„Galapagai 2016“: ir kauniečiai festivalyje jausis kaip namie

GeraiGerai / Monikos Markevičiūtės nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Muzikos ir pramogų festivalio „Galapagai“ organizatoriai skelbia, kad į Zarasus paskutinį liepos savaitgalį persikels populiarus Kauno gyvos muzikos klubas „Orixo“.

Jaunas klubas gali didžiuotis, kad nuo starto – vos per pusmetį, jo scenoje jau spėjo pasirodyti visiems gerai žinomi Lietuvos atlikėjai, kas mėnesį vyksta per 20 muzikinių renginių. Vasaros sezono metu, visiems persikeliant į gamtą, „Orixo“ priėmė „Galapagų“ kvietimą surengti muzikines atostogas Zaraso ežero saloje.

„Atvyksime drauge su puikiomis grupėmis, kurios jau išmėgino mūsų klubo sceną. Ruošiame ne tik koncertus – pažadame ir įvairių pramogų“, – tvirtina „Orixo“ atstovai.

Eleven Degrees / Indrės Bručkutės nuotr.

Šio klubo scenoje „Galapaguose“ liepos 29 ir 30 dienomis gros grupė „Condor Avenue“, ką tik įgyvendinusi savo svajonę ir pasirodžiusi viename svarbiausių Europos muzikos industrijos renginių – „The Great Escape“.

Taip pat gros scenos vilkų – Olego Jerochino, Filo Gusevo ir Ginto Gascevičiaus grupė „Sisters on Wire“, neseniai pristačiusi savo antrąjį EP. Vasarą jų darbotvarkėje visi akmenys kruta, nes tenka groti ne viename festivalyje Lietuvoje ir užsienyje.

„Orixo“ programoje – ir Viliaus Tamošaičio-GeraiGerai pasirodymas. Iširus jo duetui su atlikėja Miss Sheep, muzikos prodiuseris tęsė bendradarbiavimą su galybe kitų vokalistų. 2015-aisiais pasirodė jo mistinės nuotaikos albumas „Gorgon’s Son“, skirtas gyvačių kasomis pasipuošusios Gorgonės ir hieniško Afrikos dievo sūnui.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Galapagai 2016“ bus istorinis festivalis: 8 scenos, daugiau nei 80 atlikėjų

Publikai taip pat koncertuos šiltos melancholijos bei geros energijos prikaupę indie rokeriai „Kite Art“, jau prieš porą metų vadinti tikru jaunosios scenos atradimu. Indie avangardą „Galapagų“ saloje paskleis ir „A’BrokenLeg“, kurių muzika išsiskiria emocionaliomis kompozicijomis, dainų tekstai – lingvistine žaisme, o gyvi performansai – intymiu ryšiu su klausytojais.

Taip pat susirinkusieji išgirs pirmuosius gyvavimo metus skaičiuojančią grupę „Ambera“, žaviai pinančią roką ir folką. Be to, laukia susitikimas su dviejų muzikos kūrėjų duetu „Eleven Degrees“, kuris žongliruoja elektronikos, eksperimentinės muzikos ir triphopo žanrais, ieško harmonijos tarp emocijų ir racionalumo, tarp „daug“ ir „mažai“, šilto ir šalto.

Kiti svečiai – post-grunge kolektyvas iš Vilniaus „Linchette Marcel“. Grupės nariai jaučia absoliutų muzikinį tarpusavio supratimą, o savo klausytojams siūlo agresyvų ir tuo pačiu melodingą skambesį, romantiškas nuotaikas, neįpareigojančias abstrakcines psichodelines keliones.

Eleven Degrees / Indrės Bručkutės nuotr.

Šiemet pasirodęs pirmasis „Linchette Marcel“ EP sulaukė nemažai dėmesio ir teigiamų vertinimų užsienio spaudoje, o kūriniai „King and Queen“ bei „Hurricane“ sėkmingai debiutavo Lietuvos radijo stočių eteriuose. Šiuo metu grupė tęsia darbą studijoje ir žado rudenį klausytojams pristatyti savo debiutinį LP albumą.

„Orixo“ scenoje gyvai skambės ir „Low Budget Disco Project“, erdvę pripildantis alternatyvos ir sunkiojo roko garsų, sumišusių su funk ir grunge elementais bei alumi.

Judesio įneš jau penkis metus Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir Klaipėdos diskotekų aikštelėms vadovaujantis didžėjus Mr. Propper, kartu su kolega Alko iš „Street up“ komandos apšildęs „Lilas ir Innomine“ legendinį pasirodymą „Šou be šou“ Kauno „Žalgirio“ arenoje.

Eleven Degrees / Indrės Bručkutės nuotr.

Mr. Propper mėgsta hiphopą, regį, funką ir soulą. O laisvamaniška grupė „Sirupas“ dar pridės ir roko, bliuzo ar džiazo. „Mes skleidžiame šilumą, leidžiame klausytojams nukeliauti į spalvotą muzikos garsų pasaulį“, – piešia muzikantai.

Be to, „Orixo“ scenoje gros grupė „Wild Reason“, per pastaruosius ketverius metus kryptingai ir drastiškai formavusi savo veidą, tikslus ir siekius, ne kartą pakeitusi sudėtį, skambesį ir įvaizdį. Įveikę visus išbandymus „Wild Reason“ grįžta su naujais kūriniais ir „X Faktoriuje“ sublizgėjusio vokalisto Pauliaus ugnimi.

Laukia ypač didelis festivalis: 8 scenos, 80 atlikėjų, virš 90 pasirodymų.

„Galapaguose 2016“ – gyvos muzikos „Orixo“ scena (9 nuotr.)
+3

Skaitykite daugiau