Finansų ekspertai: 6 melai, kuriuos sau kartodami tolstate nuo sėkmės

Sėkmė / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-09-28 09:49
Ar žinote, kur ieškoti atsakymų į klausimus, kaip pasiekti sėkmę?

Kaip teigia Tonny Robbinsas, labiausiai mus nuo sėkmės atitolina vienas dalykas – mes patys. Tiesiog mes turime tam tikrų klaidingų įsitikinimų, kuriuos su nuolatos kartojame ir tuo pačiu meluojame.

Norėdami tapti laimingais, turime identifikuoti tuos melus ir atsikratyti nenaudingų įsitikinimų. Finansų ekspertai dalijasi mintimis, kokias frazes reikia išbraukti iš savo žodyno, kad pradėtume eiti tinkamu keliu.

TAIP PAT SKAITYKITE: 8 įspėjimai: kaip suvaldyti savo finansus

„Aš nežinau, kaip pradėti“

„Jeigu sakote, kad pradėsite nuo pradžių, vadinasi, žinote, kur ta pradžia yra. Bet tai ne tas kelias, kuriuo turėtų dirbti jūsų smegenys“, – sako finansų patarėjas ir „Pelleton Capital Management“ direktorius Charlesas C.Scottas.

Vietoj to jis siūlo pradėti bet kur. Pavyzdžiui, paimti knygą apie investavimą ar finansus ir perskaityti bet kurį skyrių. Vėliau kitą. Pradžia – didžiausias iššūkis kiekvienam žmogui, o vėliau inercija daro savo.

„Kai turi viltį, optimizmo, pozityvų požiūrį – tu gali pasiekti bet ką“ , – sako Josephas Carbone, turto patarėjas iš „Focus Planning Group“.

„Pradėsiu rytoj“

Prisiminkite posakį – „šiandien yra pirmoji tavo likusio gyvenimo diena“. Galbūt tokia frazė skamba kiek dramatiškai, tačiau šiandien – tai dabar, o rytojus ir lieka rytojumi. Liūdnas faktas tas, kad lengviau finansinius siekius atidėti dar vienai dienai, negu imtis darbo. „Pradžiai reikia tiek energijos, kiek jos reikia sugalvoti pasiteisinimui nepradėti“, – tikina sertifikuotas finansų planuotojas Benjaminas Brandtas.

Tam, kad pasiektumėte tikslų, B.Brandtas siūlo remtis „Privalu padaryti“ sąrašu. Tai reiškia, kad jūs turite užsirašyti bent kelis dalykus, kuriuos padarysite šiandien, ir juos įvykdyti be jokių kalbų. Žinoma, sėkmės paslaptis slypi tame, kad pradėti reikia dabar, o ne rytoj.

„Aš nepasiruošęs tokiai sėkmei“

Tikėjimas, kad pokyčiai įmanomi, dažniausiai juos ir paverčia įmanomais. Žinoma, priešinga pusė taip pat turi savyje krislą tiesos. Tikėkite, kad jūs nesate pasiruošę sėkmei, ir iš tikrųjų jūs tam niekada ir nepasiruošite.

„Nepakliūkite į sau paspęstus spąstus. Prisiminkite, jeigu taip sakote, vadinasi, tai yra tiesa“, – sako Charlesas S.Scottas. Jis siūlo tikslo siekti žengiant po vieną žingsnį ir artėti tvirtai bei užtikrintai.

„Jau per vėlu, aš praleidau savo galimybę“

Nors gali atrodyti kitaip, tačiau nė vienas negimstame su žiniomis, kaip pagauti sėkmės paukštę. Esmė yra tobulėti kiekvieną dieną, mokytis tam, kad pasiektumėte tikslą.

Norėdami pasiekti sėkmės, mes turime pamiršti veiklas, kurios tik vagia laiką, o naudos neduoda, ir susitelkti į tai, ką galime padaryti, jog svajonės taptų realybe.

„Antra kliūtis kai sau sakote, jog esate per seni, rinka perpildyta, neturite lėšų, jums nepasiseks ir panašiai“, – pabrėžia sertifikuotas finansų planuotojas Tayloras Schulte. Be to, kai kurie pavyzdžiai gali jus įkvėpti. Julia Child savo pirmąją knygą išleido 1961-aisiais, kai jai buvo 48-eri; „McDonald's Systems, Inc.“ vadovas Ray Krocas sėkmės sulaukė būdamas 52-ejų, todėl niekada neverta nuleisti rankų.

Ieškote kelio, kuris jums atskleis sėkmės skonį? T.Schulte siūlo išmėginti paprastus vizualizacijos pratimus, kurie jums padės įsivaizduoti, kaip jūsų tikslai turėtų atrodyti. Užduokite sau klausimus, padėsiančius viską sustatyti į vietas:

  • Ko reikia, kad jūsų tikslai taptų realybe?
  • Kokius pokyčius galite padaryti šiandien?
  • Ką jūs atidedate, nors žinote, kad turėtumėte padaryti?

TAIP PAT SKAITYKITE: Psichologas Vitalijus Bogdanovičius: Kai tik suvoksite, kuriam tikslui jums reikia pinigų, jų atsiras

„Aš negaliu surasti laiko“

Tai vienas dažniausių melų, kuriuos sau kartojame. Finansų planuotojas Clintas Haynesas sako, jog „visi mes turime laiko, ir norite tikėkite, norite ne, tačiau turime net daugiau negu manome“.

Sakydami, kad neturime laiko, pasak C.Hayneso, mes tiesiog nemokame rinktis prioritetų, nes šiuo atveju finansinis turėtų būti svarbiausias. Taigi, norėdami pasiekti sėkmės, mes turime pamiršti veiklas, kurios tik vagia laiką, o naudos neduoda, ir susitelkti į tai, ką galime padaryti, jog svajonės taptų realybe.

„Mano draugai manęs nepalaiko“

Josephas Carbone sako, kad jeigu mes apsupti žmonių, kurie visad pikti ir negatyviai nusiteikę, tai persiduos ir mums. Jis pataria daugiau laiko leisti su žmonėmis, kurie yra motyvuoti, jiems netrūksta drąsos, pasitikėjimo savimi. Visų tų savybių, kurių, manome, mums trūksta, galime pasisemti iš tinkamų žmonių, kurie yra šalia.

„Dauguma sėkmės istorijų prasideda tada, kai esi apsuptas sėkmingų žmonių“, – tikina sertifikuotas finansų planuotojas Tomas Diemas, sakantis, jog pravartu turėti ir mentorių, kuris gali patarti finansiniais klausimais. Patarėją galite atrasti ir prisijungę prie kokios nors organizacijos, kurioje yra sėkmės pasiekusių žmonių. Taigi, drąsiai sekite paskui savo aistrą!

Ji24.lt

Naujausi straipsniai