G.Nausėda – apie permirkusius „Ąžuoliuko“ choristus: „Kalbėsimės, kad tai nepasikartotų“

Prezidentas Gitanas Nausėda „Tautišką giesmę“ giedojo ant Karaliaus Mindaugo tilto / Roberto Dačkaus nuotr.
Autorius: BNS, Žmonės.lt
Publikuota: 2020-07-09 15:05
Prezidentas Gitanas Nausėda apgailestauja, kad Valstybės dienos proga Vilniuje giedoję „Ąžuoliuko“ choristai buvo permirkę lietuje ir sako kalbėsiantis su choro vadovais, kad tai nepasikartotų. 

Šią savaitę socialiniuose tinkluose daug diskusijų sulaukė epizodas, kai liepos 6-ąją G.Nausėda Lietuvos valstybės dienai skirtame renginyje pliaupiant lietui buvo po skėčiu, kai šalia vaikai stovėjo permirkę, be skėčių ar apsiaustų.

Choro atstovai sako, kad stogas nuo stipraus lietaus ir vėjo nebūtų gelbėjęs, o apsiaustų nuo lietaus vaikai nedėvėjo dėl scenai taikomų aprangos kodo standartų.

Prezidentas, per spaudos konferenciją paklaustas apie šį atvejį, apie savo atsakomybę kalbėjo su ironijos gaida. 

„Aš, turbūt, atsakingas už viską – ir už tai, kad scena buvo kiaura, ir už tai, kad lietus pradėjo netikėtai pliaupti. Ir už tai, kad, galbūt, apsiaustų pritrūko arba kažkas nenorėjo užsidėti, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė G.Nausėda ir pridūrė: – Mano lietsargis buvo suskliaustas tuo metu, kai aš giedojau „Tautišką giesmę“. Gaila, kad to nė vienoje fotografijoje neteko pamatyti.“

Diana Nausėdienė ir Gitanas Nausėda / Roberto Dačkaus nuotr.
Diana Nausėdienė ir Gitanas Nausėda / Roberto Dačkaus nuotr.

Jis sako kalbėjęs su vaikais renginyje, per lietų, ir jie „iš tikrųjų buvo puikios nuotaikos“, bet „atvaryti į šitą sceną trisdešimčia minučių anksčiau“.

„Dėl to galbūt aš atrodžiau ant to tilto toks sausas, o jie – tokie šlapi. Lietus buvo šoninis, todėl tas lietsargis turėjo grynai simbolinę reikšmę“, – pabrėžė prezidentas. 

Mano lietsargis buvo suskliaustas tuo metu, kai aš giedojau „Tautišką giesmę“. Gaila, kad to nė vienoje fotografijoje neteko pamatyti.

Jis sako kviesiantis „Ąžuoliuko“ ir „Liepaičių“ cohrus pasisvečiuoti Prezidentūroje bei priminė ir pats anksčiau dainavęs berniukų chore.

„Aš pats kažkada berniukų chore dainavau ir po lietumi stovėjau ne kartą taip pat, ir man tai patiko. Pakalbėsime su vadovais kaip galima būtų išvengti tokių dalykų ateityje. Bet atsakomybę galiu prisiimti už viską, man tai ne problema“, – sakė šalies vadovas.

„Stop“ kadras iš „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ transliacijos / LRT
„Stop“ kadras iš „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ transliacijos / LRT

Choras: apsiaustų atsisakėme dėl aprangos kodo

Choro atstovai, reaguodami į kritiką, „Ažuoliuko“ paskyroje feisbuke informavo, kad scena ant Karaliaus Mindaugo tilto buvo negili, todėl stogas nuo stipraus lietaus su vėju nebūtų apsaugojęs – jo atsisakyta dėl saugumo sumetimų. 

„Su renginio organizatoriais aptarėme lietaus atvejį ir vis tiek pasiryžome giedoti. Galbūt reikėjo choristams duoti apsiaustus nuo lietaus? Galbūt. Tačiau scena yra scena. Ir mums ji yra šventa. Joje egzistuoja tam tikras aprangos kodas. Tad nemanėme, kad būtų smagu matyti ąžuoliukus su plastikiniais apsiaustais Valstybės dienos proga giedant Tautišką giesmę viso pasaulio lietuviams iš svarbiausios scenos šalyje“, – teigė choro atstovai.

„Ažuoliukas“ tvirtina, kad vaikų saugumas ir sveikata yra svarbiausia, tačiau ne visas aplinkybes pavyksta iš anksto numatyti. 

„Nors dedame visas pastangas numatyti įvairias situacijas ir aplinkybes, tačiau Ąžuoliukui ne kartą yra tekę dainuoti sąlygomis, pasikeitusiomis prieš pat pasirodymą. Gebėjimas dainuoti kardinaliai pasikeitus aplinkybėms ir daro mūsų chorą geru“, – pažymi „Ažuoliuko“ atstovai.

TAIP PAT SKAITYKITE: E.Purauskytė apie lietuje šalusius vaikus: „Tai – renginio organizatorių atsakomybė“

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai