„Flashmobe“ prieš patyčias šokusi Ingrida Kazlauskaitė prisipažįsta: mokykloje iš jos tyčiojosi dėl žinomų tėvų

 Ingrida Kazlauskaitė ir  Vytautas Mackonis / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Ingrida Kazlauskaitė ir Vytautas Mackonis / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2013-03-14 18:47
AA

Ketvirtadienio vakarą sostinės prekybos centre „Panorama“ prisiminti tie, kurie kenčia: artėjant kasmet organizuojamai „Veiksmo savaitei be patyčių“ pagrindinėje prekybos centro aikštėje surengtas kovą su patyčiomis iš naujo pradėjęs „flashmobas“, subūręs visus norinčius bendram, pasipriešinimą tyčiojimuisi bylojančiam šokiui. Į šokių aikštelę žengė ir žinomi žmonės – renginio choreografas Vytautas Mackonis ir prisidėti nutarusi Ingrida Kazlauskaitė, kuri pripažino vaikystėje pati kentėjusi nuo patyčių.

 

Specialiame „Flashmobe“ – šokis prieš patyčias (22 nuotr.)
+16

Nors oficialiai „Veiksmo savaitė be patyčių“ šįmet skelbiama nuo kovo 18-osios, veiksmų imtasi jau dabar. Anot renginio organizatorių, šis „flashmobas“ – puikus būdas priminti visuomenei apie rengiamą iniciatyvą iš anksto.

Choreografiją renginiui kurti buvo patikėta LNK televizijos projekte sužibėjusiam ir dar aną savaitę apie naują šokių duetą su Ingrida Kazlauskaite paskelbusiam profesionaliam šokėjui Vytautui Mackoniui. „Flashmobo“ repeticijos vyko ištisą savaitę, o nesuspėję jose sudalyvauti kviesti palaikyti šokėjus buvimu greta.

„Galvodami apie flašmobo choreografiją, svarstėme keletą skirtingų scenarijų, bet galiausiai susikoncentravome ties pasirinktų dainų žodžiais ir galvodami apie juos kūrėme choreografiją. Tikiuosi, mūsų pasirinktas sprendimas taps ne tik puikiu, bet ir prasmingu reginiu“, – lūkesčiais prieš renginį dalijosi V.Mackonis. „Jei jau žurnalistai ateina ir domisi, tuomet mūsų tikslas jau pasiektas – norime apie tai kalbėti“, – patikino šokėjas.

Prie renginio prisidėti nutarusi I.Kazlauskaitė pabrėžė renginio aktualumą. „Esu už gražias, tikslingas, prasmingas iniciatyvas. Juk matome, kas dabar darosi – aštuonmečiai sau rišasi kilpas. Jei ši graži akcija įkvėps stiprybės vaikams, kurie skriaudžiami mokykloje ar kieme, tuomet galime šokti iki ryto. Kad tik būtų reakcija ir žinia, kad niekas neturi teisės tyčiotis iš kito – jo elgesio, lyties ar to, kaip jis atrodo“, – svarstė mergina.

Iš viso per ateinančią savaitę bus surengta gausybė renginių, skirtų viešai prabilti apie vaikų ir jaunimo gretose dažnėjančias patyčias, bendradarbiaujama su mokyklomis, skirtingų šalių ambasadomis, raginami prisidėti verslo atstovai.

Patyčių neišvengė

Į šokių aikštelę žengusi I.Kazlauskaitė nepabūgo atsiverti – vaikystėje mergina pati kentėjo nuo bendramokslių išdaigų ir pašaipų. „Man pakako būti žinomų žmonių vaiku, kad vyresnių klasių moksleiviai nevengtų tyčiotis – pastumti, paslėpti paltą. Net turėjau pereiti į kitą mokyklą, tačiau manęs neišleido tos mokyklos vadovybė – norėjo spręsti problemą. Mokytojai spręsti buvo nebepajėgūs…“ – prisimena mergina.

I.Kazlauskaitė kaip dabar prisimena: ne vieną ašarą išliejo dėl pašaipų. „Nenorėjau eiti į mokyklą… Mamai irgi nenorėjau nieko sakyti, tačiau ji matė, kad kažkas ne taip. Tai buvo brendimo laikas, kai vaikai yra itin žiaurūs. Gali tekti atlaikyti patyčias net vien todėl, kad esi pirmūnas“, – patikino ji.

Tačiau ilgainiui situacija I.Kazlauskaitės gyvenime pasikeitė – mergina išmoko pastovėti už save: „Kitų žmonių dėka įgijau pasitikėjimo savimi, išmokau pasipriešinti – neleisti savęs stumdyti, stovėti už save. Likau toje mokykloje, vaikščiojau galvą iškėlus, o tie, kurie elgėsi negražiai, laikui bėgant atsiprašė.“

Savo ruožtu V.Mackonis pripažino, kad jam patyčių tema – daug svetimesnė: „Nei aš pats, nei iš manęs niekas nesityčiojo, tačiau mačiau daug vaizdų. Visi žinome, kad mokykloje daug kas kenčia. Gailiuosi, kad nevisada stodavau ginti tų, kuriuos skriaudė. Užtat dabar stengiuosi į tai atkreipti dėmesį – apie tai reikia kalbėti ir negalima sėdėti rankų sudėjus.“