Fimą „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“ pristatęs režisierius Ernestas Jankauskas: „Džiaugiuosi, kad visi patikėjo mano idėja“

Filmo „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“ pristatymo akimirka / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Filmo „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“ pristatymo akimirka / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-03-23 12:25
AA

Sekmadienio vidudienį sostinės kino centre „Forum Palace Vingis“ pristatytas Ernesto Jankausko režisuotas trumpametražis filmas „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“. Po filmo premjeros jo kūrybinė grupė sėkmę atšventė vietoje surengtame pasisedėjime.

Po filmo peržiūros su žiniasklaidos atstovais apie filmą diskutavo jo režisierius Ernestas Jankauskas, aktorė Severija Janušauskaitė, scenaristas Kristupas Sabolius, prodiuserė Jurgita Jutaitė bei aktoriai: Gabija Siurbytė, Andrius Žiurauskas, Janina Matekonytė, Elvyra Žebertavičiūtė bei jaunoji filmo žvaigždė Mija di Marco, kurią į premjerą atlydėjo mama – kino ir teatro aktorė Viktorija Kuodytė.

Filmo „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“pristatymas (9 nuotr.)
+3

Pristatęs filmą žiūrovams režisierius E.Jankauskas Žmonės.lt tikino esąs išties laimingas. „Esu laimingas, žinoma. Filmui stengėmės atiduoti visą save, viską darėme patys. Yra tik vienas minusas – filmą teko trumpinti, kad jis atitiktų festivalių kriterijus. Tačiau džiaugiuosi, kad visi patikėjo mano idėja“, – sakė jis.

Režisierius džiaugėsi sėkmingu jaunosios aktorės – vos septynerių sulaukusios Mijos – debiutu. „Iš vienos pusės dirbti su tokia maža aktore buvo labai nerealu – ją atsirinkome iš 60 pretendenčių ir buvo iškart matyti, kad Mija yra išskirtinė. Ji – visiška bomba. Su ja mes kalbėjome kaip lygūs su lygia – nežaidėme, kad tu esi vaikas, o mes suaugę. Mija suprato viską, ką reikėjo suvaidinti, tačiau vėliau suprato, ir kas yra antras dublis“, – atviravo.

E.Jankauskas neslėpė, kad Mija išsiskyrė savo drąsa, tai ir lėmė jos sėkmę: „Ji labai drąsi. Visi vaikai yra faini, tačiau Mija išsiskiria. Ieškojome vaiko, kuris visai nieko nebijotų, kurį geriau būtų tildyti nei raginti rėkti. Vos atėjusi į atranką ji ėmė pasakoti, kokius eilėraštukus moka, visai nesivaržė.“

Filmo „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“ pristatymo akimirka / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Apie filmą

Šis E.Jankausko filmas išsiskiria kitonišku, tačiau aktualiu scenarijumi. Šešerių metų Milda gyvena su teta. Gatvėje ją vaikai vadina našlaite, mat jos tėvai prieš dvejus metus emigravo ir nė karto negrįžo. Vieną dieną Milda susipažįsta su paslaptinga raudonplauke, save vadinančia „privačia dingusių tėvų detektyve“, kuri įtikina mergaitę, kad jos tėvai nebagalintys grįžti – juos pagrobė pati Anglijos karalienė. Milda nusprendžia leistis į vieną pavojingiausių savo gyvenimo kelionių ir išgelbėti tėvus.

Filmo idėją žiūrovams paaiškina pats režisierius: „Tai istorija apie drąsią mergaitę, šių dienų Pepę Ilgakojinę, kuri išsiruošia į tolimą kelionę gelbėti savo tėvų. Filmo idėją padiktavo surinkta informacija apie paliktus emigrantų vaikus bei suvokimas, kad praėjus 21-iems metams po Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atgavimo vis daugiau gyventojų savanoriškai palieka šalį. Išvykdami jie palieka ne tik namus, bet, dažnai, ir vaikus. Euronašlaičiai (taip vadinami šie vaikai) auga vieni, dažniausiai prižiūrimi senelių ar tetų. Manau, kad emigracijos problema privalo būti iškelta, nuosekliai išnagrinėta ir aptarta.“

Į pasaką nukelianti trumpo metro juosta kuriama privačių rėmėjų iš viso pasaulio suaukotomis lėšomis.

Filmo „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“ pristatymo akimirka / Lukas Balandis / BNS nuotr.