G. Thunberg su klimato aktyvistais pateikė skundą Jungtinėms Tautoms

Greta Thunberg/Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-09-24 15:25
Pirmadienį pasaulį apskriejus įkvepiančiai ir įtaigiai aktyvistės prieš klimato kaitą Gretos Thunberg kalbai, antradienį, rugsėjo 24 d., ji pateikė skundą Jungtinėms Tautoms.

Drauge su 15 aktyviai prieš klimato kaitą kovojančių protestantų G. Thunberg apatija apkaltino 5 šalis, pagal ją nededančias pakankamai pastangų, kad sustabdytų visuotinį atšilimą. Skunde minimos – Vokietija, Prancūzija, Brazilija, Turkija ir Argentina.

Dokumente, pasirašytame 16-metės Švedijos aktyvistės ir dar 15 autorių vaikų bei paauglių, pabrėžiama, jog anksčiau minėtos šalys nesiėmė ryžtingų veiksmų, galėjusių padėti sustabdyti klimato kaitą. Pasak G. Thunberg, taip jos pažeidė JT narių įstatymą kurio tikslas – apsaugoti vaikų sveikatą ir teises.

Greta Thunberg/Vida Press nuotr.
Greta Thunberg/Vida Press nuotr.

G. Thunberg per pirmadienį vykusią sesiją, kuria prasidėjo JT Generalinės Asamblėjos susitikimas, drąsiai ir aršiai kritikavo pasaulio lyderius. Jos įkvepiantys žodžiai tapo tikru interneto hitu. Prie Gretos prisidėjo milijonai pasaulio žmonių, kurie taip pat piktinosi valdančiųjų vangumu ir nedideliu noru kažką keisti, kai kalba sukasi apie masinę, visą žemę gniuždančią problemą.

Žmonės.lt primena, jog nepaprasta paprasta mergaitė G. Thunberg jau dalyvavo Jungtinių Tautų konferencijoje klimato klausimais, kalbėjo Davoso ekonomikos forume, „TEDx“ konferencijoje Stokholme. Leidinys „Time“ įtraukė ją į ateities kartos lyderių sąrašą, jos portretas buvo išspausdintas „Vogue“, „GQ“ ir „i-D“ žurnalų viršeliuose, su ja susitiko popiežius Pranciškus ir Barackas Obama.

Jautri mergaitė apie klimato kaitą išgirdo būdama aštuonerių ir nustebo, kodėl suaugusieji nieko nedaro, kad tai sustabdytų. Po trejų metų, kai šią temą nagrinėjo mokykloje, Gretą apėmė depresija, ji neteko balso. Netrukus jai buvo nustatyti Aspergerio sindromas, obsesinis kompulsinis sutrikimas ir selektyvus mutizmas: ji pati „TEDx“ konferencijoje aiškino kalbanti tik tada, kai tikrai reikia ir kai turi tam tikrą pagrindą. „Manau, kad mes, autistai, esame normalūs, o visi kiti labai keisti – kartoja apie ekologinę krizę ir klimato kaitą, bet nieko nedaro, kad tai sustabdytų.“

 

Naujausi straipsniai