Formatas „sex only“: be moralų

Moteris ir vyras bučiuojasi / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Niekas nesako, kad santykiai, kuriuos sudaro tik seksas, geresni už tuos, kurie remiasi meile. Bet tokia santykių forma vis tiek egzistuoja. Tik du klausimai – ar ji jums tinka ir kaip iš jos išpešti ką nors gera?

Na ir, žinoma, ką daryti mums, moterims, įsivėlusioms į tokius santykius ar sąmoningai juos pasirinkusioms? Ką daryti jiems – visiškai aišku. Vyras, mėgstantis miegoti su daugybe moterų, – šaunuolis ir širdžių ėdikas (net jei jį domina anaiptol ne širdis). Nieko nė nereikia daryti – viską galima pateisinti poligamiška prigimtimi. Na, o damos, vertinančios kūniškus malonumus ir nesirūpinančios, iš ko jų gauna, visada palydimos kokia nemiela pravarde.

Mintis, kad vyrai miega su moterimis dėl sekso, o moterys – neišvengiamai – dar ir iš meilės, taip įkalta į galvą, kad net pasauliui radikaliai keičiantis dvigubi standartai niekur nedingo. Mes galime būti rūsčios generalinės direktorės, šalių likimus valdančios prezidentės, griežtos teisėjos, valdingos rektorės ir net šventikės – visuomenė vis tiek dėstys seną istoriją apie baltą suknelę ir rūtų vainiką...

Jei nuolatinio vyriškio gyvenime nėra, o sekso poreikis yra, galimi du keliai: tapti aseksuale arba patenkinti tą poreikį su vyrais, pasitaikančiais po ranka.

Nors būtent moterys, užimančios aukštas pozicijas, neretai neranda laiko, energijos ar noro kurti santykius. Arba turi ne visada sėkmingos ir stabdančios patirties šioje srityje. Tiesiai sakant, jei nuolatinio vyriškio gyvenime nėra, o sekso poreikis yra, galimi du keliai: tapti aseksuale arba patenkinti tą poreikį su vyrais, pasitaikančiais po ranka. Na, dar galima skubiai ištekėti arba susirasti nuolatinį partnerį, bet mes rašome tekstą apie tai, kaip būna, o ne maginę fantastiką!

Moralistai nelabai ką gali pasiūlyti normaliai moteriškei, kuriai patinka seksas, bet kuri dėl vienų ar kitų priežasčių šiuo metu neturi nuolatinio partnerio. (Į aseksuales ta pati visuomenė irgi žiūri įtariai, jos gal tik mažiau krinta į akis.) Negi sanguliauti (archainis žodis, bet tokia jau ta mūsų kalba, kurioje daug žodžių nusakyti arklio spalvai, bet mažai – kūniškai meilei) valia tik su žiedu ant piršto ar po trečio pasimatymo?!

Koks nuobodus turėtų būti pačių teisėjų gyvenimas, kad kiltų pagunda vertinti, ką už uždarų durų daro kitos moterys?! Kodėl blogai mylėtis su vyrais? Kodėl blogai mylėtis? O jei vietoj šilto ir gyvo eilinio vyriškio būtų vibratorius, kurį moteris naudoja, kada panorėjusi, – kaip tada?! Žodžiu, vertintojai iš šalies geriau tegu susirūpina savo seksualiniu gyvenimu, nes jis gali būti ne toks jau ryškus, jei tokie įdomūs kitų lovos reikalai. Kitas dalykas, jei jus pačią ne visada džiugina sex only formatas, išties tinkantis ne visoms ir tikrai ne visam laikui. Bet niekas nesako, kad amžinai taip ir bus. Tai ne religija ir ne kredo, kurių privalu laikytis, o laikinas būdas išgyventi. Sutiksite žmogų, kurį pamilsite, ir būsite prisiekusi vienmylė. O paskui – kaip buvo parašyta ant vieno seno žiedo – ir šitai praeis.

Seksas kaip vitaminai

Arba botokso injekcija. Fiziologinis aktas. Būdas atsikratyti įtampos. Galimybė pailsėti vidury darbo dienos ar į jos pabaigą. Visa tai (gal išskyrus botoksą) neretai praktikuoja vyrai, ypač užimantys aukštus postus ir trykštantys testosteronu. Tipiška scena: koks nors Volstrito vilkas finansų krizės epicentre užsidaro su gražuole sekretore tualete, kad atsipalaiduotų ir gautų serotonino dozę. Šiandien mes nešiojame vyriškus kostiumus ir galime įsivaizduoti atvirkščią kadrą: bankininkė ar kokio fondo valdybos pirmininkė pasikviečia asistentą ir panaudoja tiems patiems tikslams.

