Gaiviname vasaros nualintą odą: nuo naminių iki profesionalių metodų

Veido oda. / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Vasarą veido oda patiria daug aplinkos faktorių. Veikiant saulei, vandeniui, karščiui, kondicionieriams ir dulkėms ji netenka drėgmės, greičiau riebaluojasi ir užsiteršia. Tačiau atgaivinti ir palepinti savo odą galime tiek itin paprastais metodais, tiek profesionaliomis procedūromis.

„Odą veikiant ultravioletiniais spinduliais – joje itin sumažėja drėgmės, ji netenka elastingumo ir greičiau sensta. Todėl nors iš karto to ir nepastebime, ilgainiui gali susiformuoti mimikos raukšlės bei atsirasti pigmentinių dėmių. Temperatūros pokyčiai veikia ir kapiliarus, kurie dėl to išsiplečia.

Taip pat karštis suaktyvina riebalinių liaukų veiklą, oda riebaluojasi ir mikroorganizmai joje dauginasi greičiau. Šie procesai lemia odos porų užsikimšimą ir užsiteršimą“, – sako klinikos „Grožio chirurgija“ gydytoja dermatologė Ramunė Petrosian.

Naminės priemonės veido odai

gydytoja Ramunė Petrosian / Projekto partnerio nuotr.

Nors ir esame girdėję apie ultravioletinių spindulių daromą žalą odai – mėgavimasis saulės voniomis yra bene geriausiai atpalaiduojanti terapija, o ir apskritai, leisdami laiką gryname ore, nuo saulės nepabėgsime. Tad rudenį mūsų odai labiausiai trūksta vitaminų A, C ir E, kurie yra atsakingi už odos elastingumą ir skaistumą.

Tačiau dabar yra dėkingas metas, kuomet gausu šviežių uogų, vaisių ir daržovių, kurie yra itin turtingi įvairiausiais vitaminais. Tad dermatologė ragina drąsiai palepinti veido odą kaukėmis iš šių vasaros gėrybių.

Taip pat po vasaros oda yra išsausėjusi ir pleiskanojanti, tad itin svarbu ją drėkinti bei jau galima naudoti ir maitinamąsias priemones. R.Petrosian primena, kad siekiant užtikrinti odos sveikatą, būtina vartoti kuo daugau skysčių. Per dieną ji pataria išgerti ne mažiau kaip du litrus, geriausia – šaltinio ar negazuoto mineralinio vandens.

„Veido oda po vasaros tampa jautresnė, todėl ją valyti reikėtų valikliu su natūraliais aliejais ir sudėtyje neturinčiais alkoholio. Reikėtų vengti ir muilo, nes jis dar labiau džiovina odą, o kartą per savaitę galima naudoti švelnų šveitiklį. Taip pat namų sąlygomis rekomenduočiau pasigaminti ramunėlių ar šalavijų nuovirus ir jais valyti veido odą“, – pataria R.Petrosian.

TAIP PAT SKAITYKITE: Pirmojo realybės šou „Akvariumas“ dalyvis Robertas: maloniau būti specialistu negu skandalistu

Profesionalus odos atgaivinimas

Vis tik atėjus darbingajam rudeniui, ne visada turime laiko pasilepinti natūraliais kompresais ar naminėmis kaukėmis veidui. Tačiau greitai ir efektyviai atgaivinti odą galima profesionaliomis gydomosiomis procedūromis.

„Kai oda yra labai išsausėjusi, ją puikiai atgaivina mezoterapijos procedūros, kuomet į odą suleidžiamos mikroinjekcijos su hialurono rugštimi ir vitaminais. Hialurono rūgštis stimuliuoja odos regeneraciją, ir suaktyvina kolageno – atsakingo už odos elastingumą – sintezę. Ši procedūra drėkina, skaistina ir atgaivina odą, stabdo jos senėjimą, lygina raukšles“, – sako R.Petrosian.

Poveikį po mezoterapijos procedūros galima pastebėti praėjus vos kelioms dienoms. Pacientai pajunta, kad oda tapo drėgnesnė ir skaistesnė. Gydytoja teigia, kad geriausias poveikis jaučiamas praėjus mezoterapijos kursą, kai atliekamos 4–6 procedūros, kas 1–2 savaites.

„Kai oda yra pavargusi, papilkėjusi ir pigmentuota, jai atgaivinti, užpildyti raukšles, atstatyti po saulės pažeidimų geriausiai tinka PRP – trombocitais praturtintos plazmos – gydymo procedūra. Leidžiant injekcijas į problemines odos vietas yra stimuliuojami regeneraciniai procesai, kraujotaka, stabdomas senėjimas. PRP taip pat gali būti atliekama siekiant paskatinti odos regeneraciją po lazerio procedūrų bei paspartinti randų gijimą“, – aiškina R.Petrosian.

PRP gydomoji procedūra yra yptinga tuo, kad poveikis pastebimas praėjus 3–4 savaitėms po procedūros, o laikui bėgant jis dar labiau stiprėja. Jos efektas trunka apie metus, o priklausomai nuo organizmo savybių – gali išsilaikyti ir ilgiau.

TAIP PAT SKAITYKITE: Veiksmingiausios naminės priemonės nuo raukšlių ir odos grožiui. Pataria plastinės chirurgijos specialistas

Skaitykite daugiau