Gabrielius Liaudanskas-Svaras: „Perskaičius 2 000 knygų sunku rekomenduoti kelias“

Gabrielius Liaudanskas-Svaras / Martyno Ambrazo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Grupės „G&G Sindikatas“ lyderis, visuomenininkas Gabrielius Liaudanskas-Svaras nepraleido nė vienos Vilniaus knygų mugės dienos. Tiesa, iš Muzikos salės per keturias dienas jis taip ir nespėjo išeiti – pristatinėjo gerbėjams pirmąją vinilinę plokštelę-albumą „99“.

Ar spėjote įsigyti kokią knygą šioje knygų mugėje?

Ne. Iš muzikos salės negalėjau išeiti visas keturias dienas. Esu turbūt vienintelis muzikos salės žmogus, kuris per penkerius metus nesu praleidęs nė vienos dienos. Neturiu kada išeiti.

Kokią knygą rekomenduotumėte perskaityti? 

Labai lengva rekomenduoti knygas žmonėms, kurie jų 10 perskaitė.

Ar turite mėgstamiausių knygų penketuką?

Iš tų 2000 perskaitytų labai sunku būtų išskirti kelias. Galbūt Harry Harrison „Plieninė žiurkė“, Kasteto „Turnė“, Andriaus Tapino knyga. Daugiau tai labai sunku pasakyti. Aš labai daug skaitau, per savaitę po dvi knygas perskaitau. Kaip man jums penketuką pasakyti? Na, gal dar „Amerikos Snaiperis“ ir „Legenda“ rekomenduočiau. Tai nauja išleista knyga. Aš, kaip taisyklė, rašytojų pavardės nežiūriu ir neįsimenu, jeigu jie nėra lietuviai. Man nelabai svarbu, kas parašė knygą.

Koks dar lietuvių rašytojas jus žavi, neskaitant grupės nario Kasteto?

Aš Kastetą giriu ne dėl to, kad jis yra mūsų grupės narys, bet dėl to, kad, mano nuomone, tai yra juokingiausia lietuviška knyga ever, būtent jo parašyta. Humoro prasme. Aš esu labai priekabus skaitytojas, bet man patinka kaip rašo Andrius Tapinas, Robertas Petrauskas.

Galėtumėte įvardinti mėgiamiausią knygą?

Negaliu. Jeigu žmogus gali pasakyti vieną mėgstamiausią knygą – jis ne skaitytojas. Ta prasme, neįmanoma išrinkti vienos. Kas yra knyga? Tai emocija, nuotaika. Pagal kiekvieną nuotaiką vis kita knyga gali patikti.

Ketvirtoji Vilniaus knygų mugės diena (67 nuotr.)
+61
Skaitykite daugiau