Filmo „Sangailės vasara“ premjeroje – kino žvaigždės ir kviestiniai svečiai

Jurgis Kairys, Jurgita Širvaitė, Rytis Širvaitis, Aistė Diržiūtė, Saulius Baradinskas, Gediminas Storpirštis / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Tarptautinė sėkmė, ne vienas prestižinis apdovanojimas keliuose skirtinguose kino festivaliuose, įvertinimas už puikią režisūrą, aktorių kurtus vaidmenis, pagyros dailininkui. Tai tik dalis to, ką per pastarąjį pusmetį jau spėjo susižerti nauja režisierės Alantės Kavaitės juosta „Sanagailės vasara“.

Julija Steponaitytė, Alantė Kavaitė ir Aistė Diržiūtė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Lietuvoje ilgai lauktas vaidybinis filmas pagaliau pasiekė kino ekranus. Trečiadienio vakarą Vilniaus kino centre „Forum Cinemas Vingis“ vyko išskirtinė filmo premjera.

Raudonu kilimu žengė kviestiniai svečiai, tarp kurių – žinomi kino kūrėjai, režisieriai, aktoriai, prodiuseriai.

Čia buvo galima sutikti ir ne vieną kultūros, meno, pramogų pasaulio atstovą. Visi jie turėjo galimybę pirmieji išvysti pasauliniu mastu pagyrų spėjusį sulaukti A.Kavaitės darbą.

Su atvykusiais sveikinosi ir filmo kūrybinė komanda: režisierė A.Kavaitė, pagrindinius vaidmenis atlikusios aktorės Julija Steponaitytė ir Aistė Diržiūtė, taip pat – prodiuseriai Živilė Gallego ir specialiai į Lietuvą iš Prancūzijos atvykęs Antoine'as Simkine'as.

Julija Steponaitytė, Alantė Kavaitė ir Aistė Diržiūtė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Julija Steponaitytė, Alantė Kavaitė ir Aistė Diržiūtė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Čia taip pat atvyko ir filme įsiamžinę pilotai, akrobatinius triukus juostoje atlikę Jurgis Kairys ir Eltonas Meleckis.

Apie dviejų visiškai skirtingų 17-mečių merginų santykius pasakojanti drama atskleidžia daugybę skirtingų paauglystės atspalvių. Meilė, aistra, nuotykių ir pažinimo troškimas, net mintys apie savižudybę – visa tai susipina pusantros valandos trunkančioje „Sangailės vasaroje“.

Pasak juostos režisierės, dauguma filmų apie paauglystę būna tamsūs ir dramatiški. A.Kavaitė pati laikosi kitokio požiūrio, todėl, kaip pati sako, dar prieš pradėdama statyti „Sangailės vasarą“ ji žinojo – šis filmas bus kitoks.

Julija Steponaitytė, Alantė Kavaitė ir Aistė Diržiūtė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

„Aš pati šiame gyvenimo tarpsnyje labai daug kentėjau ir tik po 20 metų supratau, kad visa tai – normalu. Kad visos krizės – tik tam tikras gyvenimo etapas, kad jį reikia išgyventi. Buvau labai nelaiminga paauglė, tačiau dabar esu labai laiminga suaugusi moteris“, – dar dieną vykusioje spaudos konferencijoje kalbėjo ji.

A.Kavaitė – lietuvė, paskutinius 23-ejus savo gyvenimo metus praleidusi Prancūzijoje. Tačiau rašydama scenarijų „Sangailės vasarai“ ji nusprendė – filmas bus kuriamas Lietuvoje.

Lietuvos vardą ji šiandien garsina visame pasaulyje: juosta geriausią režisūrą jau spėjo gauti apdovanojimą prestižiniame JAV „Sundance“ kino festivalyje, pateko į Berlyno festivalio „Panorama“ programą, o gegužės mėnesį Lietuvoje vykusiuose „Sidabrinių gervių“ apdovanojimuose „Sangailės vasara“ pelnė tris statulėles – už geriausią režisūrą, geriausią pagrindinės aktorės Julijos Steponaitytės vaidmenį ir dailininko Ramūno Rustausko darbą.

Julija Steponaitytė, Alantė Kavaitė ir Aistė Diržiūtė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Kitą svarbų vaidmenį filme atliko Aistė Diržiūtė, čia taip pat įsiamžino pilotas J.Kairys, juostoje atlikęs ne vieną akrobatinį triuką lėktuvu, taip pat – choreografė Jūratė Sodytė. Filmo kūrybinė komanda gali didžiuotis ir juostos garso takeliu – čia skamba kultinio prancūzų elektroninės muzikos dueto „Air“ nario Jeano-Benoito Dunckelo specialiai filmui kurta muzika.

Filmo „Sangailės vasara“ premjera su kviestiniais svečiais (36 nuotr.)
+30

Į Lietuvos kino teatrus „Sangailės vasara“ atkeliaus rugpjūčio 21-ąją, o išskirtinė premjera kviestiniams svečiams – jau šį vakarą, rugpjūčio 19-ąją.

Filmo „Sangailės vasara“ spaudos konferencija (31 nuotr.)
+25
Skaitykite daugiau