Galapagų organizatoriai Valstybės dieną ežeru plukdė rekordinę trispalvę

Rekordinė vėliava / Tomo Kolesniko nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Valstybės dieną, viso pasaulio lietuviams keliant trispalvę ir giedant himną, Palūšės valtinėje reziduojantys festivalio „Galapagai“ organizatoriai užsibrėžė įprasminti liepos 6-ąją didžiausia vėliava, kada nors dreifavusia vidury ežero.

Įgyvendinti tokį sumanymą ir siekti Lietuvos rekordo padėjo ir vietos bendruomenė, prisidėjusi, kuo tik gali – ar vinimis, ar pjūklu, ar tvarumo idėjomis. Mantas Rasimavičius ir Rokas Ciesiūnas dvi paras ant specialios konstrukcijos karkaso tvirtino 3 metrų pločio ir 15 m ilgio lietuvišką trispalvę. Liepos 6-osios vakarą ji buvo išplukdyta į Lūšių ežero įlankos vidurį. Kadangi didesnės vėliavos ant vandens dar niekas nebuvo išskleidęs, tai turėtų būti užfiksuota Lietuvos rekordų knygoje.

Rekordinė vėliava / Tomo Kolesniko nuotr.

„Iš anksto reipėmės į jos sudarytojus, gavome rekordų fiksavimo taisykles, viską atlikome pagal tai. Buvo privaloma bent 5 minutes išlaikyti vėliavą ant vandens, veiksmą filmuojant vaizdo kamera ir liudijant neutraliems, su procesu nesusijusiems asmenims. Mūsų trispalvė ežere dreifavo kelias valandas. Išplukdėme ją valtimis. Iš pradžių planavome prikabinti ir inkarus, tačiau vėliau nusprendėme leisti jai laisvai plūduriuoti, tik prižiūrėjome, kad vėjas neneštų į krantą“, – pasakojo Algirdas Barniškis-Blėka.

Šį veiksmą džiaugsmingai stebėjo į valtinę susirinkusi Palūšės bendruomenė, vėliau patraukusi giedoti Lietuvos himno į tradicinę vietą – prie  bažnyčios.

 

Rekordinė vėliava / Tomo Kolesniko nuotr.

„Smagu, kad Valstybės dieną mums pavyko įgyvendinti šią simbolišką mintį – išskleisti vėliavą fantastiško grožio Lietuvos vietoje. Ežeru plaukiančia trispalve galėjai pasigrožėti ir nuo kranto, bet istoriniam archyvui įamžinome tai dronais, iš paukščio skrydžio. Labai džiaugiamės ir dėkojame, kad bendruomenė palaiko mūsų idėjas ir visuomet draugiškai prisideda, kuriant ir puoselėjant kultūrinę erdvę Palūšės valtinėje“, – kalbėjo A. Barniškis.

Skaitykite daugiau