Fotografas Ramūnas Danisevičius MO muziejuje pristatė leidinį #likę

Pristatymo akimirka
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-12-12 13:54
Gruodžio 12 dieną fotografas Ramūnas Danisevičius draugus ir kolegas pakvietė į mobilografijos leidinio #likę pristatymą.

„Ramūno mobilumas yra jo mobiliografijos esmė. Jis vienu metu būna pačiose įvairiausiose situacijose.

Todėl jo fotografijomis keliaujantis mūsų žvilgsnis šokinėja, slysta, sklendžia per tragikomiškus gyvenimo trupinius. Netikėtai užsikrečia viešų erdvių tviskesiu ir privačių gyvenimų melancholija. Išsivaduoja įsižiūrėjęs į netikėtus daiktų pėdsakų sąskambius. Žmonių, daiktų, miesto perspektyvų sukibimai viename kadre dažniausiai sukelia šypseną, jie graudūs ir juokingi vienu metu. Kaip pats gyvenimas.

Pristatymo akimirka / Pauliaus Peleckio nuotr.
Pristatymo akimirka / Pauliaus Peleckio nuotr.

Prakalbinti Ramūną nėra paprasta. Nelengva nuspėti jo minčių eigą, tačiau galima pajusti jo daugiasluoksnę ironiją, jo gyvenimo fasadiškumo supratimą, atlaidumą ir meilę savo kasdienybės personažams. Jis yra nuolatiniame dialoge su jais, todėl tai negali būti kaprizinga menininko poza ar išmąstyta koncepcija. Jei taip būtų, dingtų detalės žavesys, nuotaikos subtilumas, mažyčių tikrovės atsivėrimų stebuklai. O dabar galima žavėtis šmaikščias prasmes kuriančiais spalvų sąskambiais, formų ir nuotaikų persiliejimais ne tik vienoje fotografijoje, bet jas gretinant, dėliojant netikėtas mozaikas.“ – Tai kelios ištraukos iš menotyrininko Virginijaus Kinčinaitčio įžvalgų publikuojamų Ramūno Danisevičiaus mobilografijos leidinyje #likę.

Naujausi straipsniai