Fotografo Vinco Alesiaus ir Egidijaus Dragūno akistata teisme neįvyko: Selas vietoj posėdžio pasirinko užsienį

Vincas Alesius / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Penktadienio rytą Vilniaus apygardos teismo teisėjas Andrius Ignotas atvertė fotografo Vinco Alesiaus inicijuotą bylą, iškeltą grupės „Sel“ lyderiui Egidijui Dragūnui.

Penktadienio posėdyje dalyvavo V.Alesius ir jo atsakovė Vilija Viešūnaitė. E.Dragūnas teisme nepasirodė, jam posėdyje atstovavo advokatė Giedrė Subačiūtė. Anot G.Subačiūtės, E.Dragūnas posėdyje negalėjo dalyvauti, nes šį rytą išvyko į užsienį neatidėliotinų ir nenumatytų reikalų kartu su savo širdies drauge Eleonora Sebrova. E.Sebrova penktadienį turėjo dalyvauti teisme kaip liudytoja.

Vinco Alesiaus ir Egidijaus Dragūno akistata teisme neįvyko (15 nuotr.)
+9

E.Dragūno atstovė prašė teisėjo atidėti bylos nagrinėjimą, nes atlikėjas ir E.Sebrova yra išvykę. „Egidijus Dragūnas dalyvavo parengiamajame posėdyje ir pamiršo, kad jam reikia išvykti“, – teigė G.Subačiūtė. V.Alesiaus advokatė prašė, kad byla būtų pradėta nagrinėti.

„Teisme buvo derinta data, E.Dragūnas pats jame dalyvavo ir pritarė datai, tai bylą nagrinėti būtų galima šiandien. Liudytoja gali būti apklausta kitame posėdyje, nes jos dalyvavimo prašė atsakovas, o ne ieškovas“, – teigė V.Viešūnaitė. Išklausęs atstovų prašymus, teisėjas paprašė E.Dragūno advokatei kitame posėdyje pateikti duomenis, kada buvo įsigyti kelionės bilietai, kad būtų įrodyta, kad atlikėjas sąmoningai žinodamas teismo posėdžio datą užsisakė bilietus. Teisėjas nematė daugiau aplinkybių, kodėl nebūtų galima nagrinėti bylos toliau.

Vincas Alesius / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

„Taikiai nebuvo galima susitarti, nes E.Dragūnas paskambino į advokatų kontorą ir pradėjo koneveikti necenzūriniais žodžiais. Tuomet buvo nuspręsta kreiptis į teismą. Iš A.Alesiaus ir E.Sebrovos pokalbio susirašinėjimo matoma, kad nuotrauka buvo perduota tik asmeniniam albumui, o ne komerciniais tikslais. Teisių perdavimo būdas neatitinka to, kaip kūrinys buvo naudojamas. Nuotrauka buvo viešinama ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Autoriaus vardas turi būti nurodytas, o to nėra padaryta“, – teismo posėdyje kalbėjo fotografo atsakovė.

V.Viešūnaitė prašė teismo atsakovo savo lėšomis ne vėliau per penkias dienas paskelbti viešai sprendimo dalį „Lietuvos ryto“ publikacijoje, sumokėti 5 proc. palūkanas nuo priteistos sumos ir padengti bylinėjimosi išlaidas.

„Su kaltinimais nesutinkame, nes fotografas davė teisę naudoti grupei „Sel“ jo darytą nuotrauką neatlygintinai ir naudoti ją savo tikslais. Fotografija buvo naudojama ne viename plakate. Pirmą kartą buvo naudojama nuo 2010 metų, nes mano klientai buvo įsitikinę, kad gavo leidimą. Kai kilo ginčas, E.Dragūnas išėmė fotografiją iš plakato“, – teigė E.Dragūno advokatė.

„Iš susirašinėjimo niekur nematyti, kad V.Alesius davė fotografiją naudoti komerciniais tikslais. E.Sebrova rašė: „Aš planuoju padaryti „Sel“ grupės koncertų albumą. Man reikia tų foto, nes jos genialios. Bus Egidijaus jubiliejus, noriu, kad dovana gerai atrodytų. Noriu, kad ta nuotrauka, kur trenkia žaibas, būtų pagrindinė albumo nuotrauka“, – citavo fotografo advokatė.

Išklausęs abiejų šalių atstovų ir susipažinęs su pateiktais raštiškais įrodymais, teisėjas posėdį atidėjo iki rugpjūčio mėnesio. Kitame posėdyje turės būti apklausta E.Dragūno mylimoji.

Konfliktas dėl fotografijos

Fotografas kreipėsi į teismą, nes E.Dragūnas pasinaudojo V.Alesiaus vieno koncerto metu padaryta nuotrauka komerciniais tikslais. Jis šią nuotrauką naudojo savo koncertų Klaipėdoje ir Londone reklaminiuose plakatuose bei lankstinukuose. Nuotrauka buvo panaudota be leidimo ir nenurodant fotografo vardo ir pavardės.

Kaip Žmonės.lt jau rašė, V.Alesius iš E.Dragūno siekia prisiteisti 10 070 litų turtinės ir neturtinės žalos. 5 tūkst. Lt jis nori prisiteisti neturtinės žalos atlyginimui, tai yra už autorinių teisių pažeidimą nenurodant fotografo pavardės, ir 5 070 litų – už turtinių teisių pažeidimą – tokia suma V.Alesius įvertino savo darbą.

Pareiškęs pretenzijas dėl to, kad dainininkas be leidimo panaudojo jo nuotrauką, fotografas V.Alesius buvo kreipęsis į Vilniaus apygardos teismą su ieškiniu dėl autorinių teisių pažeidimo ir žalos atlyginimo. Teismui atmetus ieškinį, šis nukeliavo į Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyrių. Tuomet Lietuvos apeliacinio teismo teisėja Danguolė Martinavičienė nusprendė ieškinį grąžinti pirmos instancijos teismui. Tad ieškinį nagrinėti turės tas pats Vilniaus apygardos teismas.

E.Dragūnas: „Fotografas siekia iš manęs pasipelnyti“

Portalui Žmonės.lt dar anksčiau susisiekus su dainininku Egidijumi Dragūnu, jis pabrėžė, kad fotografas, pateikęs teismui ieškinį, yra neteisus ir siekia iš jo pasipelnyti. Anot Selo, nors su juo sutartis pasirašyta ir nebuvo, „draugišką“ leidimą naudoti fotografiją V.Alesius esą davė.

„Aš kaltas tikrai nesijaučiu ir nieko iš nieko nevogiau. Manau, kad jam prireikė pinigų ir štai jis atsiminė nuotrauką, kurią pats mums davė daugiau nei prieš dvejus metus. Jokių autorinių sutarčių mes, aišku, nepasirašėme, nes viskas buvo paremta draugiškumo principu. Čia lygiai tas pats būtų, jei aš užsimanyčiau gauti pinigų iš filmo „Valentinas vienas“ kūrėjų: jokių sutarčių su jais nepasirašiau, bet mano dainos skambėjo filme. Būtų paprasčiausiai negražu iš mano pusės, jei dabar imčiau reikalauti už jas pinigų“, – portalui Žmonės.lt anksčiau yra sakęs E.Dragūnas.

Vincas Alesius / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

 

Skaitykite daugiau