„Formulės 2“ vicečempionas Edgaras Riabko: „Po avarijos pagalvojau, kaip šeima gyvens be manęs“

Edgaras Riabko / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-10-27 17:40
Visi puikiai žino prestižinėmis laikomas „Formulės 1“ lenktynes, į kurias gražiausiose pasaulio vietose, tokiose kaip Monakas, susirenka šį sportą dievinantys aistruoliai, o milijonus kainuojantys automobiliai traukia ne tik greitį mėgstančių žmonių akis, bet ir viso pasaulio žiniasklaidą. O ar girdėjote apie vandens „Formulę 2“ ir vienintelį lietuvį šio sporto atstovą?

Susipažinkite – Edgaras Riabko, kuris sako: per mano karjerą yra buvę visko – net ir katastrofa vos nesibaigusios avarijos. Jis ne tik moka vairuoti šią virš vandens pakylančią ir kosmine dažnai laikomą transporto priemonę, tačiau yra ir pasaulio vandens „Formulė 2“ vicečempionas.

„Pirmą kartą gyvenime pajutau tą jausmą, kai žmonės kalba, kad jau esi komoje – matai, kaip prabėga tavo gyvenimas. Ir aš tą patį pamačiau – savo dukrą, žmoną. Kaip tik žmona buvo nėščia, laukėmės antrojo vaiko, todėl iš karto pagalvojau – kaip gyvens mano šeima be manęs”. 

Nauja „Formulės 2“ technika kainuoja šešiaženklę sumą. Dažniausiai klausant profesionalaus sporto atstovų, kyla klausimas, iš kokių pinigų galima sau leisti tokio sporto prabangą. Laidoje „Bus visko“ prisimindamas savo pradžią, vyras atviras: „Tam, kad galėčiau startuoti su kitais „Formulės 2“ pilotais, daug metų taupiau pinigus, o nuosavą automobilį iškeičiau į troleibusus.“

Edgaras Riabko / Asmeninio albumo nuotr.
Edgaras Riabko / Asmeninio albumo nuotr.

„Iš pradžių parduodavau savo automobilį, kad nusipirkčiau variklį, važinėdavau su visuomeniniu transportu, paskui eidavau į banką ir pasiimdavau lizingą, pirkdavau kitą automobilį, išsimokėdavau. Viską, ką uždirbdavau, investavau į sportą”, – prisiminė Edgaras Riabko. 

Laidoje „Bus visko“ Edgaras pasakojo, kaip laimėjimai šiame sporte susiję su pinigais, ir kodėl penkerių metų senumo „Formulė“ gali būti verta dvigubai daugiau nei naujausia technika.

Savo patirtimi, kaip jaučiasi stebėdama savo vyrą, virš vandens lekiantį 200 km/h greičiu, pasidalino ir Edgaro žmona Sigita. Prisimindama itin skaudžią vyro avariją, tuomet besilaukdama  antrojo vaikelio, moteris vos tramdė ašaras.

Edgaras Riabko / Asmeninio albumo nuotr.
Edgaras Riabko / Asmeninio albumo nuotr.

„Atsimenu tik viena: gelbėtojai perduoda informaciją, o šalia stovi greitosios automobilis. Sako: jis dar po vandeniu, jis dar po vandeniu, jis dar po vandeniu... Vėliau – ilga tyla. Paskui išgirstu, kad jis panikuoja, o tai mano Edgarui nebūdinga. Paskui neatsimenu nieko. Tik kai jį parvežė, jis, turbūt sukaupęs paskutines jėgas, krito ant manęs, o per šalmo viršų pamačiau, kad jo akys pasruvusios krauju. Man atrodė amžinybė, kol jį parvežė. Bet viduje buvo toks jausmas: tu negali taip pasielgti. Tu negali”.

Pats Edgaras pasidalijo ir savo paslaptimi – kas jam padeda namo parvežti prestižinius laimėjimus bei ko reikia, norint šiame sporte nedaryti klaidų.

„Supratau, kad turi būti labai šaltas, nesijaudinti, tiesiog dirbti savo darbą. O rezultatas ateina ne iš karto. Ta pati viena avarija, kita avarija yra pamoka, tai tavo klaidos, kurios po truputį užgrūdina. O ir varžybose turi būti šaltų nervų. Nes turim italų, ispanų, kurie turi prabangiausias technikas, bet daro klaidas vien dėl to, kad akys dega”. 

Atviras Edgaro Riabko interviu – antradienio vakarą, 20 val., LNK laidoje „Bus visko“.

Naujausi straipsniai