Nemandagios frazės, kurių geriau nesakyti nėščiai moteriai

Nėščia moteris / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-07-19 15:00
Net jei manote, kad žmonės būna smalsūs, grubūs, nemandagūs, palaukite, kol tapsite nėščia. Tada visi turės ką pasakyti, o ištarti žodžiai džiugins ne visada.

Kaip sakoma, žodis – ne žvirblis. Tačiau kaip dažnai nepagalvoję imame ir pasakome kokią nors repliką, kurios, deja, nesusigrąžinsi. Itin atsargiai rinkitės žodžius bendraudami su nėščiomis moterimis – jos tuo metu labai jautrios, reaguoja net į menkiausias pastabas. Yra frazių, kurių geriau niekada neištarti.

Ne vienas jaučia malonumą galėdamas patarti, tačiau susilaikykite – suteikti informacijos, ką galima ir ko ne, yra daktarų darbas.

„Oho, kokia tu didelė!“

Toks nuoširdus jūsų nusistebėjimas kai kurias moteris gali net pravirkdyti, ypač jei jai svarbu svoris ir išvaizda. Didelis pilvas reiškia storumą ir tikrai ne itin gražias formas. O jei dar pradėsite klausinėti, ar nėščioji nėra tikra dėl to, kad laukiasi dvynių, gali ne juokais įžeisti, jei taip nėra. Ar ne paprasčiau tiesiog pagirti apvalėjantį pilvuką ir pasidžiaugti nauju stebuklu, ateinančiu į šį pasaulį?

„Kažkaip keistai atrodai... Ar tikrai gerai jautiesi?“

Kai laukiesi, gana sunku susidoroti su hormonų audromis, nuotaikų kaita, odos pokyčiais, tad tikrai nereikia berti druskos ant žaizdos ir komentuoti moters išvaizdos, o dar minėti, kad ji atrodo nekaip... „Ar pakankamai miegi?“, „Ar pastebėjai šią keistą dėmę ant veido“ – tokie komentarai tikrai neprivers pasijusti geriau.

Juo labiau neprisiminkite, kaip besilaukdama gerai atrodė viena ar kita draugė, nes tikrai nepaglostysite nėščiosios širdies.

„Žinai, tau tikrai nederėtų...“

...sportuoti, kelti aukštyn rankų, sunkių daiktų, dirbti iki paskutinės minutės ir pan. Atminkite, nėščia moteris – ne ligonė. Tad nustokite perdėtai žvelgti į nėštumą kaip į ligą. Beje, ne vienas jaučia malonumą galėdamas pasakyti būtent tokio tipo pastabas, tad susilaikykite – suteikti informacijos, ką galima ir ko ne, yra daktarų darbas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kuo puošti apvalėjančius pilvukus

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

„Džiaukis paskutiniais laisvo gyvenimo mėnesiais...“

Daugelis jaučia pareigą būsimai mamytei pranešti, kad ji niekada nebeturės laiko sau. Tačiau lauktis kūdikio, o jei tai pirmagimis, yra įdomi ir jaudinanti patirtis. Paskutinis dalykas, kurį besilaukianti moteris nori išgirsti, yra tai, kad dabar ji aštuoniolika metų neturės asmeninio gyvenimo, poilsio, pramogų ir pan. Venkite ir neigiamų komentarų apie vaikų auginimą.

„Žinai, girdėjau tokią baisią istoriją...“

Jei pokalbį su nėščiąja pradeda tokiu sakiniu ir pasakojate baisaus nėštumo, gimdymo ar sergančio vaikelio istoriją – esate žmogus be širdies. Patikėkite, besilaukianti moteris ir taip gauna daug informacijos, visi nori apipilti patarimais, būtomis ir nebūtomis istorijomis, o streso tikrai patiriama nemažai.

„Mano draugė manė, kad gimdys natūraliai, bet po 36 valandų kančių, ji vos išmaldavo vaistų nuo skausmo!“, „Ar pagalvojote, kas būtų jei vaikelis naktį pradėtų dusti...“ – štai tokias frazes pasilikite savo mintyse, negąsdinkite nėščios moters, jai ir taip užtenka rūpesčių be jūsų pagalbos. Tad istorijas apie ligas, neišnešiotus kūdikius ir panašius dalykus paprasčiausiai nutylėkite.

„Ar kūdikis – planuotas?“

Į tokį klausimą nėščioji turi teisę pasakyti – „Ne jūsų reikalas!“ Ir negalėsite sakyti, kad ji pasielgė netaktiškai. Juk kūdikis gali būti kelis mėnesius ar net metus lauktas. Žinoma, jis gali būti ir netikėta gyvenimo staigmena. Tačiau kad ir kaip būtų, sulaikykite savo beribį smalsumą. Jei moteris norės, pati prasitars ir papasakos, kokia gi yra tikroji istorija, neverskite jos pasijusti nemaloniai.

„Ir vėl taip greitai nėščia! Ar apsaugos priemonės nesuveikė?..“

Toks pasakymas moterį gali priversti pasijusti kaip vaikų gaminimo mašiną arba neatsakingai žiūrinčią į savo ir šeimos gyvenimą. Kūdikis – tai laimė, dovana, tad tokių nekorektiškų komentarų geriau nemėtyti. Galbūt pora seniai tai planavo, nori mažajam sesutės ar broliuko, kad galėtų auginti vienu metu. O jūs savo neapgalvota replika galite mažiausiai dienai sugadinti nuotaiką.

TAIP PAT SKAITYKITE: Vyrai ir gimdymas: taip ar ne?

„Vėl laukiatės berniuko! Bet juk jūs norėjote mergaitės. Ar ir toliau bandysite?“

Paklauskite savęs, kas jūs toks, kad galėtumėte klausinėti tokių dalykų. Niekas negali numanyti vaikelio lyties. Ir net jei pora laukė mergaitės, o gimė berniukas, jūs neturite teisės klausinėti, ar jie neplanuoja ir toliau bandyti, kol gims tai, ko jie nori. Juk taip ne tik nuvertinate porą bet ir gimsiantį kūdikį. Sužinoję džiugią naujieną tiesiog pasidžiaukite ir palinkėkite sveiko vaikelio.

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!

Ji24.lt

Naujausi straipsniai