Fotografas užfiksavo magiškus nakties danguje nusidriekusio Paukščių Tako vaizdus

Nufotografuoti Paukščių Tako vaizdai virš JAV nacionalinių parkų. / „Caters News Agency“ / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-01-12 21:00
Tai nuotraukos, kurių, atrodo, beveik net neįmanoma padaryti. Tai spindintis ir nepaprastai gražus Paukščių Takas virš nuostabių Jungtinių Amerikos Valstijų nacionalinių parkų - Jeloustono (Yellowstone) ir Arkų (Arches).

Vienam fotografui pavyko nuotraukose užfiksuoti milžinišką dangų išraižiusių žvaigždžių didybę, kartu įamžinant ir kiekvieną Paukščių Tako detalę.

Astrofotografas Dave'as Lane'as (58 m.) kosmine fotografija domisi jau nuo pat 2011 metų, nuo tada jis stengiasi užfiksuoti tokius nepaprastus reginius, kurių plika akimi niekuomet nepamatysi.

Taip pat skitykite: Įspūdingo grožio miestai: vienoje nuotraukoje susilieja diena ir naktis

Tai jam pavyko padaryti ir šiose nuotraukose. Paukščių Takas kai kuriose jo fotografijose atrodo it mirguliuojanti spalvų vaivorykštė, dangų skrodžianti virš ne ką mažiau įspūdingų nacionalinių parkų vietovių.

Anot fotografo D. Lane'o, užfiksuoti šiuos vaizdus – itin sudėtingas procesas. Retkarčiais apsišarvavus begaline kantrybe po žvaigždėmis tenka praleisti net iki kelių savaičių, kai kuriais atvejais darant šimtus kadrų.

„Caters News Agency“ / „Scanpix“ nuotr.
„Caters News Agency“ / „Scanpix“ nuotr.

D. Lane'as, kuris laisvalaikiu prekiauja antikvariniais daiktais, dievina ir keliones. Jis dažnai keliauja po Šiaurės Ameriką ir ilgai ieško idealiai tinkančios vietos fotografijoms, kurias padaryti tobulai jam užtrunka 30–40 valandų.

Taip pat skaitykite: Keturių seserų tradicija: per 40 metų – 40 nuostabių ketvertuko portretų

„Bandydamas užfiksuoti Paukščių Taką, stengiausi, kad jis atsiskleistų visu savo grožiu. Norėjau, kad galutinis nuotraukos rezultatas primintų akvarele tapytą paveikslą. Dangų visuomet dievinau ir žavėjausi jame tviskančiomis žvaigždėmis, jų ten juk tikra begalybė“, – tinklalapiui „The Dailymail“ apie savo sumanymą pasakojo fotografas Dave'as Lane'as.

Tai įdomu:

  • Paukščių Take yra apie 200–400 milijardų žvaigždžių;
  • Anot kosmoso tyrinėtojų, remiantis teorija, kad mūsų Paukščių Tako galaktikoje yra 200 milijardų žvaigdžių, tai vien tik joje potencialiai gali būti apie 11 milijardų tinkamų gyvybei Žemės dydžio planetų, o priskaičiuojant su raudonųjų nykštukių planetomis, šis skaičius padidėja iki 40 milijardų;
  • Saulės sistemą šviesa pereina per 12 valandų, o Paukščių Taką – per 100 000 metų;
  • Artimiausią Paukščių Takui Šaulio galaktiką į gabalus plėšo mūsų Galaktikos traukos jėga.

Įspūdingas astrofotografo Dave'o Lane'o nuotraukas, kuriose užfiksuotas didingasis Paukščių Takas, žiūrėkite galerijoje:

Ji24.lt

Naujausi straipsniai