„Foje“ būgnininkas Algis Kriščiūnas su žmona Jurga Baltrukonyte išleido knygą vaikams

Jurga Baltrukonytė ir Algis Kriščiūnas / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-11-30 13:38
Šeštadienio popietę viename „Pegaso“ knygynų kvepėjo vyšnių uogiene – taip neįprastai Jurga Baltrukonytė su vyru Algiu Kriščiūnu pristatė knygą vaikams „Torčiukas ant debesėlio“.

Žurnalo „Panelė“ vyriausioji redaktorė J.Baltrukonytė debiutavo kaip knygų vaikams rašytoja, o jos vyras – legendinės grupės „Foje“ būgnininkas, fotomenininkas A.Kriščiūnas – kaip vaikiškų knygų iliustratorius. Šio šeimyninio „dueto“ bendro darbo vaisius – skanus kaip vyšnių uogienė pasakojimas „Torčiukas ant debesėlio“.

Mažosios Paulos draugystė su Dinozauru Mėsėdžiu ir Limpačiuku, dingusios suknelės ir mylimos močiutės paieškos – tai tik dalis vaikiškų nuotykių, kurių kupinas šmaikštus pasakojimas „Torčiukas ant debesėlio“. Šioje jautrioje, subtiliu humoru dvelkiančioje istorijoje susipina ir švelni fantazija, ir gyvenimo išmintis, o pati rašytoja ją apibūdina kaip „skanią tarsi vyšnių uogienė odę meilei“.

„Tėvai dažnai skuba išmokyti vaikus skaičiuoti, šokti baletą ar pasisveikinti prancūziškai. Tai nuostabu, tačiau rašydama šią skanią kaip torčiukas istoriją norėjau, kad tėvai ir vaikai mokytųsi tiesiog būti laimingi. Iš tikrųjų tai – pasakojimas apie gyvenimą, kurio didžiąją dalį sudaro meilė.  Tikiuosi, kad skaitytojai pamils šios knygelės herojus, kartu juoksis iš linksmų nuotykių ir atras daug gyvenimo stebuklų“, – sakė knygos autorė Jurga.

Tuo tarpu knygos gerbėja „Tele Bim-Bam“ vadovė Neringa Čereškevičienė tikino, kad visos „Torčiuke ant debesies“ aprašytos istorijos yra pačios tikriausios, nes ir ji pati vaikystėje jas yra patyrusi.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

„Ir aš kažkada turėjau geriausią draugą Dinozaurą. Vėliau apie jį net dainą sukūriau! Ir aš vidury kambario statydavau burinį paklodžių laivą, taigi esu aplankiusi ne vieną keistą žemyną ar paslaptingą salą. Be to, ir aš turėjau pačią geriausią močiutę, kuri kepdavo skaniausius pasaulyje blynelius. Nuoširdžiausiai ačiū pasakojimų autorei, kad viską taip gražiai priminė“, – įspūdžiais apie knygą dalijosi N.Čereškevičienė.

Į renginį susirinko nemažas būrys žinomų Lietuvos žmonių su savo vaikais: dailininkas Rimas Valeikis su žmona, fotografe Agne Gintalaite, grupės „Fojė“ muzikantas Arnoldas Lukošius, kulinarė Beata Nicholson, plastikos chirurgas Darius Radzevičius, verslininkas Aidas Akcijonaitis ir žmona, viena iš kino teatro „Pasaka“ įkūrėjų Greta, laidų vedėja Audrė Kudabienė.

Renginio svečiai dalyvavo keliuose konkursuose: mergaičių komisija rinko tėtį, gražiausiai nupiešusį princesės suknelę, o berniukai balsavo už mamas, piešusias dinozaurus. Vaikai renginyje varžėsi riaumodami kaip dinozaurai, o už tai visi buvo apdovanoti specialiais ženkliukais su naujosios knygelės herojais. Pristatymo pabaigoje visi svečiai vaišinosi arbata, o namo parsinešė dovanų gautos vyšnių uogienės, virtos pagal knygoje nupasakotą receptą. Dailininkė Julija Estko visus norinčius mažylius papuošė įspūdingais piešiniais ant veido.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai