Floristė pataria: Šv. Valentino dieną nepasiduokite kičui ir ieškokite originalumo

Gėlės
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-02-12 13:36
„Pastelinių spalvų rožės sukomponuotos tarsi saldžiausių ledų porcija, kuriai švelnumo ir elegantiškumo suteikia dvi povo plunksnos, simbolizuojančios porą. Raudonų rožių ir matijolų puokštė, įpakuota į popierių tarsi voką, siunčia gražiausius, romantiškiausius ir šilčiausius žodžius mylimajai. Trapūs anemonai pamerkti subtilioje metalinėje vazelėje taip pat gali tapti slapta žinute,“ – šias ir daugiau originalių floristinių idėjų, kaip nenuobodžiai ir įsimintinai pasveikinti mylimąją Šv. Valentino dieną vardija Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro floristė Erika Pratapienė.

Populiariausios gėlės – rožės

Anot floristės, didžioji dalis klientų į floristikos salonus užsuka tik vasario 14 d. ir patikusias gėles išsirenka iš ten esančio asortimento arba perka jau pagamintas gėlių kompozicijas. Dažniausiai pageidaujamos yra ilgos raudonos rožės, jų dovanojama po 1, 3, 7, 15 ir t.t. Po to seka kitos raudonos spalvos gėlės - gerberos, gvazdikai, tulpės. Saulę iš šilumą simbolizuojančios gerberos puikiai tiktų dovanoti tada, jei santykiai išgyvena dar tik pirmuosius žingsnius, o nepelnytai numenkinti gvazdikai parodo, kad jūsų ketinimai rimti ir ilgalaikiai.

Erika Pratapienė / Organizatorių nuotr.
Erika Pratapienė / Organizatorių nuotr.

„Visi mes žinome, kad raudonos rožės reiškia meilę, bet linkėčiau pabūti išradingesniems. Nepasiduokime masiniam pirkimui, kas populiaru. Dažniausiai ir tų pačių raudonų rožių kaina ženkliai šokteli Valentino dieną, ko nepasakytum apie kitas gėles. Rekomenduočiau stabtelėti ir pamąstyti, kokios gėlės suteiktų didžiausią džiaugsmą mylimam žmogui, galbūt, kai kurios jų turi ypatingą reikšmę jūsų meilės istorijoje,“ – kviečia prisiminti Erika ir labiausiai džiaugiasi, kada klientai kreipiasi su konkrečiais pageidavimais bei užsako gėlių puokštes, kurios unikalios ir bus skirtos tik jo mylimam žmogui. O meilę, anot floristės, gali simbolizuoti įvairios spalvos, formos ir kompozicijos.

Gėlės / Organizatorių nuotr.
Gėlės / Organizatorių nuotr.

Beje, Lietuvoje labai populiarios ir mėgiamos klientų yra miegančios rožės, kurios gali džiuginti ne vienerius metus. Tačiau floristė tikisi, kad jos nepakeis skintų ir kvepiančių žiedų.

Floristai gali pasiūlyti labai daug

Ilgametę darbo patirtį floristikos srityje sukaupusi floristė teigia, kad šioje srityje galima pasiūlyti labai daug - pradedant dekoruotu vienu gėlės žiedu ir baigiant didžiausiomis puokštėmis iš įmantriausių gėlių. „Pabendravus su floristu ir išsakius jam savo lūkesčius, sukuriama originaliausia, romantiškiausia puokštė, kuri tikrai gali nustebinti mylimąją, nes bus skirta tik jai vienai. Bus parinktos mylimos gėlės, spalvos. Žinoma, jei pageidaujama, floristas į gėles gali įkomponuoti ir nedidelę dovanėlę, subtiliai, originaliai paslėpti sužadėtuvių žiedelį ir t.t.

Gėlės / Organizatorių nuotr.
Gėlės / Organizatorių nuotr.

„Floristikos studijoje pagamintomis kompozicijomis siekiame skleisti kitokį požiūrį į gėles, skirtas šv. Valentino dienai. Pavyzdžiui, baltų tulpių puokštė puikiai tiktų pirmajam meilės prisipažinimui, joje įsipynusi magnolijos šaka tik ir laukia kada galės pražysti ir parodyti visą savo grožį, kaip ir ką tik užgimusi meilė. Sukūrėme paslapčių dėžutę, kurioje pasislėpė saldainiai ir gėlės, taip pateiktos gėlės ir dovanėlė tikrai gali maloniai nudžiuginti. Kompozicijoms naudojam subtilias širdeles, išlietas iš parafino, plunksnas, simbolizuojančias švelnumą,“ – pasakoja Erika ir priduria, kad kartais net vienas gėlės žiedelis gali parodyti ne ką mažiau šiltesnius ir tikresnius jausmu nei didžiausia gėlių puokštė.

Gėlės / Organizatorių nuotr.
Gėlės / Organizatorių nuotr.

Svarbiausia – dėmesys

Floristė linki nepasiklysti tarp Valentino dienos „blizgučių“ ir mylimą žmogų pasveikinti iš širdies. „Šiltas žodis, apkabinimas, gėlės žiedas, įsiklausymas – svarbiausi dalykai, kurių derėtų nepamiršti ne tik Šv. Valentino dieną, bet ir ištisus metus. Floristo pareiga patarti žmogui, padėti suprasti gėlių kalbą ir profesionaliai išpildyti jo „gėlėtus“ pageidavimus. 

Naujausi straipsniai