„Galapagai“: kas šiemet gros „Silent Disco“ palapinėje?

„Silent Disco“ palapinė / „Galapagų“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Šėlk tyliai, – tokią tradiciją išvystęs vakarėlių ciklas „Silento Disco“ ar kitaip – Tylioji diskoteka, liepos 27-osios naktį ir vėl kilnos tūkstančius kojų festivalio „Galapagai“ naktiniame taške – šokių palapinėje. Šiandien skelbiama, kurie didžėjai bus atsakingi už šokius iki ryto, kai muzika trimis dažniais groja tik ausinėse, ir draugai, šokantys kartu, galbūt juda pagal visiškai skirtingą muziką.

Iš šalies stebint tai primena genties ritualą, kai kūnai linguoja šokio ritmu, nors to ritmo plika ausimi nesigirdi, – muzika aidi tik ausinėse, kurias galima nusistatyti pasirinktu dažniu ir klausytis norimo didžėjaus.

Pirmąją festivalio „Galapagai“ naktį vykstanti „Silent Disco“ yra viena geidžiamiausių naktinių pramogų, prie kurios nusidriekia ilgiausia eilė. Taip bus ir šiemet, nes prie pulto stos Ektoplazma („Plazma records“) – minimal muzikos prodiuseris ir didžėjus, per 5 metus jau įrodęs savo gabumus: jis sukūrė galybę full capą nukelti verčiančių muzikos rinkinių ir skambėjo daugybėje pasaulio radijo stočių. Ektoplazma kryptingai siekia savo tikslo ir ruošia pirmąjį minimal ir techno albumą.

Kartu su juo į „Galapagus“ važiuoja ir Gorddino, - radijo laidų vedėjas, didžėjus ir įrašų kompanijos kuratorius. Pridėjęs rankas prie „Plazma Records“ produkcijos, jis paleido į eterį daugiau nei 280 muzikinių laidų, virš 60 techno ir minimal albumų, tai pat pradėjo antrąją renginiu seriją „Plazma Records Showcase“.

Prie pulto stos ir kiti ilgamečiai „Silent disco“ didžėjai – Rokas J ir Jonas, kurie puikiai jaučia Tyliosios diskotekos energiją, žino, kokiomis natomis atskleisti diskotekos privalumus ir kaip ją paversti dar įspūdingesne.

Be abejonės, publikai patiks tai, ką gros DJ Mamania. Šiam vardui nereikia atskiro pristatymo. Vienas iš „G&G Sindikato“ smogikų, nesenstantis lietuviško hiphopo kultūros puoselėtojas, radijo laidos „Gatvės Lyga“ veidas pirmąją „Galapagų“ naktį suks plokšteles Tyliojoje diskotekoje, o taip pat ant Didžiosios festivalio scenos pasirodys su savo sindikato broliais.

Kitas „Silent Disco“ didžėjus – Eroott. Tai – vienas stipriausių reggae selektorių Lietuvoje, atstovavęs mūsų šalies sceną „Warsaw Reggae Festival“ Lenkijoje, „Zvera Festival“ Latvijoje, „Strictly Dub Records“ sesijose Estijoje ir viename garsiausių „Soundsystem“ kultūros festivalių „Outlook Festival“ Kroatijoje.

Savo pozityvios muzikos jėga jis yra perkošęs gausybę šokių aikštelių, pasitelkęs nepriekaištingą skonį ir turtingą plokštelių kolekciją transliavo meilę publikai. Eroott žada nepamirštamą ir spalvingą roots, reggae ir rub sintezę „Galapagų“ Tyliojoje diskotekoje.

Ten publiką šokdins ir LukasM – legendinių Vilniaus vakarėlių „Rap is Cool“ autorius, miksuojantis visą puokštę hiphopo – nuo oldschoolo iki dabartinių hitų.

Gros ir Mr. Propper. Šio didžėjaus aprėpiamas muzikinis spektras – labai platus. Pradėjęs nuo electro swingo, jis perkopė per visą klasikinį hiphopą ir liko prie Majamio disko skambesio. Be kita ko, jis yra „Street Up“ renginių organizatorių komandos narys bei „Miami Vice“ vakarėlių serijos galva.

Į Tyliąją diskoteką atvyksta ir svečias iš Estijos – Tarrvi Laamann. Vaikinas iš Talino garsėja savo hipiška meile pasauliui ir nepažabojama laisve. Laamann‘o grojamai muzikai, kuri yra aistringa ir ryški, stiprią įtaką padarė reggae kultūra, kurią jis pats skleidė didžiulei auditorijai, išnaudodamas estų Bashment judėjimo galią, pasireiškiančią vienu ar daugiau renginių per mėnesį nuo pat 1998, – totali beprotybė!

Verta pristatyti ir keturių lietuvių didžėjų sambūrį „Sarmata“, kurio muzikinės strėlės išmirkytos įvairiausiuose tirpaluose: nuo italų klasikinio disco iki čia-ir-dabar house. Tai menų fabriko „Loftas“ prieigose susitelkusi komanda: Padegimas, Vipetas, Rasp Boi Nick ir Gala, be gėdos ir Sarmatos, paprastai ir aiškiai džiuginantys minią.

Be to, šiemet į festivalį vėl sugrįžta Motiejus Degree, kitaip žinomas kaip DJ Alko, vienas reikšmingiausių personų Lietuvos urbanistinio judėjimo pasaulyje. Prieš 12 metų jis įkūrė organizaciją „Street Up“, turėjusią įtakos naujai hiphopo, reggae ir laužytų ritmų muzikos bangai, užpylusiai didžiuosius Lietuvos miestus.

DJ Alko yra apšildęs ne vieną tarptautinio lygio atlikėją: DJ Premier & Bumpy Knuckles, Supersci, Basta, Noize MC, Dead Prez. Grojo Londono, Minsko, Berlyno ir Rygos diskotekose.

Liepos 27-ąją didžėjai susitiks su šokių aikštelės publika siautulingiausiame vakarėlyje „Silent Disco“ ir tyliai tyliai pagros tai, nuo ko širdis daužysis. Festivalis „Galapagai“ vyks liepos 27-28 dienomis Zarasuose, ežero saloje. Bilietus galima įsigyti galapagai.lt

Skaitykite daugiau