokius dalykus, aš buvau šokiruotas, – sakė Stevie Wonderis. – Negalėjau tuo patikėti, nes tai atrodo neįtikėtina. Be galo sunku netekti nario tokios meilės armijos.“​

Negalėjau tuo patikėti, nes tai atrodo neįtikėtina.

Laidos vedėjas paklausė Stevie Wonderio, ar šis negalėtų pagroti kokios nors Prince'o dainos, tačiau šis atsisakė.

„Manau, kad greičiausiai pratrūkčiau jeigu dabar dainuočiau jo dainą, bet jis buvo nuostabus ir aš tiesiog džiaugiuosi, kad turėjau galimybę pasakyti jam „aš tave myliu“ (...) Nuostabus muzikantas, nuostabus prodiuseris, nuostabus dainų autorius, žmogus, kuris leido sau būti savimi ir skatino kitus tokiais būti. Visada puiku, kai neleidžiame baimei pasiglemžti mūsų svajonių, ir jis neleido.“

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Vieną iš mėgstamiausių atlikėjų, kuris formavo jo muzikos skonį nuo pat mažumės, prisiminė ir dainininkas Justinas Timberlake'as (35 m.).

„Tai buvo „Raspberry Beret“. Man buvo ketveri. Taip, ketveri. Prisimenu, kad iš karto pamėgau tą dainą. „Mamyte, kas čia dainuoja?“. Skamba keistai, bet tai tiesa.

Kažkiek jo yra kiekvienoje dainoje, kurią aš parašiau.

Rašydamas šiuos žodžius aš vis dar šoke ir jaučiu didžiulį liūdesį (...) Sakoma, kad negalima susitikti su savo dievaičiais, nes tada jie tave nuvils. Bet kai kurie iš mano pačių geriausių, smagiausių (taip, jis buvo labai linksmas) ir vaisingiausių susidūrimų ir pokalbių apie muziką buvo būtent su juo. Būtų absurdiška sakyti, kad jis įkvėpė mūsų muziką... tai kur kas daugiau. Kažkiek jo yra kiekvienoje dainoje, kurią aš parašiau.

Man liūdna, bet aš šypsosiuosi pagalvojęs apie kiekvieną sekundę, kurią man pasisekė praleisti jo draugijoje. Mes praradome pati geriausią muzikantą, bet jo muzika niekada nemirs. Prince'ai, NIEKAS TAU NEPRILYGSTA.“​

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Dainininkas Bruno Marsas (30 m.) po Prince'o mirties savo „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose pasidalijo paties Prince'o pasirašytu palinkėjimu, skirtu jam: „Bruno, tegu tavo vieninteliai herojai būna Dievas ir tu pats“.

„Prince'ai, tu esi vienas iš mano Herojų, ir niekas negali man dėl to paprieštarauti, netgi tu. Man taip nusišypsojo laimė, kad buvau tavo didybės liudininkas. Tavo muzika gyvuos per amžius ir visada užims ypatingą vietą mano širdyje. Ačiū Tau“, – rašė Bruno Marsas.

Grupės „Maroon 5“ vokalistas Adamas Levine'as (37 m.) su Prince'u praleido ne viena naktį muzikuodami ir improvizuodami jo namuose, dainininkas perdainavo ne vieną savo vyresniojo kolegos kūrinį.

Man pasisekė, kad galėjau vadinti jį draugu.

„Prisiminsiu tik gerą laiką, praleistą kartu, ir kaip aš nuolat būdavau įkvėptas to, kaip jis viską darė savaip ir niekada neleido niekam sustabdyti jo kūrybinių ir muzikinių sumanymų, – „People“ sakė Adamas Levine'as. – Man pasisekė, kad galėjau vadinti jį draugu. Aš vis dar didžiuliame šoke. Labai pasiilgsiu to vyruko.“​

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tokios muzikos pasaulio žvaigždės kaip Madonna, Celine Dion, Katy Perry, Demi Lovato, Nickas Jonas, The Weeknd ir kt. socialiniuose tinkluose taip pat reiškė užuojautą Prince'o artimiesiems, draugams ir milijonams jo gerbėjų.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai