Fotografas G. Žilinskas ir vizažistė D. Kazėnaitė: „Žmogaus tobulybė – jo išskirtinumas“

Gediminas Žilinskas ir Deimantė Kazėnaitė
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
AA

Kartu dirbantys profesionalai vizažistė Deimantė Kazėnaitė (27) ir fotografas Gediminas Žilinskas (42) ne vienus metus sukasi grožio pasaulyje, todėl frazę: „Noriu atrodyti tobulai!“ girdi kone kasdien. Tačiau jie abu sutartinai sako, kad tobulumas slypi žmogaus unikalume, o ne išvaizdoje.

Žmonės nori atrodyti kiek įmanoma tobuli

Susitikusi su kliente makiažui Deimantė įsiklauso į jos norus: pasitaria, kaip ryškins akis ir kokia spalva dailins lūpas. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai moterys nieko nelaukusios iš rankinės išsitraukia garsios aktorės nuotrauką ir prašo padažyti būtent taip. O gal ir ji po profesionalo potėpių sužibės kaip Angelina Jolie ant raudonojo kilimo Holivude?

Deimantė ir Gediminas atviri – moterų lūkesčiai begaliniai, o noras atrodyti nepriekaištingai fotosesijos metu verčia juos kaip reikiant padirbėti. Pirmiausia, įrodyti moterims ir merginoms, kad kiekvienas yra žavus savaip, o svarbiausia – išryškinti gražiausias žmogaus vietas ir paslėpti trūkumus.

„Kiekviena norime atrodyti geriausiai kaip tik įmanoma, tačiau visi esame skirtingi ir kad ir ką darytum priešais fotoobjektyvą visais kampais tobulas nebūsi. Bet ar to reikia? Apie mus su Gediminu galvoja, kad esame užkietėję perfekcionistai ir per susitikimą kuklinasi: „Aš nelabai fotogeniška... Ne kaip atrodau...“ Nemanykite, kad makiažus atlieku tik tituluotoms gražuolėms. Kasdien matau netobulas moteris ir tas mane žavi. Žmogaus tobulybė – jo išskirtinumas, – sako D. Kazėnaitė. – Kita vertus, suprantu tas moteris. Aš sau taip pat esu gana kritiška. Paauglystėje išgyvenau dėl perdėto liesumo, bet laikui bėgant tie mano netobulumai ėmė vis labiau patikti, o jeigu kas ir trukdo, ilgais svarstymais nekvaršinu sau dėl to galvos – ką galiu, pakeičiu, arba susigyvenu su tuo. Nors kitiems nesu kritiška ir per daug nekomentuoju, ką jie daro blogai, pati sau, ypač darbe, esu labai reikli. Niekada nebūnu patenkinta savimi visu šimtu procentų, vis atrodo, kad galėjau padaryti geriau, bet neseniai supratau, kad kuo giliau eini į mišką, tuo daugiau jame medžių: kuo labiau tobulėji, gilini jau turimas žinias, supranti, kiek daug dar nežinai. Pradėjusi dirbti vizažiste jaučiausi pasitikinti savimi, tačiau po trumpų komfortiškų momentų ateina laikas, kai supranti, kiek dar visko laukia, kiek dar nežinai ir nemoki. Ir tam nėra galo! Visada ateina laikas semtis daugiau žinių ir siekti geriausios savo pačios versijos.“

Žmogaus tobulumas susideda iš labai daug dalykų

G. Žilinskas įsitikinęs, kad žmogaus išvaizdos tobulumas susideda iš veido ir kūno proporcijų. Veido ir kūno unikalumas formuoja asmenybę, o nedideli trūkumai suteikia išskirtinumo: „Toks jau esu – visada pirmiausia linkęs matyti žmogaus grožį ir geriausias savybes. Priešais save išvydęs moterį be makiažo iš karto atkreipiu dėmesį į dailiausias jos veido vietas: akis, skruostus, antakius, ausis, o gal ilgą kaklą... Kada fotografuodamas fiksuoji dėmesį į privalumus, visi kiti dalykai nueina į antrą planą ir ta kreiva nosis ar mažesnės lūpos tampa tiesiog nematomos.“

Ar siekdamas tobulybės fotomene Gediminas priekaištų ir sau beveik neturi?

„Visada pagalvoju, kiek užsibrėžtų tikslų pavyko įgyvendinti, ar pasimokiau iš padarytų klaidų. Nors sakoma, kad protingi mokosi iš svetimų nesėkmių, man šioje srityje dar yra kur pasitempti. (juokiasi) Tiesiog tikiu, kad kasmet tampu vis geresnis ir geresnis, nes kitaip prarasčiau optimizmą gyventi ir eiti į priekį.“

Dalyvauk SMARTHIT rengiamame konkurse SIEKIANTIEMS TOBULYBĖS: papasakok istoriją, kas tau yra tobulybė ir kaip jos sieki. Siųsk savo istoriją, fotosesiją ar vaizdo įrašą el. p. siekiantiems.tobulybes@zmones.lt iki gegužės 23 d.

Tavo gauta istorija bus patikrinta zmones.lt portalo kalbos redaktorių komandos ir jei nepažeis konkurso sąlygų bus publikuota zmones.lt portale per 24 val. nuo jos gavimo el. p. siekiantiems.tobulybes@zmones.lt ir už ją nuo gegužės 24 d. iki birželio 3 d. galės balsuoti portalo zmones.lt skaitytojai.

Pagrindinis konkurso prizas – Apple smart watch Series 3 38mm Silver Aluminum Case with Fog Sport Ban, kuri bus įteikta konkurso nugalėtojui.

Skaitykite daugiau