Sąlyga viena – atriboti fiziologiją ir jausmus. Jeigu tai sugebate, tai ir naudokitės – kokia prasmė mėgautis geru dalyku, o paskui graužtis?

Betgi mes, moterys, linkusios į savirefleksiją ir net patyrusios orgazmą kvočiame save, ar turėjome tam teisę, jeigu nejaučiame jokių jausmų orgazmo šaltiniui?! O kodėl gi ne? Sąlyga viena – atriboti fiziologiją ir jausmus. Jeigu tai sugebate, tai ir naudokitės – kokia prasmė mėgautis geru dalyku, o paskui graužtis? Niekas nebėga išpažinties po orgazmo su vibratoriumi ir neišgyvena, kad nieko nejaučia tam sidabriniam daikčiukui...

Esama versijos, kad moterys, vertinančios tiesiog seksą kaip fiziologinį aktą, neretai iš viso frigidiškos. Vienoms patinka pats procesas – kai vyras nurengia, glosto, glamonėja; seksas – beveik masažo analogas, tik pasibaigiantis ne rankų kontaktu. Kitos išnaudoja jį kaip būdą atsitraukti nuo darbų ir reikalų. Išbėgti pabėgioti nėra kada, o penkiolika akto minučių padeda susikaupti ir pailsėti. Kartais nė nusirengti nereikia. Orgazmas? Ne, jokiu būdu – po jo traukia į miegą!

Psichologai galbūt pasakytų, kad tokį iš pirmo žvilgsnio nevisavertį intymų gyvenimą renkasi emociškai nebrandžios moterys. Juk orgazmas – tokia trokštama seksualinio artumo kulminacija, jog sunku įsivaizduoti, kad kažkas jo išsižada sąmoningai. Bet labai gali būti, kad vienas ar kitas pereinamasis partneris pasirodys vyriškai jautresnis, atkaklesnis bei sumanesnis ir įveiks ribas, kuriomis apsistačiusi tokia moteris. Na, tada natūraliai ir baigsis vienas ir prasidės kitas intymumo etapas.

Šiandien mes gyvename kur kas ilgiau nei protėviai, taigi ir jų sukurtas tradicijas turime pritaikyti prie pakitusių poreikių. Ir nemąstyti kategorijomis visada ir amžinai.

Malonumo kaina

Tiesą sakant, ji ne tokia jau maža. Per ilgai gyventi tik sekso formatu nėra palanku net vyrui (laikui bėgant apšiuręs salonų liūtas tampa panašus į katiną, ieškantį prieglobsčio daugiabučio rūsiuose). Ką jau kalbėti apie moterį, kuri vis dėlto delikatesnė būtybė.

Atskirti seksą nuo meilės reikalauja nuolatinių emocinių pastangų ir kontrolės, o kontroliuoti tokį didelį minų lauką – nepaprasta. Kaip ir kaskart kovoti su savo pačios stereotipais, kad seksas, iš principo ne itin švarus reikalas, pasidaro ypač smerktinas, jei miegi ne su vienu partneriu ir dar pati renkiesi – kokiu, kada ir kaip.

Nemiga, mitybos sutrikimai, depresija laikomi nuolatiniais sex only palydovais. Antra vertus, tokį seksą dažnai renkasi daug dirbančios, sėkmės lydimos ir motyvuotos moterys, kurių gyvenimas ir taip nuolatinis stresas. Taigi būtent stresas, o ne seksas gali būti minėtų negalių priežastis! Ir jei nebūtų bent tokio sekso, jų paciento kortelės gal būtų dar storesnės!

Toks tik seksas gali nedovanoti ne vien orgazmo, bet ir kitų tradicinius intymius santykius lydinčių dėmesio ženklų. Ryto bučiniai, miegas drauge, kava ir rožės į lovą, meilės žinutės dieną – ne šito spektaklio dekoracijos. Tiesiai tariant, jūs norite tik sekso – jūs jo ir gaunate. Prašom pasirašyti, kad sutinkate su sąlygomis. Ir pasitelkti filosofinį požiūrį bei adekvačią savivertę – šitie komponentai būtini, jei ryžtatės sex only formatui.

Niekas nesiginčija, kad geriausia gyventi su tuo pačiu partneriu nuo mokyklos laikų, išauginti tris vaikus, nė nakties nemiegoti po skirtingais stogais ir mirti vieną dieną sulaukus žilos senatvės. Bet, kaip sakėme, fantastika – kitoje lentynoje. Ir jei reikia rinktis: vyras smurtautojas, vyras tinginys, vyras, vaikštantis į kairę, ar štai toks seksas, kuriam sąlygas diktuojate jūs, – turbūt antras variantas kelia mažiau pavojų. Ir mažiau kenkia savimeilei. Na, taip, pirmas tradicinis ir įprastas: moterie, kentėk. O jei užduotume klastingą klausimą – kodėl?!

Ne taip jau paprasta sutikti vyrą, tinkamą net ne santuokai – tiesiog ilgalaikiams santykiams.

Mes turime savo fiziologinių poreikių. Ir ne taip jau paprasta sutikti vyrą, tinkamą net ne santuokai – tiesiog ilgalaikiams santykiams. Todėl tam tikrais gyvenimo etapais tenkiniesi tuo, kas pasimaišė po ranka ir kas nereikalauja emocinio indėlio ir kompromisų. Kitaip nei dažnai manoma, toks seksas galimas net su draugais, jei tik jie priima poziciją, kad permiegoti – tai tas pats, kaip išgerti puodelį kavos. Jokių ilgalaikių padarinių nei tolesnei ateičiai, nei draugystei.

Moterys, išmėginusios sex only formatą, prisipažįsta, kad jų telefono kontaktuose – keletas arba keliolika vardų vyrų, kurie visada pasirengę. Kolegos iš kito skyriaus, buvę klasės ar studijų bičiuliai, ryšiai su kuriais nenutrūko per dešimtmečius, net pora jų pačių eksų, įskaitant buvusį sutuoktinį. Visada yra kam paskambinti ir jei vienas kandidatas negali – laisvas kitas. Svarbiausia – priimti žaidimo taisykles ir neįsižeisti. Ir nusiteikti koreguoti sąrašą, jei kuris jo narys vestų, rastų nuolatinę partnerę, išeitų į vienuolyną ar kitaip iškristų iš žaidimo.

Intymi akimirka. / Fotolia nuotr.

Kaip išgyventi tik sekso ritmu?

  • Pirma ir pagrindinė taisyklė – nesirinkite tokio formato, jei iš principo neįsivaizduojate santykių be meilės. Sex only turi savo filosofiją, taisykles ir kainą.
  • Partnerį tik seksui irgi reikia rinktis. Tegu tai bus ne tie vyrai, kurie tiesiog pasitaiko po ranka, – ieškokite tų, kurie jums patinka.
  • Neskubėkite kiekvienam partneriui dėstyti savo požiūrio į gyvenimą ir ypač seksą; jūs susitinkate konkrečiam tikslui, o ne idėjinėms diskusijoms.
  • Leiskite sau galvoti apie savo malonumą. Tik seksas – kūniškų džiaugsmų šaltinis tam, kas jo iniciatorius.
  • Nemėginkite per sex only sukurti santykių su tuo, kuris jums labai patinka; pradžioje tiks ir taip, o paskui galbūt pavyks pereiti į kitą lygmenį. Jei norite meilės, apie ją ir kalbėkite.
  • Daug partnerių – didesnė lytiškai plintančių ligų grėsmė ir neplanuoto nėštumo rizika. Toks seksas turi būti ypač saugus. Dėl tos pačios priežasties venkite atsitiktinių vyrų.
  • Susitikimus organizuokite neutralioje teritorijoje – nereikės sukti galvos, kaip išprašyti jį iš jūsų namų po sekso, arba svarstyti, ar turite išvirti kavos prieš išeidama iš jo buto.
  • Neprivalote niekam teisintis dėl savo gyvenimo būdo, tačiau kuo mažiau jį afišuosite, tuo lengviau bus pačiai, ypač jei tarp jūsų partnerių – kolegos ar geri pažįstami.
  • Kad ir su kuo gyventumėte ar mylėtumėtės, turėtumėte vieną parnerį ar kelis, ilgalaikius ar trumpalaikius ryšius, niekada nepamirškite, kad save reikia mylėti ir gerbti.
  • Jei jūsų sekso draugų sąraše metai iš metų figūruoja tas pats žmogus, gali būti, kad jus seniai sieja ne tik sex only, ir... gal metas apie tai su juo pasikalbėti.
Skaitykite daugiau