Filmui „Titanikas“ – 20 metų. Palyginkite tikruosius laivo keleivius ir juos suvaidinusius aktorius

„Titaniko“ herojai filme ir realybėje
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-07-29 21:34
Šiemet sukaks lygiai 20 metų nuo tos dienos, kai kino teatrus pasiekė Jameso Camerono filmas „Titanikas“ (orig. „Titanic“). 11 „Oskaro“ statulėlių susišlavusi juosta pelnė amžiną šlovę tiek režisieriui, tiek pagrindiniams jo aktoriams Kate Winslet ir Leonardo DiCaprio.

„Titanikas“ buvo toks sėkmingas, kad kai kurie J.Camerono sukurti mitai gyvi iki šiol. Pavyzdžiui, vis dar tikima, kad legendiniu laivu 1912 m. išties plaukė Jackas Dawsonas (akt. L.DiCaprio). Vis dėlto „Titanike“ žuvo ne Jackas, o Josephas Dawsonas. Pasak filmo režisieriaus ir scenarijaus autoriaus J.Camerono, Jackas (liet. Džekas) yra visiškai išgalvotas personažas. Lygiai taip pat kaip ir Rose (akt. K.Winslet) ir jų meilės istorija apskritai. Tokia romantiška avantiūra „Titanike“ tiesiog buvo neįmanoma dėl ypač griežtų reikalavimų trečia klase keliaujantiems žmonėms. Dėl higienos reikalavimų jie buvo atskirti nuo kitų laivo keleivių.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Nors laive nebuvo nei Jacko, nei Rose, kai kurie realūs „Titaniko“ keleiviai pasirodo J.Camerono filme. Štai kapitonas Edwardas Jamesas Smithas – realus asmuo, iš tiesų vadovavęs „Titaniko“ įgulai.

„Kai kas nors pasiteirauja, kaip geriausiai apibūdinčiau beveik keturiasdešimties metų patirtį jūroje, atsakau, NYKIAI. Žinoma, buvo žiemos stichijų, audrų, rūko ir panašiai. Tačiau per tiek metų mano laivo niekada neištiko jokia nelaimė... Nieko, apie ką būtų verta kalbėti. Niekada nemačiau dūžtančio laivo, mano laivas niekada pažeistas ir tai niekada nė negrėsė“, – yra sakęs E.J.Smithas, kurį filme įkūnijo aktorius Bernardas Hillas.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Aktorės Kathy Bates sukurtas Margaret Brown personažas taip pat buvo paremtas pagal tikrą asmenį.

1867 m. gimusi filantropė ir visuomenininkė Margaret išgarsėjo tuo, kad privertė šeštąją gelbėjimosi valtį per „Titaniko“ katastrofą apsigręžti ir paieškoti išgyvenusiųjų. Vėliau apie Margaret buvo sukurtas Brodvėjaus miuziklas ir filmas.

Margaret mirė nuo smegenų auglio prabėgus 20 metų nuo legendinio laivo katastrofos.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Amerikiečių verslininkas, investuotojas, nekilnojamojo turto brokeris, rašytojas ir leitenantas Johnas Jacobas Astoras su žmona Madeleine buvo turtingiausi žmonės „Titanike“.

Laivo katastrofa, nusinešusi 1514 žmonių gyvybes, pražudė ir Astorų šeimą. Kai Johnas Jacobas mirė, jo turtas buvo vertinamas 87 mln. JAV dolerių (šiandien tai atitiktų 2,16 mlrd. JAV dolerių). Manoma, kad Johnas Jacobas buvo vienas turtingiausių to meto žmonių pasauliniu mastu.

Johną Jacobą Astorą filme suvaidino Ericas Braedenas, o jo žmoną Madeleine – aktorė Charlotte Chatton.

.
.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Per katastrofą žuvo ir pagrindinis „Titaniko“ architektas Thomas Andrewsas. Jis kartu su grupele darbuotojų leidosi į pirmąją „Titaniko“ kelionę tam, kad pamatytų, kaip superlaivą būtų galima dar patobulinti.

Kelionės metu Thomas žymėjosi įvairiausius patobulinimus: nuo kosmetinių pakeitimų iki paslaugų sektoriaus. Tragedijos dieną Thomas pažymėjo, kad „Titanikas“ yra „beveik tiek tobulas, kiek žmogaus smegenys gali suvokti“.

„Titaniko“ kūrėjo kūnas niekada nebuvo surastas. Filme jį suvaidino aktorius Victoras Garberis.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Legendinio filmo „Titanikas“ kūrėjai neslepia: garsioji scena, kur pagrindinis herojus skęsta, galėjo būti visiškai kitokia

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai