„Folių“ menininkė Dominyka Adomaitytė – apie kiaušinienę Luvre ir palyginimą su astronaute

Dominyka Adomaitytė / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Monika Urbonaitė
Šaltinis: Žmonės
AA

Juokais sakoma, kad pasaulyje tokių kaip vilnietė Dominyka ADOMAITYTĖ (32) yra mažiau nei astronautų. Kino filmuose ji įgarsina herojų veiksmus, drabužių šiugždėjimą, gamtos reiškinius ir kitus įvairius objektus. Užsienyje šios profesijos atstovai vadinami „folių“ menininkais (Foley artists), Lietuvoje – sinchroninio triukšmo kūrėjais.

Tikriausiai esi pirmoji lietuvė, Paryžiaus Luvro muziejuje kepusi kiaušinienę. Tai – vieno iš tavo unikalių performansų dalis.

Kurti performansus pradėjau visai neseniai (šypteli). Prieš trejus metus menininkė Elena Selena mane pakvietė į Pompidou centrą Paryžiuje. Stebint būriui žiūrovų, skirtingais objektais kūriau garsus jos knygos „La Neige“ personažams. Kaip garso režisierė ar folių menininkė, daug laiko praleidžiu užsidariusi studijoje, todėl performansų metu labai patiko apsikeisti energija su žiūrovais. Praėjus metams nuo pasirodymo Pompidou, sulaukiau pasiūlymo dalyvauti vieno iškiliausių Prancūzijos režisierių Georges’o Méliès gimtadienio minėjime Paryžiaus sinematikoje. Visą programą organizatoriai suskirstė į keturias dalis. Pirmasis renginių ciklas vyko praėjusį gruodį. Apsistačiusi aštuoniais mikrofonais kartu su pianistu ir balso aktore, gyvai kūriau garso efektus jo filmams. Nors jaučiau didelę atsakomybę, mėgavausi kiekviena proceso akimirka.

Skaitykite daugiau