Galina Dauguvietytė „Boriso Dauguviečio auskaro“ teikimą nori patikėti giminaičiui aktoriui Dariui Meškauskui

Darius Meškauskas ir Galina Dauguvietytė / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Autorius: Justina Dirsė
Publikuota: 2013-03-28 17:51
Lietuvos nacionaliniame dramos teatre trečiadienį vykusioje „Auksinių scenos kryžių“ teikimo ceremonijoje buvo gausu staigmenų. Viena jų – Galinos Dauguvietytės sprendimas „Boriso Dauguviečio auskaro“ įteikimą patikėti savo tėčio proanūkiui, aktoriui Dariui Meškauskui.

„Dėkoju komisijai, kuri žinojo, kad aš visą amžių mylėjau jaunus vyrus – ir kasmet jie vis jaunesni ir jaunesni. Jei dar kitais metais man teks sveikinti, pasistenkite, kad jis būtų su pasu, – per apdovanojimų ceremoniją šmaikštavo, tačiau netrukus surimtėjo G.Dauguvietytė.– Gal man ne tiek daug laiko liko, palikuonių nėra, giminaičių nėra, todėl norėčiau, kad vietoj manęs šį apdovanojimą vėliau teiktų mano tėvelio provaikis Darius Meškauskas – jo mama ir aš esame seserys. Jame tęsiasi mūsų šeimos kraujas.“

Toks savotiškas testamentas sujaudino ne vieną salėje sėdėjusį žiūrovą, o „Auksinių scenos kryžių“ vakarą vedęs D.Meškauskas patikino, kad jei dar ir „Dauguviečio auskarą“ apsiims teikti, visiems beregint atsibos.

Portalui Žmonės.lt susisiekus su Dariumi, jis teigė, kad toks tebuvo G.Dauguvietytės pasiūlymas, tačiau „Auksinių scenos kryžių“ komisija turi pati nuspręsti, kas gi vėliau teiks šį apdovanojimą.

„Tai nėra mano sprendimas. Galina tiesiog pasiūlė mano kandidatūrą komisijai, o ši jau nuspręs, kaip auskaras bus teikiamas toliau. Kadangi šis apdovanojimas yra tarsi šeimos relikvija, mat padarytas pagal tikrus Boriso Dauguviečio auskarus. Man visiškai aišku, kodėl ji norėtų, kad auskarą ir toliau teiktų šeimos nariai.“

„Boriso Dauguviečio auskaras“ teikiamas Tarptautinę teatro dieną už scenoje nuveiktus darbus geriausiam metų teatro menininkui. 2013-aisiais šis apdovanojimas atiteko režisieriui Artūrui Areimai.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai