„Friendly City“ pristatyme R. Šimašius patikino: „Kiekvienas žmogus yra skirtingas, norma – tik susitarimas“

Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-06-12 20:01
Antradienio vakarą projektas „Friendly City“ kvietė vilniečius prisidėti prie draugiškos visuomenės kūrimo. „Piano Man Outside“ terasoje jau šeštąjį kartą buvo pristatyti „Friendly City“ žemėlapiai su draugiškiausiomis Vilniaus vietomis, naujas projekto portalas friendlycity.info, kuriame detaliau ya galima rasti žemėlapyje nurodomas vietas bei „Friendly Stories“ leidinys – jame patalpintos išskirtinės skirtingų tapatybių žmonių istorijos.

Maža pilietinė iniciatyva per šešerius metus išsivystė į daugybę žmonių palaikomą ir suburiantį projektą, kuris siekia atspindėti ir skatinti priimti šiuolaikinės Lietuvos piliečių įvairovę. Pasak „Friendly City“ įkūrėjo Romo Zabarausko, visi Lietuvos gyventojai yra labai skirtingi savo požiūriais, išvaizda, seksualine orientacija, religija ar tautybe, todėl turime išmokti būti tolerantiškais visiems.

„Vilnius turi gražią istoriją - miestas gimė, kad kviestų visus įsikurti ir visi čia gyventų draugiškai. Kiekvienas žmogus yra skirtingas, norma - tik susitarimas. Gyvenkime draugiškai ir gerai mūsų draugiškame Vilniuje“, – sveikinimo žodį tarė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Per šią savaitę Vilniaus ir Kauno kavinėse, parduotuvėse, baruose ir turizmo informacijos centruose išplis net 20.000 žemėlapio kopijų. „Friendly City“ žemėlapiai vienija verslus, siekiančius skatinti atvirumą visiems miesto gyventojams ir svečiams, nepaisant jų mitybos įpročių, negalios, seksualinės orientacijos ar lytinės tapatybės. Miestiečiai turės galimybę surasti įvairias vietas ir paslaugas pagal savo poreikius, pavyzdžiui, vietas, kurios yra draugiškos veganams, neįgaliems žmonėms ar šeimoms.

Šio projekto įkūrėjas Romas Zabarauskas džiaugiasi galėdamas pasidalyti džiugiomis naujienomis: „Šiandien startuoja interneto portalas friendlycity.info, kuriame patalpintas popierinis žemėlapis su dar daugiau detalių ir informacijos. O šių metų naujiena yra „Friendly Stories“ leidinys, kuris apjungia skirtingų tapatybių žmonių istorijas, atspindinčias šiuolaikinę Lietuvą. Nors leidinys yra išleistas anglų kalba, kiekvieną savaitę Žmonės.lt portale turėsite galimybę paskaityti po vieną įtraukiančią šio leidinio istoriją lietuvių kalba.”

Prie kūrybinio proceso prisidėjusi fotografė Arcana Femina džiaugiasi: „Leidinyje esantiems portretams turėjau didelę laisvę, tai buvo įdomu ir asmeniška. Patys herojai galėjo sąveikauti su architektūros elementais, tarp kurių jie atsiduria, šis projektas yra apie miesto žmogų“.

Susibūrusius vilniečius džiugino Mark Adam Harold muzika kartu su Vytautu Viesulu, o „Feel the light“ palapinėje buvo galima smagiai nusifotografuoti tarp vaivorykštės spalvų.

Temos:

Aktualu

Naujausi straipsniai