Gaisras „Granatos Live“ festivalyje: priežastys, nuostoliai ir ateities planai

"Granatos Live" festivalio svečiai ir gaisro pasekmės / Žmonės.lt fotomontažas
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Šiųmetis muzikos festivalis „Granatos Live“, vykęs Rumšiškių liaudies buities muziejuje nepraėjo be dramos. Naktį kilo gaisras, sunaikinęs du muziejaus pastatus.

Per gaisrą Rumšiškių liaudies buities muziejuje sudegė du pastatai / Organizatorių nuotr.
Per gaisrą Rumšiškių liaudies buities muziejuje sudegė du pastatai / Organizatorių nuotr.
Per gaisrą Rumšiškių liaudies buities muziejuje sudegė du pastatai / Organizatorių nuotr.

„Jokių konkrečių duomenų kol kas neturime, vyksta tyrimas – patys laukiame žinių“, – portalui Žmonės.lt sakė muziejaus apsaugos viršininkas Vytautas Bukėnas.

„Granatos Live“ festivalio organizatoriai turėjo bemiegę naktį, tačiau ne dėl muzikos, o dėl kilusio gaisro.

„Sunku, bet džiaugiamės, kad pavyko operatyviai užgesinti gaisrą – tarnybų, savanorių dėka, žmonės nenukentėjo, – sakė festivalio atstovė Goda Deksnytė. – Apsauga pasirūpino, kad žmonės nesiartintų prie gaisravietės. Vieni bandė padėti, kiti norėjo pasidaryti asmenukes. Panikos tikrai nebuvo“.

Muzikos festivalis baigėsi sekmadienį 7 val. ryto. Pasak Godos Deksnytės, išaušo įprastas tokio renginio rytas – žmonės ramiai pusryčiavo, dėliojo daiktus ir ruošėsi vykti namo.

O kaip tie, kurie gyveno netoli gaisro ir naktį turėjo pasitraukti su daiktais – kur jie pasidėjo?

„Jau įprasta per festivalius, kad šeštadienio naktį po žvaigždžių pasirodymų dalis žmonių išvyksta namo. Sunku pasakyti, ar kai kurie išvažiavo, nes buvo taip suplanavę, ar dėl to, kad būtų tekę palapines statyti kitoje vietoje. Tačiau tikrai nebuvo daugiau išvykusių žmonių nei, tarkim, praėjusiais metais“, – sakė Goda Deksnytė.

Kokios gaisro priežastys, kol kas sunku pasakyti, nes vyksta tyrimas. Festivalio atstovė patikino, kad jei tik reikės, nuostoliai bus atlyginti ir tai nereiškia, kad iš viso iškiltų grėsmė „Granatos Live“ festivalio egzistencijai.

Muziejaus atstovų teigimu, pastatai buvo įvertinti 40,6 tūkstančio eurų bei 32,2 tūkstančio eurų sumomis.

Ar bus rengiami festivaliai Rumšiškių liaudies buities muziejuje, taip pat dar sunku atsakyti be tyrimo išvadų.

Nepatvirtintais duomenimis, supleškėję pastatai, nors stovėjo nuo 1974-ųjų, didelės vertės neturėjo, jie nebuvo naudojami, vienas jų buvo neįrengtas.

Nepaisant gaisro, daugeliui „Granatos Live“ svečių tai vienas geriausių vasaros potyrių, jau vien ką reiškia Marijono Mikutavičiaus, britų žvaigždės Ellie Goulding pasirodymai. Daugelis atvykusiųjų savo gerą nusiteikimą demonstravo išvaizda. Žmonės.lt siūlo nuotraukų galerijoje paieškoti savęs ar draugų, siautusių „Granatos Live“ festivalyje.

„Granatos Live 2017“ lankytojų stilius (78 nuotr.)
+72

Skaitykite daugiau