G.Vagelis stebina lietuviškais „koveriais“: nuo „69 danguje“ iki Birutės Dambrauskaitės dainų

Gabrielius Vagelis / J.Urbonavičiūtės ir asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-12-29 08:12
Dainininkas Gabrielius Vagelis (25) socialiniuose tinkluose stebina gerbėjus: nusprendęs, kad užsienio hitų „koveriai“ jau pabodo, jis dalijasi perdainuotais Lietuvos atlikėjų ir grupių kūriniais. Pristatydamas kitokius, hitais tapusių dainų variantus, atlikėjas sulaukia ne tik sekėjų, bet ir scenos kolegų įvertinimų.

G.Vagelis teigė, kad dar pavasarį prasidėjusio karantino metu jis pasinėrė į kūrybą. Būtent tuo laikotarpiu gimė jo mini albumas „25“, sulaukęs gerbėjų dėmesio, o vėliau buvo ruošiamasi ir koncertiniam turui po Lietuvą.

Tiesa, karantino metu atlikėjas skyrė dėmėsį ne tik savo muzikai, bet atrado laiko įgyvendinti senai kilusias idėjas. Viena jų – perdainuoti žinomus kūrinius ir pritaikius savitą aranžuotę, gerbėjams pristatyti išskirtinai skambančius, trumpus „koverius“. 

Nors daugelis melomanų dažniausiai renkasi populiarius užsienio atlikėjų hitus, Gabrielius nusprendė atiduoti duoklę Lietuvos scenai ir perdirbti žinomus lietuviškus kūrinius.

„Kaip ir daugelis, visada mėgdavau įrašyti užsienio atlikėjų „koverius“, tačiau supratau, kad žmonės girdi labai daug tų pačių hitų ir tai jų nebestebina. Pradėjau galvoti, ką ir kaip galėčiau pateikti naujai ir visai netikėtai atėjo mintis, kad dar nesu girdėjęs perdainuotų lietuviškų dainų“, – apie gimusią idėją portalui Žmonės.lt pasakojo Gabrielius.

Pasak atlikėjo, dainos, kurias jis pasirenka perdainuoti, nėra atrenkamos pagal kažkokius kriterijus, paprasčiausiai – turi patikti ir būti artimos širdžiai.  „Man atrodo, kad visa magija ir yra ta, kaip kitas atlikėjas iš savo perspektyvos mato ir jaučia kūrinį. Stengiuosi į kiekvieną dainą pažvelgti pro savo prizmę, todėl ji visada suskamba su visai kitokiu prieskoniu“.

G.Vagelis teigė, kad „koverius“ pastebi ir įvertina ne tik gerbėjai, bet ir atliktų dainų tikrieji autoriai – jie negaili gražių žodžių, patys dalijasi atlikėjo perdainuotais kūriniais. Pavyzdžiui, grupės „69 Danguje“ merginos rašė asmeniškai, pagyrė ir padėkojo už dainos „Gyvenu“ atgaivinimą. 

Tiesa, būtent ši merginų grupė yra atlikėjo favoritė. Paklausus, kuris perdainuotas kūrinys jam patiko labiausiai, Gabrielius įvardijo būtent dainą „Gyvenu“ bei pridūrė, kad grupės kuriama muzika jam yra artima.

„Tai yra mano pati mėgstamiausia merginų grupė Lietuvoje. Vakarėlių ar susibūrimų su draugais metu neįsivaizduojame savo vakaro be jų dainų“, – šyptėjo jis, pridurdamas, kad ateityje norėtų ne tik perdainuoti, bet galbūt ir atlikti bendrą kūrinį kartu su grupės „69 Danguje“ merginomis.

Portalas Žmonės.lt kviečia klausytis naujausio Gabrielio Vagelio "koverio", atlikto pagal šlagerių karalienės tituluojamos Birutės Dambrauskaitės dainą „Palinkėk man gerų Kalėdų“:

Naujausi straipsniai