„Galapaguose“ dviračių sporto chuliganai surengs ekstremalų šou

Dviratininkas / Dariaus Kučio nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Rugpjūčio 1-2 dienomis vyksiančiame muzikos ir pramogų festivalyje „Galapagai“ gausu staigmenų – jo dalyviai ne tik šėls pasaulinės muzikos žvaigždžių koncertuose, bet ir turės unikalią galimybę stebėti tarptautinį „BMX/MTB dviračių šou“.

Zaraso ežero saloje su kaimynų iš Latvijos pagalba bus įrengta speciali dviračių trasa. Lietuvos dviratininkai kartu su kaimynais iš Baltijos šalių, atlikdami laisvojo stiliaus šou, parodys kvapą gniaužiantį reginį.

„Ekstremalus dviračių sportas prasidėjo nuo važinėjimo motokroso trasomis. Tačiau, kai kuriems jaunuoliams pabodo varžytis su draugais tik dėl geriausio laiko. Jie pajautė, kad su BMX dviračiu galima padaryti kur kas daugiau. Šių jaunuolių iniciatyva atsirado laisvojo stiliaus (angl. freestyle) dviračių sporto pakraipa, kuri leidžia pasireikšti kūrybiškumui ir užsispyrimui, mokantis atlikti įspūdingus triukus. Būtent tokį stilių, laisvę ir adrenalino pojūtį norime pademonstruoti „Galapagų“ festivalyje“, – pasakojo pats ekstremaliu sportu užsiimantis Aidas Kukenys, „BMX /MTB dviračių šou“ rengiantis „Monster Energy“ marketingo vadovas.

„Galapaguose“ dviračių sporto chuliganai surengs ekstremalų šou (6 nuotr.)

Pasak dviračių šou rengėjų, lietuviai jau ne vienerius metus eksperimentuoja su BMX dviračiais, tačiau šios šakos tobulėjimui Lietuvoje trūksta tam skirtų aikštelių. Aikštelės įrengimui ir šou organizavimui festivalyje „Galapagai“ į pagalbą yra kviečiami kolegos iš Latvijos, kurie yra sukaupę gerokai daugiau patirties.

Tiesa, „BMX/MTB dviračių šou“ festivalyje „Galapagai“ vyksta jau ne pirmus metus. Anot A. Kukenio, šiais metais žiūrovai trasoje išvys dar ir naujoves.

„Pagerinsime praeitų metų tramplyno privažiavimą ir, planuojame, pagaminti dar vieną figūrą už nusileidimo, kuri leistų iššokti į orą ir grįžti atgal“, – intrigavo festivalio „Galapagai“ gerbėjus jis.

„Monster Energy“ pristatomame „BMX/MTB dviračių šou“ bus paruošta speciali trasa, leisianti dviratininkam atlikti ekstremalius triukus. Joje nusidriekęs medinės konstrukcijos tramplynas sieks du metrus aukščio.

Anot šou organizatorių, pasirodyme dalyvaus apie 10 dviratininkų. Sportininkai pasirodys su kalnų dviračiais, dar vadinamais MTB (angl. sutrumpinimas iš Mountain Bike), bei BMX dviračiais (angl. sutrumpinimas iš Bicycle Motocross).

Primename, kad rugpjūčio 1-2 dienomis festivalyje „Galapagai“ taip pat koncertuos ne vienas garsus muzikantasi. Tai – pasaulinę šlovę pelnę rokenrolistai „The Baseballs“ (DE), „Supersci“ (SE), „Carnival Youth“ (LV), Leon Somov & Jazzu (LT), Mr. Woodnote (UK), „Skamp“ (LT), „Krambambulya“ (BY), Lemon Joy (LT), „Liūdni Slibinai“ (LT), Jurga (LT), Pushaz (LT), Beissoul & Einius (LT), „Tie Geresni“ (LT), „Keymono“ (LT), Lilas & Innomine (LT),MC Mesijus (LT), Markas Palubenka (LT), „Colours Of Bubbles“ (LT), „Garbanotas Bosistas“ (LT), „Baltasis Kiras“ (LT), „Karma“ (LT), „Digital Digital“ (EE), „Bez Bileta“ (BY), „Superskankers“ ft. Okym Riim (EE), „Bonafide3000“ (IL), Margaret LIVE (EE), „Curlykills“ (EE) ir kiti.

Bilietus į festivalį platina Tiketa. Bilietai į „Galapagus“ brangs penktadienį, birželio 20 dieną.

Skaitykite daugiau