Gabrielius Liaudanskas-Svaras priėmė naują kūrybinį iššūkį

Gabrielius Liaudanskas-Svaras / Vytauto Dranginio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-05-08 10:44
Grupės „G&G Sindikatas“ narys Gabrielius Liaudanskas-Svaras ėmėsi naujo projekto, kuriame debiutuoja savo piešimo darbais. Žinomo atlikėjo ir visuomenės veikėjo piešinių koncepcija „visos kaukolės šypsosi“ pirmą kartą bus pritaikyta netikėtame kontekste – galingo miesto automobilio dizaine.

Kartu su menininkų komanda „1st kick“, Svaras apsiėmė apipiešti naująjį Subaru „WRX STI“ automobilį. Jų darbas ant automobilio bus perkeltas profesionalaus klijuotojo. Naujasis Subaru modelis, papuoštas gatvės kultūros įkvėptu dizainu, Lietuvoje bus pristatytas pirmą kartą, kitą savaitę. Svaro teigimu, tai pirmas tokio pobūdžio iššūkis jo kūryboje.

„Darau tai, kas man įdomu. Šitas projektas pasirodė įdomus. Savo kūrybą pritaikyti automobiliui pakviečiau ir bičiulius „1st kick“, su kuriais pastaruoju metu daug dirbu. Tai vyrukai, kurie pirmu spyriu keičia standartus. Kartu nusprendėme imtis šio iššūkio ir pabandyti sudėlioti savo viziją. Darydami šį darbą, perteikėme ne tiek užsakovo interesą, kiek asmeninę kūrybinę viziją. Tuo skiriasi amatininkai ir menininkai“, – šypsosi Svaras.

Vytauto Dranginio nuotr.
Vytauto Dranginio nuotr.

Naujausią automobilį papuoš išskirtinis graffiti piešinys, kuris persipins su Svaro jau vizitine kortele tapusia koncepcija „visos kaukolės šypsosi“. Ji yra ir atlikėjo gyvenimo moto. Be to, Svarui kaukolė yra stipriausias, įdomiausias ir gražiausias simbolis.

„Įvairiose kultūrose, religijose ar laikmečiuose kaukolė traktuojama labai skirtingai. Ir gerai. Kiekvienas gali suvesti į tai, kas labiau patinka, vieniems tai yra mirties simbolis, kitiems – laisvės. Aš matau taip: visų pirma, visi mes ją turime. Antra, tai yra proto buveinė. Šis simbolis sukelia man labai daug asociacijų. Kaukolės man atrodo labai estetiškai, tuo pačiu yra paslaptingos, tad visuomet stengiuosi savo vizualinę kūrybą sieti su jomis”, – „visos kaukolės šypsosi“ sampratą pristato atlikėjas.

Vytauto Dranginio nuotr.
Vytauto Dranginio nuotr.

Svaro teigimu, iki šiol jam nieko panašaus daryti neteko. Vis tik kaukolės simbolis yra lengvai pritaikomas, tad didelio skirtumo, paišyti ant sienų, ar ant automobilio, jis neišskiria. Tiesa, pripažįsta, buvo neįprasta kurti, gyvai dar nemačius paties automobilio. Menininkai piešė turėdami tik mašinos brėžinius, tad komanda nekantrauja pamatyti, kaip jų kūrinys bus įgyvendintas.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai