Gabrielė Martirosianaitė, Rita Pivoriūnaitė ir Vaida Žūsinaitė stojo į kovą su krūties vėžiu

Gabrielė Martirosianaitė, Rita Pivoriūnaitė, Vaida Žūsinaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-06-08 13:13
Radijo ir televizijos laidų vedėja Gabrielė Martirosianaitė, daugkartinė Europos kyokushin karatė čempionė Rita Pivoriūnaitė bei „Danske Bank Vilniaus maratono“ rekordininkė Vaida Žūsinaitė tapo šeštąjį kartą Lietuvoje vyksiančio AVON moterų bėgimo ambasadorėmis.

Birželio 27 dieną minėtos merginos kartu su tūkstantine moterų minia Vilniaus Vingio parke stos prie bėgimo starto linijos. Visų jų tikslas vienas – priminti apie krūties vėžio profilaktikos ir savitikros svarbą bei parodyti solidarumą moterims, sergančioms krūties vėžiu.

„Atrodo, kuo puikiausiai žinau, ką reiškia kova. Kova su treniruočių partneriu, kova su varžovu. Tačiau net neįsivaizduoju, ką reiškia kitokia kova – kova su vėžiu. Nežinau, kaip su juo reikėtų kovoti, ką daryti, kaip jaustis, kaip nusiteikti. Tačiau tokioje kovoje kovoti po vieną nereikia. Moterys gali įveikti jį visos kartu. Dalyvausiu AVON moterų bėgime ir palaikau jo idėją, nes noriu solidarizuotis. Noriu atkreipti savo ir kitų moterų dėmesį į rimtą problemą. Noriu, kad žinotume, kaip su ja kovoti ar dar geriau – kaip užkirsti jai kelią“, – sako 3 kilometrų distanciją pasirinkusi R. Pivoriūnaitė.

Gedimino Žilinsko nuotr.
Gedimino Žilinsko nuotr.

„Nesame pratę rūpintis savo sveikata, kol nenutinka nelaimė. Tik po fakto susimąstome, kaip viskas galėjo būti, jeigu apie tai būtume susirūpinę anksčiau, išsitirta. Kalbu ne tik apie krūties vėžį, kalbu apie visas ligas. Todėl labai svarbu profilaktiškai tikrintis ir priminti apie tai kitiems. Apie krūties vėžį ir jo profilaktiką kasmet primena AVON moterų bėgimas, o bėgančios moterys palaiko sergančias. Neabejoju, kad renginio siunčiama žinutė pasieks ne tik moteris, bet ir vyrus, kurie paskatins mylimas moteris išsitirti. Dalyvaudama šiame bėgime parodau, kad nesu abejinga problemoms, kad noriu su jomis kovoti, kad man tai rūpi“, – renginio idėją komentuoja nemokamas treniruotes moterims trečiadieniais organizuojanti bėgikė V. Žūsinaitė.

Gedimino Žilinsko nuotr.
Gedimino Žilinsko nuotr.

„Nepažįstu moters, kuriai nerūpėtų jos išvaizda. Bet grožis nėra tik žiūrėjimas į veidrodį ir veido bruožų gražinimas kosmetika. Svarbiausia yra sveikata, savijauta, fizinė būklė. Bėgimo bateliai man – įprastas dalykas. Jie man tokie pat savaime suprantami kaip kosmetika ar veidrodis vonios kambaryje. Sportas yra mano išvaizdos dalis, tai mano kosmetika, sveikata ir gera nuotaika. Su šypsena prisidedu prie AVON moterų bėgimo. Šis bėgimas – idėjinis ir kasmet Lietuvos moterims primena svarbų dalyką – sportuokime, būkime sveikos ir užkirskime kelią visoms ligoms“, – moteris vienytis ir bėgti kviečia radijo stoties M-1 laidų vedėja G. Martirosianaitė.

Gedimino Žilinsko nuotr.
Gedimino Žilinsko nuotr.

Priminsime, jog AVON žygis prieš krūties vėžį pirmą kartą buvo surengtas 2005 metais JAV ir nuo to laiko tapo tradiciniais kasmetiniais AVON moterų fondo labdaros renginiais, į kuruos susirenka šimtai tūkstančių žmonių įvairiuose pasaulio miestuose parodyti savo solidarumą kovoje su krūties vėžiu. Lietuvoje pirmasis AVON žygis prieš krūties vėžį  surengtas 2008-aisiais. Šiemet įvyks jau šeštasis simbolinis AVON moterų bėgimas.

Šiais metais bėgimo organizatoriai siūlo ne tik pasirūpinti savo sveikata, tačiau ir paremti moteris, kurioms to labiausiai reikia. Bendradarbiaujant su Nacionaliniu vėžio institutu,  bus renkama parama biopsinėms adatoms įsigyti. Viena tokia adata – viena išgelbėta gyvybė, teigia Nacionalinio vėžio instituto atstovai.

Moterys, norinčios prisidėti prie socialiai atsakingo renginio, sveikai praleisti savaitgalį ir išreikšti moterišką solidarumą yra  kviečiamos įveikti 3 arba 6 kilometrus. Mažieji bėgikai galės varžytis 500 metrų distancijoje.

Registracija į AVON moterų bėgimą vyksta svetainėje www.moterubegimas.lt. Registruojantis Nacionaliniam vėžio centrui galima paaukoti 2 eurus, 5 eurus arba 10 eurų. Pirmosios 1000 užsiregistravusių moterų nemokamai gaus AVON moterų bėgimo marškinėlius.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai