„Galapagai“ įkvėpė Danijos muzikantus pagalvoti apie nekilnojamą turtą Lietuvoje

Muzikos festivalio „Galapagai“ akimirkos / Artūro Samaliaus nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-08-03 21:39
Savaitgalį Zarasuose įvykęs Europoje pripažintas festivalis „Galapagai 2014“ kaip visada sulaukė gausaus būrio svečių iš užsienio. Latviai džiaugėsi, kad lietuvių šventėje viskas pigiau, vokiečiai mėgavosi pasiūlyta pramogų ir muzikos įvairove, baltarusai galėjo atsipūsti netoli nuo namų, bet toli nuo režimo, o šeštadienį užkulisiuose laiką leidę švedai ir danai teigė, kad lietuvių alus yra pats geriausias pasaulyje, ir nė nesiskubino namo.

Pilnais plaučiais energijos ir jausmingais šūksniais „Tegyvuoja Baltarusija!“ persunktas grupės „Krambambulya“ pasirodymas, šeštadienį vykęs festivalyje „Galapagai“, vėl tapo tikra švente į Zarasus suvažiavusiems baltarusams. Feste jie galėjo lengviau atsikvėpti: kitaip nei Tėvynėje, „Galapagų“ valstybėje buvo viskas galima.

„Ir už ką jums taip gerai?“ – juokais klausinėjo kaimynai, festivalio siautulyje laukdami savo mėgiamos grupės „Krambambulya“ pasirodymo. Pastarieji tėvynainiams gimtąja kalba atliko dainų iš naujausio albumo „Dzen Voly“ apie nelengvą, bet įdomų ir pilną laisvės partizanų gyvenimą. Į tranzą pasinėrę baltarusai ne tik godžiai gėrė saviškių tekstus, bet ir plazdeno opozicijos vėliavas.

Kartu su „Krambambulya“ Zarasų svečių namuose įsikūrę baltarusai vėliau teigė, kad festivalis praėjo tobulai. „Fantastiškas laikas, labai gera muzika, puikus oras, pasikrovėme energijos iki kitų metų“, – kalbėjo jie.

„Esate palaiminti, kad turite tokį festivalį su tokia atmosfera, tokioje saloje ir dar tokią šiltą naktį“, – šeštadienio sutemose organizatoriams kalbėjo Švedijos grupės „Supersci“ reperiai. Feste jie džiaugsmingai leido laiką su savo senais gerais pažįstamais „Skamp“ – su jais kartu pasirodė ir Didžiojoje scenoje.

Kitas festivalio žvaigždžių desantas iš Danijos – MC Black Daniel ir C.A.R.T taip pat nesiskubino palikti Zarasų. Dienomis jie tinginiavo jaukiame užkulisių pavėsyje, ištiesę ilgas kojas ant patogių gultų, arba ganė akis į ežero pursluose dūkstančias lietuvaites. „Ar jos – pilnametės? Ar su jomis susipažinti legalu?“ – linksmai klausinėjo danai.

Artūro Samaliaus nuotr.
Artūro Samaliaus nuotr.

Vakarui atėjus jie atsikimšo lietuviško alaus skardines ir gerai nusiteikę laukė savo pasirodymo. Įspūdingasis MC Black Daniel į sceną ėjo ne kartą – iš pradžių su „skempais“, o paskui su savo kompanija. Jų pasirodymas prasidėjo vėlai naktį, bet tai nė kiek neatėmė įsiaudrinusios publikos nori šėlti.

„Žmogau, mes jau kelintą kartą Lietuvoje, ir nė vieno sykio neteko nusivilti. O Black Danieliui jau galite pirkti butą Vilniuje, jis nori čia gyventi!“ – juokėsi C.A.R.T  vyrai.

Jų atsivežtas muzikos traukinys visu sąstatu įvažiavo klausytojams į širdis, o energetika tiesiog lydė smegenis. Lydėsi ir patys atlikėjai: šaltinių teigimu, Zarasus jie paliko tik septintą ryto, patogius patalus iškeitę į draugiškus pokalbius su Lietuvos bičiuliais.

Artūro Samaliaus nuotr.
Artūro Samaliaus nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai